UEFA Champions League 2015/2016

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе не треба да му се лижиш фала богу,ама онака сељачки да се понашаш и да се караш/тепаш со кој ќе стигниш е навистина невкусно и идиотски,посебно од капитен на клуб за кој навиваат милиони насекаде во светот и тоа во финале во ЛШ..па и со фризурата:facepalm:..неможам да го смислам искрено..ми личи како градските неиживеани сељаци што пијат по цел ден кафе и работат обезбедување по ноќните бар клубови..

Не го оспорувам како играч ,ѕвер си е ..ама како личност ме иритира како појава
А како бе ти Џони знаеш кој беше крив за расправијата? Зошто увек “сељакот“ мора да биде некој од Реал? Од кај знаеш што му рече Хуанфран, може он бил кривецот?
Значи не викам дека Хуанфран е крив, ама не ни сакам да носим вакви заклучоци ко што носиш ти. Али ајде, Пепе, Рамос и уште неколку се дежурни кривци. Другите се цвеќиња за мирисање.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
16 голови 4 асистенции во ,,најлошата сезона,, според стручнаците......
:toe:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Жиру во листата на најдобрите- класа :kezec:
 
G

Goldie

Гостин
16 голови 4 асистенции во ,,најлошата сезона,, според стручнаците......
:toe:
11 од тие 16 гола и 3 од 4 асистенции му се против Шахтјор и Малме уште во групната фаза, а против посериозните екипи како ПСЖ, Сити и Атлетико има 0 асистенции и голови :kafence:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
11 од тие 16 гола и 3 од 4 асистенции му се против Шахтјор и Малме уште во групната фаза, а против посериозните екипи како ПСЖ, Сити и Атлетико има 0 асистенции и голови :kafence:
Па Шахтјор за тебе слаба екипа е?Според мене една од појаките и тешко се излага со нив на крај.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Не знам како ти си ги згрешил за Јувентус да навиваш. Си можел да одбереш некој како Карпи или Пијаченца за да докажеш што е правилен и вистински навивач.
Не мора вистински фан да си за Пјаченца, Карпи или Ваљекано. Прав фан е оној кој го сака клубот, како мал дрес му купиле од тој тим или играч од таму, па го загледал на ТВ еднаш-два пати или едноставно случајно ги загледал па му се допаднала бојата на дресовите или стадионот или не ти знам што, you name it.

И Јувентус играше во друштво на Пјаченца и компанија и тоа во ранг подолу, па не гледам тоа да ме спречи да продолжам на навивам за нив.

А ова "хехе најјаки сме имаме 500 титули секаде" во секој втор пост остава впечаток дека само ради тоа "навиваат" одредени луѓе за Реал. Не сите, фала богу.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
ај заврти 3-4 страни назад, и види кој ја почна со титулите..значи падобраници од барса идат и ти викат не била заслужена титулата, немало титули, некој си анонимци ималеповеќе титули бла бла..

Па морав да му ги спомнам фактите коа веќе го однесе муабетот у тој колосек, дека 32>24 и 11 е далку од 5.
дал м разбираш?

иначе. ај да не се радуваме на титулите ние а, и да не ги спомнуваме..кога бевме со Моу сезоната и газевме се пред себе, кога отпаднаме на пенали од Баљерн, не се памети тоа дека Реал имаше јака игра,најјака контра у свет и се тие работи, туку се памети кој освои...и на никој јас неможе да му дадам факт дека таа година бевме многу јаки, ама не успеавме да освоими дека на пенали изгубивме у 1/2 финале...дали ми ја сваќаш поентата?
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
ај заврти 3-4 страни назад, и види кој ја почна со титулите..значи падобраници од барса идат и ти викат не била заслужена титулата, немало титули, некој си анонимци ималеповеќе титули бла бла..

Па морав да му ги спомнам фактите коа веќе го однесе муабетот у тој колосек, дека 32>24 и 11 е далку од 5.
дал м разбираш?

иначе. ај да не се радуваме на титулите ние а, и да не ги спомнуваме..кога бевме со Моу сезоната и газевме се пред себе, кога отпаднаме на пенали од Баљерн, не се памети тоа дека Реал имаше јака игра,најјака контра у свет и се тие работи, туку се памети кој освои...и на никој јас неможе да му дадам факт дека таа година бевме многу јаки, ама не успеавме да освоими дека на пенали изгубивме у 1/2 финале...дали ми ја сваќаш поентата?
Знам дека ти ја почна со Види ФОтос :icon_lol:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
види фотос е за тоа дека сега сме шампиони, и нема шо тој да ми бистри вода ...да го потсетам,разумеш
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Тим на сезоната во ЛШ:

Облак
Хуанфран - Годин - Рамос - Марсело
Габи
Модрич - Коке
Гризман - Суарез - Роналдо
Роналдо само ради хет-трикот со Волзбург. Иначе џабе му се 16 гола кога полуфинале и финале изигра слабо :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не мора вистински фан да си за Пјаченца, Карпи или Ваљекано. Прав фан е оној кој го сака клубот, како мал дрес му купиле од тој тим или играч од таму, па го загледал на ТВ еднаш-два пати или едноставно случајно ги загледал па му се допаднала бојата на дресовите или стадионот или не ти знам што, you name it.

И Јувентус играше во друштво на Пјаченца и компанија и тоа во ранг подолу, па не гледам тоа да ме спречи да продолжам на навивам за нив.

А ова "хехе најјаки сме имаме 500 титули секаде" во секој втор пост остава впечаток дека само ради тоа "навиваат" одредени луѓе за Реал. Не сите, фала богу.
Имам еден другар што е таков навивал од мал за Милан и сега кога стана модерно Барса да победува е за нив , па едно време кога доминираше Дортмунд беше за нив , па пак за Барса ..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Се знае кој шампион имал најдобра гол разлика до сега? Пошто Реал не покажа ништо а освои со гол разлика 28-6.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom