Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Знае ли некој што значи ова: Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Претходно стоеше: Образувана е преписка, денес видов дека е променета.

Некаде прочитав дека документите се во фаза на проверка, но ме интересира дали некој знае за колку време од прилика трае оваа процедура, која е следната процедура и колку време би требало додека излезе пасошот.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Да прашам дали ова се однесува за происходо или државјанството!?
Ова е за оние што чекаат за произход,а оние што чекаат за државјанство си проверуваат на http://publicbg.mjs.bg/BgInfo.

Инаку оние што биле на интервју во конзулатот окт/ноември да знаат дека бројчињата се стигнати.
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
Комисија по политиките за б'лгарите в чужбина
23/03/2016, 16:30
пл. "Кнјаз Александ'р I" №1, зала 456
1. Актуални проблеми в процеса по кандидатстване за б'лгарско гражданство на чужди граждани от б'лгарски произход.
2. Отчет за работата на Комисијата за п'рвата година от нејното с'штествуване
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
85
Поени од реакции
56
Знае ли некој што значи ова: Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Претходно стоеше: Образувана е преписка, денес видов дека е променета.

Некаде прочитав дека документите се во фаза на проверка, но ме интересира дали некој знае за колку време од прилика трае оваа процедура, која е следната процедура и колку време би требало додека излезе пасошот.
Koe brojce si i koga si bil na intervju ?
 
Член од
27 јули 2015
Мислења
134
Поени од реакции
285
Прашањето е едноставно и јасно.А тебе ич куро да не те боли зошто аплицирам јас за бугарски пасош.
Ne smees na vakov nepristoen nacin da repliciras i komentiras.Ovaa tema e otvorena za pribiranje informacii okolu dobivanje,steknuvanje na BG drzavjanstvo na site koi se zainteresirani i mislat deka ke mozat da gi ispolnat kriteriumite.Ne e mesto za nadmudruvanje i prepukuvanje a posebno so ulicarski recnik.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Ова е за оние што чекаат за произход,а оние што чекаат за државјанство си проверуваат на http://publicbg.mjs.bg/BgInfo.

Инаку оние што биле на интервју во конзулатот окт/ноември да знаат дека бројчињата се стигнати.
Blagodaram![DOUBLEPOST=1458320508][/DOUBLEPOST]
Ne smees na vakov nepristoen nacin da repliciras i komentiras.Ovaa tema e otvorena za pribiranje informacii okolu dobivanje,steknuvanje na BG drzavjanstvo na site koi se zainteresirani i mislat deka ke mozat da gi ispolnat kriteriumite.Ne e mesto za nadmudruvanje i prepukuvanje a posebno so ulicarski recnik.
Vo pravo si!
Samo i ne e mesto za majtap da si prajs so lugeto!?
 
Последно уредено:
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
искрено незнам кој си и не ме интересира нипак сакам да знам,незнам зошто толку те интересира ШТО ПРАВАТ ИЛИ ПЛАНИРААТ ДРУГИТЕ,дали во слободно време го дркале или пикале играчки,,СЕ ИЗВИНУВАМ НО КРАЈНО СУМ РЕВОЛТИРАН..демек ти го вагаш од чиста мира,,форумов стана куртон,,треба да знаеш дека,,секој се обидува да си го подобри живото кој колку може,,и за твоја информација компјутерите не ми се јака страна и не висам по цел ден на нив затоа што немам време за разлика од тебе.....патем мразам бемве и мерцедеси изгледаат супер но интериерот не го поднесувам на ниедна серија,,,,не ми се верува дека за ципот си го сватил буквално..гледај си ја работата,,,,велат погледни го својот двор потоа тугиот..
Aма Пепи зашо се нервираш и револтираш? Не беше за така постот. Види само колку глупи постови има наназад, без везе прашања и сл.

Затоа и напишав дека твоите постови ми доаѓаат како освежување.
Скоро сите се позитивни, а и често споделуваш вести од лично искуство.
Така да не се замарај превише со напишаното.

А за џипот да серозно сфатив. Знам дека не сакаш мерцедес, бмв, пошо тогаш спомна имаш хонда, ама веќе стара ти била, сакаш да ја смениш па ќе си извадиш пасошче и ете ти џип по поволна цена. Нели сум у право?

Не се замарај ајде, као шо кажав не ми е целта да те дискредитирам туку те подржувам да останеш позитивен и активен на форумов.
Поздрав и секое добро Пепи. (y)[DOUBLEPOST=1458321308][/DOUBLEPOST]
STVARNO MNOGU ZAMARA TOJ COVEK
Ок е човекот не го чепкај непотребно ;)
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Aма Пепи зашо се нервираш и револтираш? Не беше за така постот. Види само колку глупи постови има наназад, без везе прашања и сл.

Затоа и напишав дека твоите постови ми доаѓаат како освежување.
Скоро сите се позитивни, а и често споделуваш вести од лично искуство.
Така да не се замарај превише со напишаното.

А за џипот да серозно сфатив. Знам дека не сакаш мерцедес, бмв, пошо тогаш спомна имаш хонда, ама веќе стара ти била, сакаш да ја смениш па ќе си извадиш пасошче и ете ти џип по поволна цена. Нели сум у право?

Не се замарај ајде, као шо кажав не ми е целта да те дискредитирам туку те подржувам да останеш позитивен и активен на форумов.
Поздрав и секое добро Пепи. (y)[DOUBLEPOST=1458321308][/DOUBLEPOST]

Ок е човекот не го чепкај непотребно ;)
Deckoto si e super ! I od mene podrska do nasiot clen @Pepibe ![DOUBLEPOST=1458324141][/DOUBLEPOST]Vo Centar so Vasko Eftov, PONEDELNIK (21.03.2016) 22:00h KANAL 5
https://www.youtube.com/watch?v=MihIIbjZhfo

Vo emisijata ucestuva i G-din Krasimir Karakacanov.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Ne smees na vakov nepristoen nacin da repliciras i komentiras.Ovaa tema e otvorena za pribiranje informacii okolu dobivanje,steknuvanje na BG drzavjanstvo na site koi se zainteresirani i mislat deka ke mozat da gi ispolnat kriteriumite.Ne e mesto za nadmudruvanje i prepukuvanje a posebno so ulicarski recnik.
Zosto se nafrlavte na clenov ne mi e jasno toj ne ja zapocna kavgata toj bese prv navreden od strana na clenovite I kako ocekuvate da reagira toj? Sekoja akcija ima i reakcija pa.taka izreagira clenot namesto da mu odgovoravte na prasanjeto vie go napadnavte za bez veza ako nekoj post vi smeti togas ne replicirajte na toj post taka ke se zadrzi forumo cist bez kavgi I vregjanje namesto 10 strani so navredi mozevte da pisite vo eden post kako I soe I nemase da ja napolnite temava so gluposti vi se cudam na site
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Rano tie brat minimum 15 meseci treba da pominat dodeka. Ti bide razgledena max 18 meseci od intervju do odobreno tolku vreme se ceka :) 8 meseci pomina uste tolku da pominat I ke ima rezultati :)
I toa e razlicno od grupa do grupa pretpostavuvam. Jas znam covek sto pred 3 godini podnese i od intervjuto za 8 meseci zema pasos. A znam i takvi sto od 2013 podnele i uste cekaat.

Ke vidine kako ke se odvivaat rabotite :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom