Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
do kade se so proishodite 27 januar bev da podnesuvam nema use niso
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
момци за оние кои не се сигурни дали да носат от струмичкиот клуб документот за докажување потекло да знаете дека одобруват од дабч денеска на другар ми пишува Статус'т на зајавлението е : Издадено удостоверение со однесено документ от струмичкиот клуб што значи одобруват Un444.jpg
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
момци за оние кои не се сигурни дали да носат от струмичкиот клуб документот за докажување потекло да знаете дека одобруват од дабч денеска на другар ми пишува Статус'т на зајавлението е : Издадено удостоверение со однесено документ от струмичкиот клуб што значи одобруват Прегледај го приврзокот 141746
Na koja data e podneseno?
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Na koja data e podneseno?
за тоа е ставено црвена линија другар инаку е поднесено јануари 2016 от 20 до ама точна дата не смеам да кажам значи на него за 2 месеца му го издадоа удостворението со документ од струмичкиот клуб
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
34
Поени од реакции
56
imeno za informacija, od koga ke se smeni srtausot za proishod vo "izdadeno udostoverenie" se ceka mesec do dva za pecat i potpis od pretsedatelot za potoa da go podignis
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
за тоа е ставено црвена линија другар инаку е поднесено јануари 2016 от 20 до ама точна дата не смеам да кажам значи на него за 2 месеца му го издадоа удостворението со документ од струмичкиот клуб
Epa dobro znaci 20ti januari ne e strasno nisto. Na istiot den podnele uste mnogu drugi luge.
Cudno rabotat vo dabc jas od 18ti dekemvri uste cekam :D[DOUBLEPOST=1458253163][/DOUBLEPOST]
imeno za informacija, od koga ke se smeni srtausot za proishod vo "izdadeno udostoverenie" se ceka mesec do dva za pecat i potpis od pretsedatelot za potoa da go podignis
E samo ustw ova mi falese :D
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
imeno za informacija, od koga ke se smeni srtausot za proishod vo "izdadeno udostoverenie" se ceka mesec do dva za pecat i potpis od pretsedatelot za potoa da go podignis
хахахахаха оваа не го знаев епа утре коа ке му кажам ке полудеее све ке искрши :uzi::uzi::uzi::duel::duel::pistoldz::pistoldz::pistoldz::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
момци за оние кои не се сигурни дали да носат от струмичкиот клуб документот за докажување потекло да знаете дека одобруват од дабч денеска на другар ми пишува Статус'т на зајавлението е : Издадено удостоверение со однесено документ от струмичкиот клуб што значи одобруват Прегледај го приврзокот 141746

Не ми е јасно јас сум пред него а кај мене сеуште не е сменето не одат овие со ред? o_O
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
34
Поени од реакции
56
хахахахаха оваа не го знаев епа утре коа ке му кажам ке полудеее све ке искрши :uzi::uzi::uzi::duel::duel::pistoldz::pistoldz::pistoldz::vozbud::vozbud::vozbud:
to ti e isto kako koga ke izlezi brojceto so pozitivno mislenje od sovetot za davanje na drzavjansto, pa po eden mese se smenuva vo "mozete da zakazite den i sat za da go podignite drzavjanstvoto" mosne presna procedura po so moj drugar vcera go podigna drzavjanstvoto a inace bese broj 2***/2013 dobijano so prv pratuced, odnese kopija od pasos juli 2015, a dekemvri 2015 mu se smena brojceto deka dal pozitivno mislenje, pa po eden mesec mu se smena za da mozi da si zakazi den i sat za da go podigni drzavjanstvot
 
Член од
8 декември 2015
Мислења
33
Поени од реакции
34
Добро бе што биде со нас од 2013 година,имам однесено дополнителни документи од втор братучед уште малку па цела година и нема ништо,изваден на дополнителна проверка ,нема ништо што е работата,а излаваат од 2014 и 2015 год. Стварно не ми е јасно има ли некаков си ред. И имејл пракав 3 пати не одговараат
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Pepibe ajde sega na site ovie sto ti pisaa kolku se ceka, pisi im deka "TRESAT ZELENI" kako sto mene mi izvrega koga go pisav istoto !!!!
не ти го разбирам прашањево и не сум те изврегал но ако прашуваш за порисхот еве јас за происхот чекав 74/5 дена се на се,што за споредба од првиот пат е многу,и даа и јас,, за твоја информација ТРЕСАМ но не тресам зелени туку тресам ЦРЕШИ еве ти доказ*****[DOUBLEPOST=1458262172][/DOUBLEPOST]
Tocno! I da nadopolnam nesto jas.
Treba isto taka da se pravi razlika so drzavjanstvoto i pasosot. Iako i imeto na temava e pogresno.
Bugarski pasos e edna obicna hartija isto kako i makedonskiot so koj se patuva, ima neogranicen prestoj, pravo na rabota i sl.
Da se dojde do toj pasos baratelot prvo stanuva bugarin po poteklo a potoa o bugarin po nacionalnost.
Treba site sto naudreni se pravat da zapamtat. Nie imame samo edna drzava nasa i toa e Bugarija
извини но јас мислам дека ДРЖАВЈАНСТВО и ПАСОШ се исто,,имам сретнато луге кој имаат државјанство но немаат пасош баеги време вели не ми треба засега??ако ме разбираш!![DOUBLEPOST=1458262388][/DOUBLEPOST]
момци за оние кои не се сигурни дали да носат от струмичкиот клуб документот за докажување потекло да знаете дека одобруват од дабч денеска на другар ми пишува Статус'т на зајавлението е : Издадено удостоверение со однесено документ от струмичкиот клуб што значи одобруват Прегледај го приврзокот 141746
ДОБРО УТРО брат го добив пред две недели со исти документи[DOUBLEPOST=1458262819][/DOUBLEPOST]
хахахахаха оваа не го знаев епа утре коа ке му кажам ке полудеее све ке искрши :uzi::uzi::uzi::duel::duel::pistoldz::pistoldz::pistoldz::vozbud::vozbud::vozbud:
може ли некој да ми го објасни тоа,,за дупликат происхот велиш от кога ке ти излезе се чека уште месец два плус за некаков си потпис,печат или мур пред да го подигнеш,,тоа ли сакаш да кажеш????
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Пепи е нај позитивниот лик на темава. Уште ко кажа дека за да си купу џип му треба бугарски пасош со внимание ги следам постовите негови.

И обожавам ко ќе свратам на темава, и гледам Пепи го немало цела недела на форум па им одговорил на сите и шо треба и шо не треба у еден пост. :vozbud:

Поздрав Пепи, со среќа нека е происходот и многу среќа за понатака со процедурата ;):cool::D
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Пепи е нај позитивниот лик на темава. Уште ко кажа дека за да си купу џип му треба бугарски пасош со внимание ги следам постовите негови.

И обожавам ко ќе свратам на темава, и гледам Пепи го немало цела недела на форум па им одговорил на сите и шо треба и шо не треба у еден пост. :vozbud:

Поздрав Пепи, со среќа нека е происходот и многу среќа за понатака со процедурата ;):cool::D
искрено незнам кој си и не ме интересира нипак сакам да знам,незнам зошто толку те интересира ШТО ПРАВАТ ИЛИ ПЛАНИРААТ ДРУГИТЕ,дали во слободно време го дркале или пикале играчки,,СЕ ИЗВИНУВАМ НО КРАЈНО СУМ РЕВОЛТИРАН..демек ти го вагаш од чиста мира,,форумов стана куртон,,треба да знаеш дека,,секој се обидува да си го подобри живото кој колку може,,и за твоја информација компјутерите не ми се јака страна и не висам по цел ден на нив затоа што немам време за разлика од тебе.....патем мразам бемве и мерцедеси изгледаат супер но интериерот не го поднесувам на ниедна серија,,,,не ми се верува дека за ципот си го сватил буквално..гледај си ја работата,,,,велат погледни го својот двор потоа тугиот..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom