Психоанализи на форумџии, аватари, потписи...

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
@Мачорка те молам превоспитај ја, види колку е нежна станата. И ги читаш анализиве и ја замишљаш седната во парк птици над глава и црцорат, во близина поток жубори, сончеви зраци и го осветлуваат лицето, а она психоанализи пишува.

Не можам ни да ги дочитам од финоќа.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
@Мачорка те молам превоспитај ја, види колку е нежна станата. И ги читаш анализиве и ја замишљаш седната во парк птици над глава и црцорат, во близина поток жубори, сончеви зраци и го осветлуваат лицето, а она психоанализи пишува.

Не можам ни да ги дочитам од финоќа.
Од ко почна да пишува со мене стана емо
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.389
@leandra Седејќи во некоја зен состојба, во мојата спална, решив да напишам уште една анализа.
Еве каде ги правев анализите:
SAM_3182.JPG

Следната ќе биде за @Божино и ветувам дека ќе ја правам во вц, додека крварам, и ќе се потрудам да му ја расплачам мајката. :*


@Беркут
Бобан, 23 накај 24, полуВлав од Прилеп. :)

Млад човек кој размислува трезвено(барем од она на кое налетав) и станал самостален, сам си го заработува лебот. Роднините нека му се фатат! Изгледа Бобан заборавил во каква средина живее, па одвреме навреме знае да се разочара од нив.

Смета дека љубовта не е среќа, туку страв од самотија и искористување на ресурси, но според неговите постови во темата за љубовта, можеш да заклучиш дека овие зборови се само фолирање и маска, веројатно човекот не сака да страда, па наоѓа зборови со кои ќе ја опише љубовта како нешто негативно и ќе се утеши.
Инаку ако некоја планира да го заведе, а не му е во близина, нека се откаже уште во старт, човекот не верува во љубав преко жице.
Кога сме кај љубовта, пази скиме спаваш! Особено на форумов... Гледам дека во тој поглед и кога станува збор за пријателство воопшто, Бобанче не размислува баш најтрезвено. ;)
Али океј, свесен е дека секогаш си простуваме за сопствените грешки и дека сопствената вина ја препишуваме на другите, па не го мислам, океј ќе биде. :neetaka:

Слушам многу го нервирала косата, еве му шнолички да си ја среди.
 
D

Daedalus

Гостин
Абе сеа ќе те анализирам дрско, не ме зезај. Има други начини на кои те третирам дрско и тоа у живо, начини кои ти пружаат поголема сатисфакција од рандом психоанализа у подфорумов кадешто @Agda Beata владее! -_-
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.389
Абе сеа ќе те анализирам дрско, не ме зезај. Има други начини на кои те третирам дрско и тоа у живо, начини кои ти пружаат поголема сатисфакција од рандом психоанализа у подфорумов кадешто @Agda Beata владее! -_-
И јас имам поинакви идеи за дрско третирање на поинаков начин. Ајде направи му анализа на човекот и не комплицирај! That's an order!
 
D

Daedalus

Гостин
@Ska Maniac
Вас ве викам Николовци. Ти, НиколаМКД91, Godonlyknows, Ghostleader (по малце Антоние али пошто он е шиткач, има гарант нов јузер, а не кажуе кој е и сеа чита, не го серам него, Антоние се зезам пер, не сталкај) итн...
Постои можност некои да се истиот карактер. Од моја лична опсервација, иам приметено дека сите го покажуете истиот симптом што ништо чудно да е некоја психопатологија што сите ја делите. У живо (пошто ве знам и тебе и Никола), сте екстремно сумњиви и неспособни за нормална социјална комуникација,релативно нестандардни типови на луѓе. Самите вие, далеку сте од таа нормала која херојски ја проповедате низ форум или други социјални мрежи. Али на форум, дали поради анонимноста или релативната анонимност, на виделина искачаат сумњиви пиздарии од вас кои увек сум у дилема дали се резултат на страв или некој болен порив во форма на некоја филија. Али можда пошто ве знам, си праам некои бизарни филмови у глава.
Можда се и двете маме му. И што е чудно, не само што имате слични темпераментни карактеристики, сите го имате истиот светоглед. Веруете у она:
„Евреите ќе владеат со светот и преку либералната пропаганда, ги уништуваат конзервативните вредности со тоа што промовираат педери, лезбејки, феминисти, вегани блабла, Госпо поставил вредности...“ мање више истиот муабет у една или друга варијација али секогаш во екстремен конзерватизам, делузионо перцепирање на реалноста до некои астрономски мерки, несфатливи дури и за повеќето конзервативци и параноја дека овие антагонисти некако го уништуваат светот, што не знам зошто али увек добивам впечаток дека стануе збор за вашиот внатрешен свет, вашата фрагилна самодоверба тоа што се плашите дека ќе биде разурнато, а не реалниот свет.
„Стандарден Фројдовски муабет ми врти овој“ си викаш сеа, нели? :D Али така е.
И за разлика од нормалниот Џо кој можеби верува во истиве ствари и е конзервативен, кај вас приметуем некоја болна жичка. Дали стануе збор за страв у стилот на не знам, геј си или се плашиш дека ќе станеш геј па си екстремно дефанзивен кон тоа, па барајќи спас и неможејќи да се прифатиш, ја прибираш цела таа конзервативна индоктринација за да го маскираш реалниот страв или врска неам... Све што знам е дека на една од собиранките, убедуваше член 2 факинг саата у дека треба да живее здрав живот, да веруе у Господ, не ми текнуе на цел муабет, знам дека беше факинг постпарти забава, ебаго. На пример, у парк има периоди кога ќе доеш и ќе се поздравиш, а има други сумњиви моменти кога ме глеаш и бегаш, онака спушташ глава испаничен. Стандарден регуларен тип или не се поздравуе уопште ако нејќе/го мрзи, или ќе си се поздрави фино лепо. Стандарден лик не иде брзо, со спуштена глава невротично гледајќи у една точка, ти текнуе? За тие моменти бе ја ти зборам уствари, да такви ствари ми се чудни.
Али батали, да не дигресирам од темата.
У принцип, приметуем некоја неискреност од твоја страна, пиздарии што се кријат зад таа фасада на теории на заговор и скроз утнати модели за тоа како функционира светот. Не си ти многу различен од фактардине од ИСИЛ. Тука си негде у тие фанатични ставови, фрагилна психа која е спремна да пркне секој момент, сва среќа немаш моќ да ги спроведеш твоите фанатични идеи ко Алаху Акбр што имаат. Исто така немаш осет за хумор, а сарказам па? Никако... Не ги детектираш уопште, ваљда неспособност за сфаќање на таков тип на социјални комуникации.
Али не знам, можда борбата со измислените непријатели некако ти помага да се справиш со стресот и проблемите со кои се соочуваш, а се од интимен карактер.
Вака имаш повисока цел и не си сам, па Госпо е од твоја страна, Госпо може да ти помогне да го решиш конфликтот. Замисли колку сив би бил светот без тој Госпо, да си сам у срањата и да нема излез, да бидеш препуштен на милост и немилост на случајности у животот, тоа е болно, како би живеел со тој товар на грб? Ради тоа што делумно можам да емпатизирам и да ти се стаам у кожа, е ради тоа никогаш не сум ве осудувал вас Николовците, вие си водите ваши битки кои и онака се заебани, дур немате некоја власт и не завршите ко Великиот Диктатор што е на власт моментално, дур луѓето не ве сфаќаат сериозно (и со надеж дека нема да превземете ништо околу тоа да почнат да ве сфаќаат сериозно), мање више бар до сега, не сте биле опасни. Не сте истепале црнец, атеист, залутана феминистка... У принцип тоа што немате муда у живо, е прилично добра ствар кај вас.
Проблемот е што сте способни да се размножувате и постојат некои мали шанси, фино девојче да се земе со вас (ако не сте гејови), па пустото дете што ќе го направите, со какви умоперења ќе расте, каква когнитивна дисонанца од светот кој го гледа наспроти светот кој ти му го објаснуваш низ твојата дисторзирана призма ќе има, тоа дете ќе биде херој ако издржи.
Ја искрено стојам на тоа (и можда сум грешка) дека си геј. Али ова не е она класичното „ееј пеер ќе ти јадам гомна дека си фегет пошто мрзиш фегети и да те напнам.“ Искрено добивам таков некој осет. А имам и приметено дека си малце феминизиран плус пушташ таков некој вајб. Али ова е мој став, тука можда утињам проценка иако го иам тој геј радар, гарант има мала количина на хомосексуалност и у мене <3 (заебанција пеер, морам на вас да ви пишуем за да не сфаќате буквално).
Али да се навратиме на тебе, ти си темата на психоанализа.
Не знам, иам осет дека близок си со мајка ти, ти текнуе на тој фројдовскиот модел (гарант си го читал ако си гуглал помош за да не си геј повеќе), си немал татковска фигура, блабла. Али геј не стануеш ко што веруваат тие фаци кои не можат да се прифатат, или си геј или не си. Така да почни со тоа што нема да обвинуваш Петко, Станко и да го проектираш тоа на нив, страшните ПЕДЕРИ кои ќе го уништат општеството, не се они криви. Колку побрзо се прифатиш, толку подобро.
Е сеа, ако сум добил погрешен впечаток, извини. Не можам да читам мисли пер (и ова е смешно у контекстов), само кажуем мои впечатоци. Можда си мажиште ипол со 3000 поминати жени и најискрено иако мислиш дека ти јадам гомна, најискрено, извини ако погрешно сум те проценил. Што и да си, бараш безбедност и заштита, најчесто тоа е примамливата компонента на екстремниот конзервативен модел на живеење, стабилност.
Гарант више ме хејташ и ти рипнал адреналинот, можда се фураш што пробувам да ти ја одземам и таа мала самодоверба што си ја добил верувајќи у Господ, у што и да веруеш, у нешто што ќе те спаси. Али реалноста е сува, батали цвеќиња, не ти треба живот у лаги. Тоа не прави нас атеистите посилни во некој даден контекст, што знаеме дека си го носиме товарот на грб сами! Али да не бегаме од темата и да не го праиме ова религиозна дебата пошто нема врска тоа со муабетов, на пример ја знам пуно верници што се срце од луѓе, не се параноични и се прилично објективни.
Мање више, тоа е мојата проценка али морам да се сложам дека искрено не знам у што да сумњам, само интуитивно осеќам дека нешто со вас Николовците не е во ред, а не можам да посочам што конкретно.
Тоа е све што можам да кажам ја за тебе @Ska Maniac, нејќев сево ова да ти го кажам у темана кај што ме цитираше пошто ќе беше оф топик, па сметав дека посоодветно би било да пишам тука.
 
D

Daedalus

Гостин

Kajgana Shop

На врв Bottom