Фан Клуб: Челзи

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Луис некако слаб е со голови и асистенции,но не добива баш минутажа...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Мурињо има рекорд против Вест Хем како менаџње на Челси. 6 од 7 победи.

 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
11.496
Ау абе утакмица има за саат време...денеска цел ден наваму натаму, изумив скроз. :D[DOUBLEPOST=1425495149][/DOUBLEPOST]Chelsea XI protiv West Hama: Courtois; Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Zouma, Ramires, Fabregas; Oscar, Hazard, Diego Costa.
 
Последно уредено:
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Второ финале за два дена сепак е ова со Вест Хем. Барем така размислува Мурињо.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
11.496
Второ финале за два дена сепак е ова со Вест Хем. Барем така размислува Мурињо.
Или размислува за тоа дека Вест Хем е опасен тим брзи играчи, плус гостински терен, па пробува да биде претпазлив. Плус, знаеш и самиот дека не иде Рамче со Цеск, премногу порозна е средината, нема ни дефанзива, ни висина.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Или размислува за тоа дека Вест Хем е опасен тим брзи играчи, плус гостински терен, па пробува да биде претпазлив. Плус, знаеш и самиот дека не иде Рамче со Цеск, премногу порозна е средината, нема ни дефанзива, ни висина.

Скоро и да нема тим во лигата кој не е солиден на домашен терен. Цврсти екипи колку сакаш, сме излегувале со физички инфериорни состави во неколку натпревари сезонава. Во овој не. Важен е премногу, Мурињо смета дека е можеби решавачки. Ако овој се добие плус заостанатиот со Лестер, скокаме на плус осум и сме чекор пред титула.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
11.496
Скоро и да нема тим во лигата кој не е солиден на домашен терен. Цврсти екипи колку сакаш, сме излегувале со физички инфериорни состави во неколку натпревари сезонава. Во овој не. Важен е премногу, Мурињо смета дека е можеби решавачки. Ако овој се добие плус заостанатиот со Лестер, скокаме на плуд осум и сме чекор пред титула.
Абе ја некако добив впечаток дека го критикуваш Мурињо, па сакав да ја одбранам оваа негова одлука. :) Не викам дека е непогрешлив, али премногу е критикуван некогаш...сепак он си ја знае работата најдобро. :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Абе ја некако добив впечаток дека го критикуваш Мурињо, па сакав да ја одбранам оваа негова одлука. :) Не викам дека е непогрешлив, али премногу е критикуван некогаш...сепак он си ја знае работата најдобро. :D

Немав таква намера. Само констатирав. И јас не би ризикувал на овој меч.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
11.496
Добро е што имаме 4 офанзивци на клупа кои можат да сменат игра. (Гвадрадо, Вилијам, Реми и Дрогба)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom