Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Сакав да кажам:
Вчерашниот натпревар во принцип беше добар. Конечно почнавме да наликуваме на „старата“ Рома, односно таа од пред кризата. Вчера сите изиграа на ниво, онолку колку што беше доволно да се забележи рутинска победа.
Мене единствено нешто што вчера ми бодеше очи беа моментите кога на противникот му се дозволуваше лесно да дојде до нашиот гол. Мислам дека едно 4-5 пати се случи тоа. Не смеевме да си ги дозволиме тие моменти против екипа од рангот на Торино.
Сигурно некоја појака екипа би ги искористила таквите можности.
А Стротман!!!:vozbud:
Колку е сакан Строки во Рим се виде вчера, кога влезе по долгата пауза. Многу сум среќен за тој човек.
Со него ќе бидеме многу посилни.
Ајде нека се враќаат поскоро и Маикон, Флоренци, Астори, Кастан па и Бориело, со оглед на формата на Дестро во последно време и да ја видиме онаа Рома, која сите ја очекувавме.

Исто така вчера може да се каже дека Љајо изигра солидно, ама се изглупира со потегот по постигнувањето на голот. Кеита исто ѕвер. :) Се виде дека кога одат крилните бекови во напад полесно се создаваат шанси. А не како минатите натпревари кога стоеја позади како здрвени невести.
И то....
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Руди кажа едно големо фала на нас од кајгана тука што ти ја поставивме победничката тактика со која газиш на теренот.Пофали не на некој прес и продолжи да не читаш.Те сакат Македонските Романисти од кајгана.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Руди кажа едно големо фала на нас од кајгана тука што ти ја поставивме победничката тактика со која газиш на теренот.Пофали не на некој прес и продолжи да не читаш.Те сакат Македонските Романисти од кајгана.
Гласај на линкот горе за омилениот играч.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Гласај на линкот горе за омилениот играч.
Место кажи сум рекол кажа печтана грешка.
Од Африка само Кеита за друг не гласам пиштол над глава да ми ставите
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Место кажи сум рекол кажа печтана грешка.
Од Африка само Кеита за друг не гласам пиштол над глава да ми ставите
Само за Ахмед Мидо за друг никој не смее да се гласа.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Иначе убави вести за вас лоши за мене Венгер го пикирал мојот пулен и дава смешна сума од 20 милиони за да Матиа оде во Арсенал.Јас сум категорично против за тоа со оглед Волзбург даваше 30 а башка Матиа е едини гол играч кој освен со Баерн на секоја утакмца кога стартува дава гол.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
И од Торино биле заинтересирани за можена зделка за Љајич и Дармијан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom