Фан Клуб: Рома

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Гледаш колку сме моќни, само треба да посакаме, а играчите чекаат на нас:icon_lol:

Гледаш Шакири чекал на нас летоска, му удараме корпа и го земаме Итурбе, тој чека, па на лето може повторно кај нас да заврши :P

Мене искрено па не ме бендисува многу Шакири
Толку сте моќно шо остануваат само на чекање :D :icon_lol:

Искрено не дека не заврши во Јуве итурбе или слично, чоекот ми е многу еднодимензионален најсериозно. Шакири мислам дека е подобар и би бил одлчиен во било кој Италијански клуб има потенцијал да биди ѕверче :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Толку сте моќно шо остануваат само на чекање :D :icon_lol:

Искрено не дека не заврши во Јуве итурбе или слично, чоекот ми е многу еднодимензионален најсериозно. Шакири мислам дека е подобар и би бил одлчиен во било кој Италијански клуб има потенцијал да биди ѕверче :)
Мене лично Итурбе не ми го прави ќефот, али ипак мислам дека е подобар од Шакири. И албанецот е цврст и набиен, ама премногу е минијатурен, замисли некој ропак од италија кај ќе го однесе во дуел. А Итурбе физички е доведен до перфекција, кога тргне во залет неможеш ни да го совладаш и доста е пробивен. Али на пример јас одма би прифатич размена Ламела-Итурбе
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Мене лично Итурбе не ми го прави ќефот, али ипак мислам дека е подобар од Шакири. И албанецот е цврст и набиен, ама премногу е минијатурен, замисли некој ропак од италија кај ќе го однесе во дуел. А Итурбе физички е доведен до перфекција, кога тргне во залет неможеш ни да го совладаш и доста е пробивен. Али на пример јас одма би прифатич размена Ламела-Итурбе
И јас би ја прифатил размената :D. Сметам дека Албанецот е само навидум слаб али ќе видиме :D
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Ha ha ha, pocekajte malce da se vrati vo forma Itrube. Do nekjna bese povreden, mu treba vreme malce, imajte verba. Deteto e zver samo treba vremeeee
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Dobro be,Baldzareti oste e vo bolnica? :O
За Балцарети знам дека има несекојдневна и ретка повреда, прашање е дали ќе се врати, искрено, тој во форма можеби ќе беше подобра варијанта од Ешли, можеби..[DOUBLEPOST=1416575196][/DOUBLEPOST]Направена е некоја 'легална малверзација' од страна на Палота и нашето раководство, формирано е ново претпријатие каде се наиѓа клубот со што би се поништил минусот во се наоѓаме, за да може слободно да се пазарува во зимскиот преоден рок.[DOUBLEPOST=1416579044][/DOUBLEPOST]Заборавив да споменам, долговите на клубот ќе постојат, но пред очите на УЕФА ќе бидат избришани[DOUBLEPOST=1416579597][/DOUBLEPOST]Кастан за среќа немал тумор, туку кавернома. Немам време да видам за каква болест се работи, ама разврав дека ќе биде опериран на почетокот на декември, а за враќање ништо не се знае
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Kako tumor be pu pu...Imal nekoj otok na glavata...Ehh sto srekja nemame sto baksuzi ke bevme ova ja neznam.. :(
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Луѓе ако можи некоја информација за утре кои ви се фит и кои ви се повредени?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Луѓе ако можи некоја информација за утре кои ви се фит и кои ви се повредени?
Ова е најверојатна формација за утре. Руди сакал да ги одмори Жервињо и Кеита. Би требало да играат само ако има потреба. Тоти е суспендиран. Мислам за прв пат ќе играме со Љајич-Дестро-Итурбе во напад.

Среден ред - стандарден. Може да влезат во игра и Стротман, Паредес или Учан.

Во одбрана и немаме некој избор. Мапу, Кастан се повредени. Маикон требаше да биде спремен, ама нема да е ни во резерви.



 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Ова е најверојатна формација за утре. Руди сакал да ги одмори Жервињо и Кеита. Би требало да играат само ако има потреба. Тоти е суспендиран. Мислам за прв пат ќе играме со Љајич-Дестро-Итурбе во напад.

Среден ред - стандарден. Може да влезат во игра и Стротман, Паредес или Учан.

Во одбрана и немаме некој избор. Мапу, Кастан се повредени. Маикон требаше да биде спремен, ама нема да е ни во резерви.



Итурбе и Љајич ми мириса како добра комбинација, се сеќавам ја видовме на една утакмица последните 15мин и ми изгледаа добро така двајцата на теренот, ќе видиме :)[DOUBLEPOST=1416593293][/DOUBLEPOST]
Ова е најверојатна формација за утре. Руди сакал да ги одмори Жервињо и Кеита. Би требало да играат само ако има потреба. Тоти е суспендиран. Мислам за прв пат ќе играме со Љајич-Дестро-Итурбе во напад.

Среден ред - стандарден. Може да влезат во игра и Стротман, Паредес или Учан.

Во одбрана и немаме некој избор. Мапу, Кастан се повредени. Маикон требаше да биде спремен, ама нема да е ни во резерви.



Итурбе и Љајич ми мириса како добра комбинација, се сеќавам ја видовме на една утакмица последните 15мин и ми изгледаа добро така двајцата на теренот, ќе видиме :)[DOUBLEPOST=1416593440][/DOUBLEPOST]
Kako tumor be pu pu...Imal nekoj otok na glavata...Ehh sto srekja nemame sto baksuzi ke bevme ova ja neznam.. :(
Оток, ради кој ќе му извршат операција на главата. Велат животот му е надвор од опасност, ама само после операцијата ќе се знае дали ќе може да продолжи со кариерата.[DOUBLEPOST=1416593549][/DOUBLEPOST]Јас не паметам во Рома кога последен пат имало сериозна повреда, а оваа година се случи Стротман да покине лигаменти и да го нема 8 месеци, Балцарети да добие специфична повреда и да го нема веќе цела година и еве сега Кастан кој го нема 3 месеци, а сега дури во прашање е и неговата кариера. Голем малер сме со повредите оваа година.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom