Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Си газеме а? :)
Пропуштив доста натпревари од КП наваму немам ништо гледано, така да ме чека многу работа додека сум на пауза. :)
Вака од што ве читав тука и по хајлајците т.с резултатите гледам дека баш и не доминираме со играта ама пак имаме добри резултати т.с немаме пораз.

Кп го изгледав делиминчно, доминиравме цела утакмица немавме некоја којзнае колкава иницијатива ама така треба да се игра во пл со послаби противници ако се сака успех на повеќе фронтови. Сигурна победа без многу трошење на енергија, чување што повеќе на топка и контролирање на играта.
Марибор сме ги убиле, гледам пеналот на Дрогба индентичен како од финалето. :drk:
Реми со гол (ме радува), само штета што се повреди али тоа е малер. Задоволен сум како си ги искористи шансите што му ги даде Мурињо, секогаш опасен по голот, кога има простор за шут не се мисли туку ја пука. Нешто од што Торес имаше комплекс.
Нема што да пишувам друго, утакмицата ми е во торент на симнување па вечер правец на тв да се прегледа.
Мануре стара приказна, гледам дека имало доста неспорни одлуки, како и гол типчен за нив во 94+ со многу доза на среќа.
Како и да е и покрај ваков Манчестер мене ми беше страв од нив. Секогаш се мотивираат против нас и после таа утакмица влегуваат во форма. Добро е што не изгубивме ама од друга страна лошо е што изгубивме 2 бода на глуп начин. Можеби Мурињо премногу го респектираше противникот требаше да крене по 2 гол и да ја загарантира победата. Сигурен сум дека овој Манчестер немаше да го издржи притисокот и ќе примеше уште еден, ама ај....
Капитал куп победа со резервен тим, читам лоша игра.... се едно битно направивме победа. Купов е за резерви и по некој маладинец како што и добија шанса неколку млади од Мурињо. За играта не ме боли уво нека прават победи па ако сака нека е и у 99 со гол од офсајд.

Толку сега за сега, Кпр ќе гледам лајф меч... :) Три снимки имам за преглед па ќе пишам импресии.
Кисчиња. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom