Реал Мадрид - Барселона 25.10.2014

Победник на Ел Класико ќе биде


  • Вкупно гласачи
    173

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Енигма ми е Анчелоти со каков состав ќе излезе... дали со промаја во средината или со еден од Кедира / Иљараменди.

Меси ми е познато дека ќе излезе со ист состав плус ваљда и Суарез ќе го пушти да дебитира во лигата.

2:3 конечен.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Незнам зошто, ама имам некое чувство дека Реал за првпат после долго време ќе ја победи Барселона убедливо со 2-3 разлика и малце ќе ги спушти на земја каталонците, поготова нивната „непобедлива одбрана“.

Не е ова провокација или гледање кон Реал како по омилен клуб, туку мислам дека Реал има капацитет сега такво нешто да изведе.
Ланската Барселона беше најслаба од времето на Пеп наваму па не изгуби така убедливо од Реал Мадрид кој освои Лига на Шампиони. Во лигата Барса ги доби двата натпревара, во купот изгуби во финале.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Ама тема, супер си е,чим веќе иде трета страна за едно попладне,па еве и јас отворив,
а не да сакам да пишам,или пак да ме интересира нешто (скоро и прв пат да слушам дека постојат овие клубови).
Ама вие терајте си, давајте предлози,коментари и муабети, ете што има друго да кажам,не велам : Ама Г...а тема, како што некој велат во некој теми што не им се допаѓаат ама сепак јадат Л..... таму, ако не ти се допаѓа таму,оди на друго место,како што јас сега ќе одам и повеќе нема да ја отварам оваа тема па макар направила и 100 страни до утакмицата и 100 по неа.
Ама и досега никогаш не сум отворил тема само за да кажам Г...а тема, или да цркне поднесителот на истата и сличо.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Анчо какво машко си ти што нема слушнато за Реал Мадрид и Барселона? :facepalm:
Па баба ми што има милион години знае за Роналдо.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
@ElNinho, малери правиш со гласањево, или ?
since 2011 :icon_lol:

Све ми се чини дека дебиво на Суарез ќе биде впечатливо. Некого ќе заебе. Дали Реал со тоа што ќе им шибне гол/ови (многу веројатно) или Барса со тоа што ќе направи некој пех повторно. :D
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Се испосеривте со видеово. Ко кизне шо да се случува. Играчо шо нема самоконтрола и е wanabe канибал се враќа од 4 месечна пауза. Ај ако не и златен медал дајте му. Загрев.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А што е најтрагично нема ни да има кујзне каква улога, ќе добие 15 минути колку да осети терен и дерби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom