Реал Мадрид - Барселона 25.10.2014

Победник на Ел Класико ќе биде


  • Вкупно гласачи
    173
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Тоа е реалноста а , фанчиња на Барса ? :D
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Иако не ги сакам Реал многу многу, се подобриот тим во моментов така да мислам дека би требало да ја земат оваа.
Врз база на ... ? Се надевам ќе не просветлиш со прецизна и точна статистика. :tapp:[DOUBLEPOST=1414072500][/DOUBLEPOST]Типувам на победа на Реал М. со 1 гол разлика, иначе заради предност на домашен терен.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Дали кратки пасови или кратки-кратки пасови.....само во ТОпкИ!
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Првпат Барса да ми е симпатична, поради Луис Енрике. :icon_mrgr:

Сепак Реал сакам да тепа. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: L.A
H

HoT IcE

Гостин
Hala Madrid.
Очекувам многу тензичен натпревар. Чисто ради Суарез. Ако досега Реал беа villains со Мурињо, сеа се сменија улогите. Очекувам многу жолти и црвен картон на мечов, за кого и како не знам, ама знак деќа има. Барселона е во подобра форма и е постабилна чинам ради добрата одбрана ама сметам дека тоа не значи многу во директен дуел со Реал и Роналдо. И Реал влезе во предаторска форма пред мечов така да очекувам многу борба на теренот. И да пак ќе речам Хала Мадрид ради самиот Роналдо кој е поим и институција за фудбал од фудбалски, физички и било каков аспект наспрема миџетот Меси.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Hala Madrid.
Очекувам многу тензичен натпревар. Чисто ради Суарез. Ако досега Реал беа villains со Мурињо, сеа се сменија улогите. Очекувам многу жолти и црвен картон на мечов, за кого и како не знам, ама знак деќа има. Барселона е во подобра форма и е постабилна чинам ради добрата одбрана ама сметам дека тоа не значи многу во директен дуел со Реал и Роналдо. И Реал влезе во предаторска форма пред мечов така да очекувам многу борба на теренот. И да пак ќе речам Хала Мадрид ради самиот Роналдо кој е поим и институција за фудбал од фудбалски, физички и било каков аспект наспрема миџетот Меси.
Читам коментаров и велам, а браво, а така, таман таман, се на место и на крајов ме разочара :D

Битката Роналдо/Меси ќе се води и префрли на константноста во играта. На крај ќе победи оној кој ќе успее подолг период да остане константен во врвот :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Врз база на ... ? Се надевам ќе не просветлиш со прецизна и точна статистика. :tapp:
Адвокат на ѓаволот да бидам:

Реал на последните 8 меча има 8 победи во сите натпреварувања и прмено 5 гола а дадено 35 гола. Гол разлика +30.

Барса на последните 8 меча има 6 победи во сите натпреварувања. Дадено 23 гола а примено 4 гола. Гол разлика +19.


Так да за малце ВО МОМЕНТОВ како што кажа членот, последниов месец од 17ти септември до 22ри Октовмри Реал се подобриот.

Нормално ова буквално ништо не значи ама да објаснам зошто тоа што го кажа Членот е во право :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
@ElNinho, малери правиш со гласањево, или ?

За разлика од неколкумината што пишаа, јас баш обратно, очекувам натпревар со фер и коректна игра од двете страни, без поголеми тензии на терен и црвени картони, се надевам дека судиите ќе судат максимално коректно за двете страни.
Очекувам баш убав, добар и квалитетен фудбал, па нека победат подобрите. Не би се осудил на типување точен резултат.
Сметам само дека Реал во моментов е во нешто подобра форма, плус домашен терен, па така они се тие кои се во блага предност предност пред дуелов.

П.С. Падобранците нека не ја сјебуваат темава со идиотски и ретардирани коментари.
Фала, пријатно.
 
H

HoT IcE

Гостин
Читам коментаров и велам, а браво, а така, таман таман, се на место и на крајов ме разочара :D

Битката Роналдо/Меси ќе се води и префрли на константноста во играта. На крај ќе победи оној кој ќе успее подолг период да остане константен во врвот :)
Да де, јасно ми е, него онака да зголемам тензија, а и чисто од душа дека ги мразам Барса комплетно, затоа така реков :D Кај и да е се знае дека титулата ќе иде кај Рони.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Незнам зошто, ама имам некое чувство дека Реал за првпат после долго време ќе ја победи Барселона убедливо со 2-3 разлика и малце ќе ги спушти на земја каталонците, поготова нивната „непобедлива одбрана“.

Не е ова провокација или гледање кон Реал како по омилен клуб, туку мислам дека Реал има капацитет сега такво нешто да изведе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom