Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

B

BooBojan

Гостин
Нaвoднo, Жoрж Мендес бил кoнтaктирaн oд клубoт, и тoa ни пoмaлку ни пoвеќе, зaЕл Тигре Фaлкao...
Се нaдевaм декa имa вистинa вo oвa, нo се сoмневaм декa е бaш зa Фaлкao, туку мислaм декa е зa некoј друг негoв клиент(a ги имa мнoгу) и тoa Кaрвaљo.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
^^
Па Чича во Реал, Фалкао кај нас...само со ќутенката ние како досега летово :icon_lol:
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
3.253
keke.png [DOUBLEPOST=1409512390][/DOUBLEPOST]Кој се тие РМЦ?[DOUBLEPOST=1409512521][/DOUBLEPOST]Перси ќе одел веројатно на операција.

DDG
Rafael Jones Rojo Shaw
Blind
Herrera Rooney
Januzaj Falcao Di Maria

:vozbud:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.642
Не ми се верува за Кагава еј :place: Какви дрва се чуваа овде години и години лебот да го јадат за џабе, а се откажавме толку лесно од еден страшен играч, интелигенција на ниво, како Кагава. Се надевам нема да ни се врати како бумеранг ова понатаму во сезоната ако, не дај боже, се повредат Руни, Мата, Ерера или едноставно не им оди или имаат суспензија...сеедно...ќе креираме игра со Флечер...yeah right...
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Јас искрено се надевам дека оваа шпекулација за Фалкао не е точно не дека не го ценам Фалкао напротив тој е еден од најдобрите напаѓачи туку затоа што најмалку што ни недостасува во моментов во екипата е уште еден класичен напаѓач и тоа би биле џабе фрлени пари и ако веќе донесуваме засилување уште еден заслување тоа треба да е играч од средината или евентуално стопер.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.428
Поени од реакции
42.695
Јас искрено се надевам дека оваа шпекулација за Фалкао не е точно не дека не го ценам Фалкао напротив тој е еден од најдобрите напаѓачи туку затоа што најмалку што ни недостасува во моментов во екипата е уште еден класичен напаѓач и тоа би биле џабе фрлени пари и ако веќе донесуваме засилување уште еден заслување тоа треба да е играч од средината или евентуално стопер.
Ако ја гледаме формата на Руни и Перси плачеме и за напаѓач. :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.939
Поени од реакции
10.570
Јас искрено се надевам дека оваа шпекулација за Фалкао не е точно не дека не го ценам Фалкао напротив тој е еден од најдобрите напаѓачи туку затоа што најмалку што ни недостасува во моментов во екипата е уште еден класичен напаѓач и тоа би биле џабе фрлени пари и ако веќе донесуваме засилување уште еден заслување тоа треба да е играч од средината или евентуално стопер.
колку само ни треба и класа ЦФ
у последно време Перси тотално е аут, уште не вратил форма он па се повредил...со кој ке крпиме со Велбек ли дај не ме јеби
затоа треба да го земат
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
колку само ни треба и класа ЦФ
у последно време Перси тотално е аут, уште не вратил форма он па се повредил...со кој ке крпиме со Велбек ли дај не ме јеби
затоа треба да го земат
Да точно ама повредата на РВП не е сериозна и мислам дека брзо ќе се врати во форма, а Фалкао сигурно нема да дојде да грее клупа и ќе сака да биде стандарден првотимец и како ќе ги вклопиме Фалкао , РВП и Руни во еден тим? Од друга страна во средината и одбраната имаме многу повеќе проблеми и овде ни се повеќе потребни засилувања од колку во нападот.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.642
Абе дај да се фузираме со Сити, ем ќе бидеме шампиони инстант ем играчи кој сакаме ќе ги купиме :P
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
3.253
Не летајте во облаци бе,нема ни 1 % точно за Фалкао..Обична шпекулација,така ја постирав само :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom