Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Камен од срце падна кога објавија Евертон прво. Па фешти, еее со овој тим лани титула земавме, годинава плус Фелаини во центар, нема пиле да пушти да прелета а не играч. А и Мојс не е лош тренер, го знае и Фелаини...ќе се вклопат двата. :D
Само јас го хејтав фелаини или бев еден од неколкуте , памтам од сабајлето до вечерта во 01 ми беше пуштен скај спорт нјуз и кубав коси. Утре многу МНОГУ порелаксирано ке биде.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.492
Поени од реакции
20.504
:pos::pos::pos::pos::pos: ме пресмеја постов :D ... денес по поразот на реал мадрид ....... малце црн хумор на наша сметка :D !!!!!!!!!!!
Едно е јасно. Правиме атмосфера за да Чичарито се осеќа ко дома.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
нема везе, кога е смешно смешно е :D
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Абе колку убаво се вклопија, не дај боже да се вклопи такво дуо во Јунајтед уште еднаш. :icon_mrgr:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ќе си ја трескаме главата по Кагава знам ја,ама касно ќе ни биде тогаш.Нема веза важно Клеверли да ни е жив и здрав и ќе нема зима за нас.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.704
Поени од реакции
2.348
Ќе си ја трескаме главата по Кагава знам ја,ама касно ќе ни биде тогаш.Нема веза важно Клеверли да ни е жив и здрав и ќе нема зима за нас.
Секој паметен тоа го воочува.
Scholes on BTsport this evening: "Kagawa needed a 10 game run to show what he can do. Never given a chance, yet Rooney had 10 years."
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Чичарито ваков таков никаков, во Реал, лааааап. :icon_lol: На крај ќе испадне ѕвездиште поголемо од Руни и РВП заедно. Со среќа нека му е.
Исто и на Кагава. Незнам што плачите толку по него. Не се снајде човекот. Не треба само да бидиш квалитет, треба и да се вклопиш во тимот. И му дадоа доста шанси посебно на почетокот. Едноставно физички е преслаб за ПЛ. И факт е, да не беше Јапонец(азиец) којзнае дали нашиве воопшто ќе го купеа. Се купи најмногу за да го пополни местото на Парк во тимот.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.704
Поени од реакции
2.348
Чичарито ваков таков никаков, во Реал, лааааап. :icon_lol: На крај ќе испадне ѕвездиште поголемо од Руни и РВП заедно. Со среќа нека му е.
Исто и на Кагава. Незнам што плачите толку по него. Не се снајде човекот. Не треба само да бидиш квалитет, треба и да се вклопиш во тимот. И му дадоа доста шанси посебно на почетокот. Едноставно физички е преслаб за ПЛ. И факт е, да не беше Јапонец(азиец) којзнае дали нашиве воопшто ќе го купеа. Се купи најмногу за да го пополни местото на Парк во тимот.
Па кога дојде на почетокот играше сосема пристојно, се до повредата, после се врати и пак почна солидни партии да прикажува.
А за шанса дека му се дало не би се сложил. Не е шанса да ти се даде да играш на неприродна позиција и тоа 25 минути од утакмица. Можеш да кажеш дека имал шанса ако му дадеше Мојсо лани 5-6 утакмици по ред како 10ка да игра, а не он на Руни јајцата му ги бричеше.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Среќа па Клеверли е појак од него,ветрушка една.Дај не ме дупите,колку шанса доби Кагава,а колку дрвово?Кагава под Мојс беше лимитиран па и додатно повредиве го сјебаа.Го шеташе на неприродни за него позиции.Па му го донесе Мата.После тоа дојде Ван Гал со неговите чудни желби,во кој Фабрегас и Крос не биле играчите кој ги сака,али затоа Карваљо Блинд и остали му се вклопувале во филозофијата.Арно ама и Кагава не му се вклопувал,бил слаб физички и одма го елиминира,стварно голема шанса му даде да се покаже,алал да му е.
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Абе чекајте, Кагава дојде уште пред Мојс. И кај САФ неможеше баш да се наметне за првотимоец. Значи имало нешто. Јас за тогаш зборувам дека му се даде шанса. Лично и персонално од САФ. Зошто не се наметна како незаменлив првотимец кај ниеден од тројцава менаџери, незнам јас ама има нешто очигледно.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
вака така Сколс поштенски си го шамара клубов за гафовите што ги прави.И да, искрено Кагава боље движење и пејс има од Мата( нели ЛВГ го критикуваше пејсот на Мата) освен финишинг каде заостанува.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.704
Поени од реакции
2.348
Абе чекајте, Кагава дојде уште пред Мојс. И кај САФ неможеше баш да се наметне за првотимоец. Значи имало нешто. Јас за тогаш зборувам дека му се даде шанса. Лично и персонално од САФ. Зошто не се наметна како незаменлив првотимец кај ниеден од тројцава менаџери, незнам јас ама има нешто очигледно.
Како не се наметна?75% од утакмиците што ги одигра таа сезона ги играше како стартер. Ко прво самиот Фергусон го гледаше Кагава у живо против Баерн у финалето на купот и во книгата стариот објаснува зошто баш него го донеле во тимот. И САФ самиот велеше дека Шинџи ќе има многу подобра втора сезона дека првата му била да се привикне. Присети се на утакмиците од сезоната кога дојде, Фулам, Сотон, Вест Хем, Норвич, Тотенхем, ВБА итн и ако Алекс немал доверба во Шинџи немаше да му даде да стартува на Бернабеу на негова природна позиција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom