Serie A 2013/14

Кој ќе го освои скудетото во сезоната 2013/14?


  • Вкупно гласачи
    367
Статус
Затворена за нови мислења.

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Абе кога и кој ќе отвара нова тема...?


се надевам дека тоа нема да биде дрогирашот

И што ако тоа бидам јас? Што толку ви пречам не ми е јасно, ебати простата работа, колку само да се коментирало.

Да не се пријавеше @Mondonico за инат јас ќе ја отворев, вака не личи
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.647
Поени од реакции
81.687
И што ако тоа бидам јас? Што толку ви пречам не ми е јасно, ебати простата работа, колку само да се коментирало
Детиште, не ми глуми лудило, не сум ти јас крив што незнаеш еден асален вовед да направиш... оди провериси ја темата за ЛШ што си ја отворил, со два збора напишани, па потоа ќе сватиш зошто никој несака ти да отвориш тема.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Детиште, не ми глуми лудило, не сум ти јас крив што незнаеш еден асален вовед да направиш... оди провериси ја темата за ЛШ што си ја отворил, со два збора напишани, па потоа ќе сватиш зошто никој несака ти да отвориш тема.
I pred taa sezona temata za Ls imase tolkav voved, ne e do vovedot, vazno e da se ishejta.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Добро овај новиот шупак шо ќе го клат председател има малце мозок шо изјави дава??



А ова постара изјава
Вчера дал уште една, и тоа расистичка (со црнци и банани), и лица кои му ја дале целосната поддршка претходно, денеска не биле баш убедени дека Тавекио е кадарен да направи промени во ФИГЦ. Тавекио се извини и изјавил дека друга му била поентата, но возот помина. Се оди дури и дотаму дека можно е да се откаже уште пред гласањето за Претседател на ФИГЦ.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Зошто секогаш новата тема ја отвараат навивачи на големите клубови.
Дајте оваа сезона темата нека ја отвори некој поддржувач на малите клубови. Еве јас го предлагам Падрони, навивач на лацио.
Нино ќе го предложев ама лацио му е 5 клуб во низата на сакани.




мала шала без лутење
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Зошто секогаш новата тема ја отвараат навивачи на големите клубови.
Дајте оваа сезона темата нека ја отвори некој поддржувач на малите клубови. Еве јас го предлагам Падрони, навивач на лацио.
Нино ќе го предложев ама лацио му е 5 клуб во низата на сакани.




мала шала без лутење
:facepalm::facepalm::facepalm:
И сега се чуствуваш исполнето? Без разлика колку и да викаат дека е мал Лацио за мене секогаш ќе биде голем.
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Зошто секогаш новата тема ја отвараат навивачи на големите клубови.
Дајте оваа сезона темата нека ја отвори некој поддржувач на малите клубови. Еве јас го предлагам Падрони, навивач на лацио.
Нино ќе го предложев ама лацио му е 5 клуб во низата на сакани.




мала шала без лутење
Зошто секогаш новата тема ја отвараат навивачи на големите клубови.
Дајте оваа сезона темата нека ја отвори некој поддржувач на малите клубови. Еве јас го предлагам Падрони, навивач на лацио.
Нино ќе го предложев ама лацио му е 5 клуб во низата на сакани.




мала шала без лутење
Нема везе истово ќе го речев ја,да отвори некој од Рома,еве ти на пример:D.Инаку за мојте симпатии кон Лацио.ќе ти појаснам,дека се уште од времето кога играа Симеоне Креспо,Ди Канио,Перуци и остали.А за Манчестер навивам,20 години,а симпатиите кон Лацио ми се малку покасно стекнати.И не се секирај немам низа на клубови кој ги мењавам според потреба.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
Поглупо и попатетично нешто на темава немам прочитано од тоа кога фан на Рома се исполнува кога ќе пише дека Лацио го подржувале луѓе од периферијата.[DOUBLEPOST=1406318999][/DOUBLEPOST]П.С. Видал не изјави дека ќе оди во Лацио туку рече hAlassio гратче во Италија
П.С.2 Поздрав до @Nino Manchester

Јас се "прскам" со мојот клуб, а исто така примам шали на моја сметка за мојот клуб, само толку ќе кажам:)

За патетики не збори, цел клуб моментално можете да го прекрстите во "сс патетика";)
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Јас се "прскам" со мојот клуб, а исто така примам шали на моја сметка за мојот клуб, само толку ќе кажам:)

За патетики не збори, цел клуб моментално можете да го прекрстите во "сс патетика";)
А јас не примам шали на моја сметка? Ајде влези во твојот фан клуб и прочитај што имам пишано пред некој ден. Само шалата треба да е на место, а ова ти што го пиша е потсмевање заради тоа што Лацио го подржувале луѓе од периферија. Кажи ми уствари што е тука срамно? Еве јас сум од Скопје тоа треба ли да значи дека треба со потсмев да ги гледам членовите од другите градови:confused:
А тоа што викаш дека тимот ни е патетика само да те потсетам дека 90 посто од играчите се истите што четири пати по ред и еднаш во финале го победи твојот клуб;) За шали во секое време сум тука ама како што реков за шали кои се на место без разлика дали се на моја или друга сметка.[DOUBLEPOST=1406387425][/DOUBLEPOST]За првиот дел лошо сум те разбрал па да ти одговорам. Не значи дека ако се шалам на моја сметка тоа ја намалува мојата љубов за клубот.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Него, баш сега ми текна на муабетите лани кога имаше негодување за анкетата каква да биде. Се сеќавам дека некои се бунеа за класичната анкета кој ќе биде шампион, дека преку тоа не се правело ништо друго освен пребројување на тоа кој тим колку навивачи има овде на кајгана, покрај можеби гласвите од неутралните кои не се многу. Воден од тоа ми текна нешто па ако немате ништо против (или ако не е против правилата) може анкетата годинава да биде различна. Една опција е да го видиме мислењето на повеќето во врска со тимовите од Милано, односно дали ќе бидат дел од топ 3 сезонава или нема да бидат или само едниот тим ќе биде. Друго малку потешка за реализирање идеја е анкетата да биде за тоа кој ќе ја содржи првата тројка оваа сезона. Сепак овде има многу комбинации и пермутации :D.

Изјаснете се, ако се за ќе направиме нешто поинтересно, ако не ќе одиме со класичната анкета за тоа кој ќе биде шампион во 14/15.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom