Евтини авионски карти

Член од
25 август 2011
Мислења
42
Поени од реакции
9
Здраво. Да прашам дали некој знае во скоро време дали имаат во план да се пушти авио линија Скопје - Женева ? Фала
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Здраво. Да прашам дали некој знае во скоро време дали имаат во план да се пушти авио линија Скопје - Женева ? Фала
Тешко, поради фактот што Швајцарија не е во ЕУ. Тоа го ограничува изборот на авио-компаниите регистрирани во Швајцарија и Македонија. Теоретски, тоа значи Swiss, easyJet и Etihad Regional. Практично? Којзнае. Повеќето нашинци се на потегот од Лозана до Цирих.

Поздрав од Женева.
 
Последно уредено:
Член од
25 август 2011
Мислења
42
Поени од реакции
9
Тешко, поради фактот што Швајцарија не е во ЕУ. Тоа го ограничува изборот на авио-компаниите регистрирани во Швајцарија и Македонија. Теоретски, тоа значи Swiss, easyJet и Etihad Regional. Практично? Којзнае. Повеќето нашинци се на потегот од Лозана до Цирих.

Поздрав од Женева.
Фала на одговорот. Останува само да се надеваме и чекаме :) Поздрав
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Eвтина карта до Франкфурт или Kарлсруе и дали треба некој документи од полиција оти сум 16-годишен?
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Едно прашање. Ако купам мала кабинска торба, дали можам да внесам и мала кабинска торба онаа што оди бесплатно или не?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Едно прашање. Ако купам мала кабинска торба, дали можам да внесам и мала кабинска торба онаа што оди бесплатно или не?
Не, опцијата е или една мала гратис или една поголема со доплата
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.813
Барав ефтини карти од некоја од околниве земји до Хамбург. Најефтино што најдов беше од Солун со Germanwings. Дали некој има летано од Солун (со било која компанија)? Ме интересира да не прават некакви проблеми на аеродром заради пасошот.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Барав ефтини карти од некоја од околниве земји до Хамбург. Најефтино што најдов беше од Солун со Germanwings. Дали некој има летано од Солун (со било која компанија)? Ме интересира да не прават некакви проблеми на аеродром заради пасошот.
Nema da go dadesh pasosot, tuku toj listot na granica shto ke go zemas i cuvaj go listot i pri vrakjanje.
Btw probaj do Dortmund so wizzair a posle do Hamburg ne veruvam da e povekje od 250 km. Saat vreme so voz.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Барав ефтини карти од некоја од околниве земји до Хамбург. Најефтино што најдов беше од Солун со Germanwings. Дали некој има летано од Солун (со било која компанија)? Ме интересира да не прават некакви проблеми на аеродром заради пасошот.
Никаков проблем немаш во Солун, со пасошот и листот од граница во кој си заведен за влез. Единствено треба да објасниш во местото во кое ќе слетеш на пасошка евентуално што уствари ти значи тој проклет лист. Значи подготви си една мала презентација во врска со македонско-грчките односи. За назад немаш проблем Грците добро знаат што значи тој лист.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
122
Поени од реакции
22
Вчера на вестите на Канал5 спомнаа за нов национален авио превозник во Македонија,некој да не знае нешто повеќе за ова?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Вчера на вестите на Канал5 спомнаа за нов национален авио превозник во Македонија,некој да не знае нешто повеќе за ова?
Да разлислуваат за тоа , и ако направат ќе е после 5-10 години и нема да е low cost како и сите други национални авио превозници.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Дечки ми треба една информација.Сакам да резервирам карти до Барселона Гирона (Скопје-Милано со визаир и Милано - Барса со рајан). Е сега ми излегува дека можам преку рајан да резервирам и превоз од аеродромот до хотелот (во Лорет е хотелот) цената беше некаде 13,5 евра во еден правец и мислам дека не беше тоа јавен транспорт туку дека беше некоја компанија која соработува со рајан. Прашањето ми беше дали да резервирам од овде превоз сега заедно со авионските карти или дирекно кога ќе одам таму да си купам карта? Како е поефтино, како е поисплатливо и попаметно? Има ли јавен транспорт? Некој со искуство?
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Тешко, поради фактот што Швајцарија не е во ЕУ. Тоа го ограничува изборот на авио-компаниите регистрирани во Швајцарија и Македонија. Теоретски, тоа значи Swiss, easyJet и Etihad Regional. Практично? Којзнае. Повеќето нашинци се на потегот од Лозана до Цирих.

Поздрав од Женева.
Tranquilis едно итно прашање. Резервирав карти Брисел - Скопе и пробував да ги платам со картица меѓутоа картичката ми беше одбиена (јас мислев дека е поради забрана од банка) и кликнав за да ги платам картите со банковен налог. Е арно ама јас сега видов дека причината што ми е одбиена картичката е моја грешка т.е несвесно сум го згрешила CVS и сега ми е прашањето дали можам да пробам сега да ги платам со картичка картите за да не одам до банка?? Или бидејќи е веќе изготвен банковен налог морам да одам до банка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom