Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Абе болката е како наутилус да те боде додека вдишуваш(ал не менгеме)сити ова вообичаено не е некој проблем ама едно диши диши не би било проблем,оти мене ми се има јавувано хехааа..али немам избор ќе истрпам и толку претпоставувам ова не ти е првпат,јас ова го добив уште кога бев копиљ може 8-мо ил 7-мо.

--- надополнето ---



Хмм па може и да е настинката а да не пиеше некој лек било антипиретик или аналгетик??

П.С за настинкава ама мора да имате витамини-земи си олигојак+селен таму имаш витамин А,Ц,иЕ и Селен бтв добро влијае на потенцијата:)
Абе сабајлево само фервекс земав и дуовит, ништо повеќе.

Ај ќе те послушам ќе земам Селен :)
 
S

smart ass

Гостин
Ами фервексот е парацетамол и антихистаминик+Ц...може да е од него ништо чудно.
 

Youthanasia

The game
Член од
19 март 2010
Мислења
141
Поени од реакции
11
Здраво.Средата примивме вакцина против тетанус.Вчера ме удрија со бокс на местово кај шо ја примив вакцинава.Денес ме болит прилично многу(според некои би ребало да ме болит овие два дена).Ај кажете какви ефекти требит да имаме после примањево, со успешно/неуспешно е ?
 
H

HITCH

Гостин
Јас се убив од повраќање, мојт некој да ми каже некој лек за да престанам? Немам поим од што е, можеби настинувам. Не сум сигурна :( Се пробав, ама никако да престанам :(
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Јас се убив од повраќање, мојт некој да ми каже некој лек за да престанам? Немам поим од што е, можеби настинувам. Не сум сигурна :( Се пробав, ама никако да престанам :(

Земи кока-кола сокче...не се шибам јас коа повраќав лекарката тоа ми препорача...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
Фала. Бев на клиника ме пратија на матичен по куп упути :(
Додека извадиш документи или ќе помине или ќе се дозезне :)
Проба нане, медицински јаглен? Да се вратиш што имаш јадено претходно (иритација на желудникот на пример) и со кого си контактирала дента (да не ти пренел некој друг) да е со слични симптоми. Ако не помине скоро, бегај стварно на лекар...по цена да од клиника те тераат да вадиш и имотен лист :)
 
H

HITCH

Гостин
Додека извадиш документи или ќе помине или ќе се дозезне :)
Проба нане, медицински јаглен? Да се вратиш што имаш јадено претходно (иритација на желудникот на пример) и со кого си контактирала дента (да не ти пренел некој друг) да е со слични симптоми. Ако не помине скоро, бегај стварно на лекар...по цена да од клиника те тераат да вадиш и имотен лист :)
Не, на нервна база било! Треба да идам на некои испитување пред да ми препорачаат медикаменти :toe: ми дадоа само нешто колку да ме потсмири до понеделник, а и требало да проверат како ќе се одвивало се`.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
Ок, но еден чај од нане не е нешто што ќе ти штети, смирува нерви, стомак...народен лек (па и не само народен)...едино ако е изиритиран стомакот па не прима ништо...мада ако е обилно/зачестено, течности мора да се примаат.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Не, на нервна база било! Треба да идам на некои испитување пред да ми препорачаат медикаменти :toe: ми дадоа само нешто колку да ме потсмири до понеделник, а и требало да проверат како ќе се одвивало се`.
Пред извесен период и јас имав сличен проблем како тебе, не можев ништо да јадам, се повраќав.... на нервна база.Ми рекоа да не го оптоварувам желудникот и да пијам сок од свежа зелка. Сокот стварно не е убав, ама многу ми помогна и не одев на никави испитувања. :smir:
п.с.Може и вирусот со повраќање да те фатил
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom