Како се емигрира во Австралија и Нов Зеланд?

Член од
5 јуни 2012
Мислења
21
Поени од реакции
6
Татко ми има електро од СК завршено, не требаше ништо да доучи се беше признаено. Сепак тоа беше пред 20+ год сега незнам како е. Знам дека му беше дипломата призанена од институтот на инжинерите во аус.
--- надополнето: 14 октомври 2013 во 02:24 ---



Ако ги прочита последните 5-6 страни и ако ги прашаш сите што се ваму сите ќе ти кажат дека тоа не ти е баш паметно. Едно да дојдеш друго е да останеш. Скржавиот и сиромашниот два пати плаќа. Во мелбурн кога ќе дојдеш распрашај се за Џој Поповска. Има канцеларија во град, таа ти е најдобар мак адвокат за имиграција овде. Иди и види ја НАЈБРЗО што можеш. Ако неможеш да најдаш тел од неа, кога ќе дојдеш барај ме во ПП, ќе ти најдам.
--- надополнето: 14 октомври 2013 во 02:56 ---
За тие што сакате да студирате на АУС факултети еве ви шанса безплатно да се пробате... На странава подоле има безплатни предмети од некој од најголемите светски универзитети мегу кој и неколку австалиски. Вториот линк ви се предмети на пример од Melbourne University кој важи за најдобар универзитет во АУС. Има неколку бизнис предметчиња од нив сега, па еве ви шанса да видите дали би можеле да пратите со англискиот што моментално го владеете.

https://www.coursera.org/

https://www.coursera.org/courses?orderby=upcoming&search=melbourne university&lngs=en


FARANG ти благодарам за твоите одговори. Добивме ВИЗА. Кога ќе стигнам Мелбурн ќе те барам ПП за број од адвокат.
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Kako profesor za Angliski jazik ima voopsto nekakva sansa da se probuva kanada/avstralija/nov zeland?
A da te prasam sto majka bi baral vo zemja kaj sto e Angliski majcin jazik neli e macle glupo, poznavam mnogu provesori od australia i od mkd sto rab vo azija i predvaat tamu za dobri pari
--- надополнето: 3 ноември 2013 во 11:39 ---
Нема проблем, среќен пат, па нова година на плажа да славите ;)
Farang koja crna plaza u Melbourne ne go zezaj devojceto :) kako i da se slatkicka ti poskuvam uspesi neka e so lesno :)
 
F

FARANG

Гостин
A da te prasam sto majka bi baral vo zemja kaj sto e Angliski majcin jazik neli e macle glupo, poznavam mnogu provesori od australia i od mkd sto rab vo azija i predvaat tamu za dobri pari
--- надополнето: 3 ноември 2013 во 11:39 ---


Farang koja crna plaza u Melbourne ne go zezaj devojceto :) kako i da se slatkicka ti poskuvam uspesi neka e so lesno :)

Јеби га не е Сиднеј ама ОК е... Тука бар кога идеме на плажа бар не се колиме со либанциве :P
 
F

FARANG

Гостин
Heheh so fully sick habbib :) eh znaes deka ne e taka oni imaat samo edna plaza za chatal brighton le sans :)
Ти со дечкиве од Кронола проаѓаш? Што знам јас одмори/работа почесто сум во тајланд или на филипините него ли овде. Во викторија дефинитивно ми е ладно за бањање, кај вас е каде каде подобро. Мада ако останам во АУС одох јас за Перт.
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Moj top plaza vo sydney se Cronala, La perouse, palm bech, Coogee a za pert znaes deka mi e u srce :)
 
F

FARANG

Гостин
Moj top plaza vo sydney se Cronala, La perouse, palm bech, Coogee a za pert znaes deka mi e u srce :)


Во Сиднеј Менли го сакам. Незнам зошто ме асоцира на охрид иако нема ништо слично. Со фери брод на работа, исто ко градски во СК :icon_mrgr:
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Ти со дечкиве од Кронола проаѓаш? Што знам јас одмори/работа почесто сум во тајланд или на филипините него ли овде. Во викторија дефинитивно ми е ладно за бањање, кај вас е каде каде подобро. Мада ако останам во АУС одох јас за Перт.

se otkazaa od Kronola, ni na sluzbeno ne sakaat tamu da odat......toa lokalcite od Kronola i naoklu betar se od libancite, nekoja cudna kultura imaat.
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
33
Поени од реакции
8
zdravo izvinete jas sum malce neupaten vo ovaa tema ama znam angliski i sakam da odam vo avstralija bev dva pati vo amerika ali nezz slusam vo avstralija bilo podobro sakam da imam nekoe iskustvo od tamu dajte kazete kako da apliciram za viza (rabotna ) linkovi neso pomos ako moze
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
zdravo izvinete jas sum malce neupaten vo ovaa tema ama znam angliski i sakam da odam vo avstralija bev dva pati vo amerika ali nezz slusam vo avstralija bilo podobro sakam da imam nekoe iskustvo od tamu dajte kazete kako da apliciram za viza (rabotna ) linkovi neso pomos ako moze

Чим знаеш англиски овдека имаш се што ти е потребно...

http://www.immi.gov.au/Pages/Welcome.aspx
Одбери каква виза сакаш, види кои се условите, што ти нуди визата ова она..
Побарај по фамилија да не имаш роднини некаде во Австралија, без тоа ќе ти биде премногу тешко а верувам и неисплатливо...

Последен чекор собирај пари и јави се во агенција да ти средат све... Австралија нуди некоја стабилност затоа и јас се одлучив за таму, има закони кои се почитуваат и има некој ред.. И Америка не е лоша опција, мој совет е да одиш таму каде што ќе имаш роднини.. Пошто ако бидеш оставен сам на себе може да те пукне само носталгија и да се вратиш назад за многу кратко време...
 
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Dobro vecer na site dali imate broj od toj covekot vo aerodrom sto sreduva dokumenti ... fala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom