Хомосексуални бракови во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
има има, еве овде се 2-3, а се кладам дека ни дома нивните не знаат дека се пешковци. ти кажав, маскимум нека се 1000 во цела МК.

нема да истапат јавно заради срамот шо ќе го кркаат и шо ќе им го нанесат на фамилијата, овде само јадат трици дека се плашеле од некакви си малтретирања. никој нема ни да ги чепни, ни да им направи нешто. никој не е до толку будала заради некој изрод да лежи в затвор.
Овде е сепак анонимен форум, оди на тема за коли ќе видиш стотици деца кои возеа 280--350 км/ч по македонските патишта, оди во тема за секс и љубов, ќе видиш и прочиташ за донжуани кои клецаат секојдневно по 2-3 различни, оди на тема здравје - еден куп лекари... така да и овие 2-3 се под знак прашањее, се додека не видам кај шо некој му го качи или да му ејакулира в уста а овој со мљаскање голта.... не се гејој!
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Овде е сепак анонимен форум, оди на тема за коли ќе видиш стотици деца кои возеа 280--350 км/ч по македонските патишта, оди во тема за секс и љубов, ќе видиш и прочиташ за донжуани кои клецаат секојдневно по 2-3 различни, оди на тема здравје - еден куп лекари... така да и овие 2-3 се под знак прашањее, се додека не видам кај шо некој му го качи или да му ејакулира в уста а овој со мљаскање голта.... не се гејој!
абе ај то, ама шо прајме со овие шо пишуваат дека не се гејој, а ги бранат и ги застапуваат насекаде, особено тука на форумов? тие шо се? симпатизери?
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Овде е сепак анонимен форум, оди на тема за коли ќе видиш стотици деца кои возеа 280--350 км/ч по македонските патишта, оди во тема за секс и љубов, ќе видиш и прочиташ за донжуани кои клецаат секојдневно по 2-3 различни, оди на тема здравје - еден куп лекари... така да и овие 2-3 се под знак прашањее, се додека не видам кај шо некој му го качи или да му ејакулира в уста а овој со мљаскање голта.... не се гејој!
Чинам, по иста логика, не сме виделе ти моми како љубиш, па може чајна да преферираш.
Може и мнозинство од хомофобите форумски се по дома скриени педери, или од оние најлошите - што бараат анална стимулација од страна на женско. По латентна ствар - амин.

абе ај то, ама шо прајме со овие шо пишуваат дека не се гејој, а ги бранат и ги застапуваат насекаде, особено тука на форумов? тие шо се? симпатизери?
Поддржувачи.
Нешто како тоа што имало белци кој викале дека треба да сме еднакви со црнците.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.326
Поени од реакции
7.788
Во мода е да си педер ќе им помине, само на чименто да не седат.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Гледам ви тргна муабетот, може и некој дејт да падне на крајот...

;)
можи можи, ете ти го шкорпионот, па дејтувајте колку сакате, тој пешко, ти симпатизер, ќе се погодите некако.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Духовна криза на идентитет, потпомогнато со вештачки отровен естроген, или тестостерон кај жените, и додадено на тоа кампањите кои перат мозок дека таквото нешто е нормално. Повеќе фактори постојат.
Се имам проверено. Тестостеронот ми е дури над нормалата. Од каде лупна вештачки естроген жити се?

Духовна криза на идентитет ... :facepalm:

Никаде не пишав психолошки болни, туку проблем со идентитет...
Немам проблем јас со идентитетот. Ти да не имаш со мојот идентитет проблем?

или пак следење на некој тренд :unsure: како шо пиша ти погоре.

еве шкорпионов е пешко, а му се крева(л) и на жени. збунувачки стварно. ако можи да има секс и со жена, зошто би избрал да е пеер?
Не, грешка си. Сум имал кога сум бил тинејџер ради peer pressure (оди изгуглај да видиш за што се работи). Ова за жена ти што беше, беше да видам колку си желен да помогнеш, не за друго. Сум избрал лек да биде жена ти, не дали ќе ми се дигне на неа. Може ти ќе треба да ме стимулираш :D.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Чинам, по иста логика, не сме виделе ти моми како љубиш, па може чајна да преферираш.
Може и мнозинство од хомофобите форумски се по дома скриени педери, или од оние најлошите - што бараат анална стимулација од страна на женско. По латентна ствар - амин.


Поддржувачи.
Нешто како тоа што имало белци кој викале дека треба да сме еднакви со црнците.
незнам то. тие пеерски работи не ме интересираат.
--- надополнето: 18 октомври 2013 во 14:38 ---
Се имам проверено. Тестостеронот ми е дури над нормалата. Од каде лупна вештачки естроген жити се?

Духовна криза на идентитет ... :facepalm:



Немам проблем јас со идентитетот. Ти да не имаш со мојот идентитет проблем?



Не, грешка си. Сум имал кога сум бил тинејџер ради peer pressure (оди изгуглај да видиш за што се работи). Ова за жена ти што беше, беше да видам колку си желен да помогнеш, не за друго. Сум избрал лек да биде жена ти, не дали ќе ми се дигне на неа. Може ти ќе треба да ме стимулираш :D.
прашај дома. прво кажи им дека си пеер, види како ќе реагираат, па речи им дека ОЛАФ има лек за мене, познавал некој психијатар, лечел умоболни со психични и хормонски пореметувања, ќе ми помогни, па ако се нафатат, нема проблем...
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
незнам то. тие пеерски работи не ме интересираат.
За некој кој сака да глуми крајно незаинтересиран, прилично често ја посетуваш темава.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
За некој кој сака да глуми крајно незаинтересиран, прилично често ја посетуваш темава.
се обидувам на секој начин да им помогнам на оние кои им треба помош, а плус, оваа тема ми е интересна да реметам луѓе со мозочни проблеми за да тепам време... :pos:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Чинам, по иста логика, не сме виделе ти моми како љубиш, па може чајна да преферираш.
Може и мнозинство од хомофобите форумски се по дома скриени педери, или од оние најлошите - што бараат анална стимулација од страна на женско. По латентна ствар - амин.


Поддржувачи.
Нешто како тоа што имало белци кој викале дека треба да сме еднакви со црнците.

E то е славната хомо логика: Ако пишиш против гејој - ти си прикриен геј, ако ги подржаваш - ти си отворен геј. Цело човештво - сите се гејови . Прикриено, потиснато, отворено, јавно , тајно... се е то геј од младо до старо од машко до женско од пигмеи до ескими
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.326
Поени од реакции
7.788
Се имам проверено. Тестостеронот ми е дури над нормалата. Од каде лупна вештачки естроген жити се?

Духовна криза на идентитет ... :facepalm:



Немам проблем јас со идентитетот. Ти да не имаш со мојот идентитет проблем?
.
Bisphenol A (BPA) is a chemical compound used to create polycarbonate plastic and epoxy resins. BPA-derived plastics, commercially produced since the 1950s, have become ubiquitous because of their shatter resistance, visual clarity, high heat resistance, and electrical resistance. Polycarbonate plastics are found in an enormous range of products, including eyeglass lenses, CDs and DVDs, personal computers, appliances, power tools, sports equipment, medical devices, and food and drink containers. Epoxy resins are easily formed and resist chemicals, which makes them useful in products such as printed circuit boards, paints and adhesives, dental sealants, and coatings for the inside of metal cans.

Critics of BPA cite the potential effects of low doses as a cause for concern. Research has shown that BPA mimics estrogen, a naturally occurring hormone, and therefore can affect the body's endocrine system.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
E то е славната хомо логика: Ако пишиш против гејој - ти си прикриен геј, ако ги подржаваш - ти си отворен геј. Цело човештво - сите се гејови . Прикриено, потиснато, отворено, јавно , тајно... се е то геј од младо до старо од машко до женско од пигмеи до ескими
па гледаш според нив постоеле пеери и пред тие да бидат откриени :pos:
ама тие сите биле пеери во душа, т.е.предавници, арамии, дезертери и сл. а сега, со напредокот на техноологијата, тие се претвориле во пеери во срце... :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom