Другарка на сопругот

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.296
Дали сметате дека е Ок вашиот сопруг да има другарка и сеуште да се слушаат ??? Или јас сум проста и љубоморна или имам право што ми пречи тоа ????????
Имаш целосно право да се лутиш, значи остави тоа некој ако ти вели дека си проста или не знам што (прости се тие со исперен мозок од медиумите), доколку те почитува ќе ја слушне и разбере твојата загриженост, simple as that.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Ок. Да излегува сам на кафе до сега не бил излезен, од како сме заедно. Заедно сме биле. Но нешто што ме тера да ја губам довербата е неговото излегување до после полноќ, ми рекол дека брзо ќе си дојди а пред то сум го барала на моб. 50 пати. И изговор не ке прам муабет пред сите игравме шах! После му е криво знај дека згрешил. А јас да правамтака?!
Нареден пат сврти му 155 пати (y)
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
Одмара од тебе и си посветува внимание на себеси. Не го напињај човекот, остави го нека олади малку.
Па пуштен е да одмара. Само знај да ја претера. Не знам дали си мажена. Ама ако не си, кога ќе се омажиш ќе се почешаш малку и ќе се подзамислиш како е кога си била слободна а како е кога си мажена :)
 
A

AnFem

Гостин
Па пуштен е да одмара. Само знај да ја претера. Не знам дали си мажена. Ама ако не си, кога ќе се омажиш ќе се почешаш малку и ќе се подзамислиш како е кога си била слободна а како е кога си мажена :)
Еве не се почешав. Бил со другарите да кампува и кога ѕвонел, намерно не сум му се јавувала за да искулира малку и од мене. Да бидеме искрени, колку и да го сакаш партнерот, заедницата знае да гуши ако не оставиш малку простор за воздух.
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
?
Еве не се почешав. Бил со другарите да кампува и кога ѕвонел, намерно не сум му се јавувала за да искулира малку и од мене. Да бидеме искрени, колку и да го сакаш партнерот, заедницата знае да гуши ако не оставиш малку простор за воздух.
Е да. Затоа мене не ми крена. А што ако се пораѓав на пример? Јас 50 пати ѕвонев а тој не крена. Саат и пол го барав. И што да му верувам целосно треба' Е не. Машките во друштво се поинакви инаку би испаднале папучари. Барањето мое траеше.од 11:35 до после 12:30 навечер.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Еве не се почешав. Бил со другарите да кампува и кога ѕвонел, намерно не сум му се јавувала за да искулира малку и од мене. Да бидеме искрени, колку и да го сакаш партнерот, заедницата знае да гуши ако не оставиш малку простор за воздух.
Само да не прејде во навика....или недај Боже да му се засвиѓа....;)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ок. Да излегува сам на кафе до сега не бил излезен, од како сме заедно. Заедно сме биле. Но нешто што ме тера да ја губам довербата е неговото излегување до после полноќ, ми рекол дека брзо ќе си дојди а пред то сум го барала на моб. 50 пати. И изговор не ке прам муабет пред сите игравме шах! После му е криво знај дека згрешил. А јас да правамтака?!
Woman, и мене да ми ѕвони некој 50 пати по ред ќе го исклучам мобилниот! Што згрешил, што сака да подише малце човекот?
Ако ти кажал дека излегува што има да му се качуваш на глава? Overly attached wife, саде за на Џери Спрингер Шоу :eek:
Не ме сфаќај погрешно, ама сите врски во кои едниот партнер му се качува на глава на другиот и е опсесивно љубоморен, најчесто завршуваат така што малтретираниот на крај (ако има муда, that is) ќе го откачи отокот. Размисли малце, што толку му се качуваш на глава на човекот?
П.С. Пак, немој да ме сфатиш погрешно, ама мене што те читам ме нервира твојот однос, а камоли него што живее со тебе. Олабави го малце човекот...
 
A

AnFem

Гостин
?
Е да. Затоа мене не ми крена. А што ако се пораѓав на пример? Јас 50 пати ѕвонев а тој не крена. Саат и пол го барав. И што да му верувам целосно треба' Е не. Машките во друштво се поинакви инаку би испаднале папучари. Барањето мое траеше.од 11:35 до после 12:30 навечер.
Добро, ако си пред пораѓај и не ти крене, тресни го со сукалото кога ќе си дојде. :icon_lol:

Само да не прејде во навика....или недај Боже да му се засвиѓа....;)
Зборуваме за здраво оставање простор. Ништо што е претерано не е ок.
 
A

AnFem

Гостин
Woman, и мене да ми ѕвони некој 50 пати по ред ќе го исклучам мобилниот! Што згрешил, што сака да подише малце човекот?
Ако ти кажал дека излегува што има да му се качуваш на глава? Overly attached wife, саде за на Џери Спрингер Шоу :eek:
Не ме сфаќај погрешно, ама сите врски во кои едниот партнер му се качува на глава на другиот и е опсесивно љубоморен, најчесто завршуваат така што малтретираниот на крај (ако има муда, that is) ќе го откачи отокот. Размисли малце, што толку му се качуваш на глава на човекот?
П.С. Пак, немој да ме сфатиш погрешно, ама мене што те читам ме нервира твојот однос, а камоли него што живее со тебе. Олабави го малце човекот...
Замисли во именикот му е запишана „Аждаја“. :pos:

Обична, мала шала. :)
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
Woman, и мене да ми ѕвони некој 50 пати по ред ќе го исклучам мобилниот! Што згрешил, што сака да подише малце човекот?
Ако ти кажал дека излегува што има да му се качуваш на глава? Overly attached wife, саде за на Џери Спрингер Шоу :eek:
Не ме сфаќај погрешно, ама сите врски во кои едниот партнер му се качува на глава на другиот и е опсесивно љубоморен, најчесто завршуваат така што малтретираниот на крај (ако има муда, that is) ќе го откачи отокот. Размисли малце, што толку му се качуваш на глава на човекот?
П.С. Пак, немој да ме сфатиш погрешно, ама мене што те читам ме нервира твојот однос, а камоли него што живее со тебе. Олабави го малце човекот...
Ти зборуваш за болна љубомора. Не е таков случајов. И за напинање. Па ја претерав со ѕвонењето. И мене да ми ѕвони би ме напнал. 5ч се малку за да се олабавиш да те прашам до покасно навечер до после 12;30? Не си во право. Направи му на мажотти така па ќе видиш колку ќе сте олабавени.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Ти зборуваш за болна љубомора. Не е таков случајов. И за напинање. Па ја претерав со ѕвонењето. И мене да ми ѕвони би ме напнал. Па
Па добро,си ѕвонела затоа што не ти се јавил...и јас сигурно би ѕвонела се додека не ми се јави...тоа е нормална реакција и мислам дека сите тоа би го направиле...:)
 

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
obicna&sexy, жено нели гледаш дека тука ти го пукаат сеирот и сама себе се реметиш?! :confused:
Боље иди на психолог да ти каже најубаво што ти е проблемот и како да си го решиш, бар ќе добиеш стручно мислење и решение на проблемот. Плус дискреција загарантирана имаш.
Онака предлог ти давам со добра намера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom