Другарка на сопругот

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Жити се?! Јас колку што знам, некој ако шврља, нема да чека бременост да му послужи како оправдание. И вака и онака ќе си го тера филмот.

Јас се прашувам зошто некој би трпел 50 пати звонење на телефон. Ако тоа не е тортура, не знам што е. Уствари знам. Мисли дека ако му роди дете, има тапија над него. Огромна грешка.
Потполно се согласувам, затоа и реков дека вие се плашите од тоа, претерано и пренасилено. Не еднаш ги чув овие муабети меѓу круг на жени кои уште немаат ни сериозна врска, а се убедени дека сите мажи ги вараат своите жени додека овие се трудни.

Тоа за ѕвонењето исто се согласувам, се знае која е нормалата и не може “другарка“ да ѕвони или праќа пораки доцна навечер и непрестајно да се среќава со вашиот маж без ваше присуство или пак знаење.
Според мене многу лесно се препознатливи “расипикуќите“ и во таков случај не треба да се има никаква толеранција, што подалеку треба да се држат.
 

Inception

Професор Д-р
Член од
3 април 2012
Мислења
115
Поени од реакции
55
Лелеее не ми се вервит еј !!! Ова незнајт за доста.... ме напинат кј шо ја читам а не да сум в куќа со неа... Дај откажисе од темава, гледаш дека НЕ СИ помагаш воопшто. Едноставно од толку мислења ти само знајш да се навредиш, ништо друго! Земи препрочитајси од почеток се ( нека ти е то домашна задача ) и гледај малце „меѓу редови“ да читаш, можит ќе сменит нешо !!! И уште еден добронамерен совет- прај си муабет со бабите тука в комши кј тебе, остај форуми, тие ке ти објаснет поубо а немат да мојш да им се љутиш ккако нас тука.
И уште нешто.. Замисли мажотти да те чита тука по форумов :vozbud::icon_lol: !?
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
ЗАТВОРЕТЕ ЈА ТЕМАВА ИЛИ ПОДОБРО ИЗБРИШЕТЕ ЈА! И уште најдобро избришете ме мене i како член. Тука има премногу глупости. leandra @ crazy in love и кои и да сте. Толку глупости собрани на едно место. Е затоа се вика Глупав народ ама силна држава. Да сте вие политичати кој знае до каде ќе достигне државава. Абе сваштада се кажувало.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
ЗАТВОРЕТЕ ЈА ТЕМАВА ИЛИ ПОДОБРО ИЗБРИШЕТЕ ЈА! И уште најдобро избришете ме мене i како член. Тука има премногу глупости. leandra @ crazy in love и кои и да сте. Толку глупости собрани на едно место. Е затоа се вика Глупав народ ама силна држава. Да сте вие политичати кој знае до каде ќе достигне државава. Абе сваштада се кажувало.
Темата неможеме да ја избришеме оти таква постапка е против правилата на форумот. Замисли сите да се предомислат одкако ќе отворат тема, ние треба 24/7 да седиме и да удоволуваме желби. Својот јузер можеш да го избришеш кај Acid; ако му пишеш приватна порака со причина за бришење.
Crazy in Love;
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Него, нели се започна од -има една другарка со која (тие валда) контактираат. Одеднаш се појавува муабет за машко друштво за табла, шах, ракиичка...абе тоа е нормално. Ја сум идел по риба, сме седеле на карти, на пиво...се со време. Ама да го затвориш од другари и од хоби е глупо. Тоа е сосем друг муабет од првиот од првите 2-3 страни каде се вели дека тој контактира со другарка, таа прекинала контакти со другари, а би сакала да има контакти со другари. Мноогу друг муабет од почетокот досега.
Ако скроз го изолирате партнерот, тек тогаш че биди проблем. Треба баланс за кој нема рецепт до каде и како.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Па добро,си ѕвонела затоа што не ти се јавил...и јас сигурно би ѕвонела се додека не ми се јави...тоа е нормална реакција и мислам дека сите тоа би го направиле...:)
Не, не би го направиле тоа сите. Јас би се исплашила да има некој околу мене што би ми ѕвонел повеќе од три пати во еден саат. И не, бременоста не е изговор за таков вид на паничен напад.
А верувам дека и е многу тешко со таков ментален склоп, што дури и ми е жал...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не, не би го направиле тоа сите. Јас би се исплашила да има некој околу мене што би ми ѕвонел повеќе од три пати во еден саат. И не, бременоста не е изговор за таков вид на паничен напад.
А верувам дека и е многу тешко со таков ментален склоп, што дури и ми е жал...
Дали би се изнервирала ако партнерот не ти крене на повеќе од два пати ѕвонење? :)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Дали би се изнервирала ако партнерот не ти крене на повеќе од два пати ѕвонење? :)
Не. Сигурно има друга причина, а не дека стиска туѓи цицки. Може да е со друга и пак да ми крене.:)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не. Сигурно има друга причина, а не дека стиска туѓи цицки. Може да е со друга и пак да ми крене.:)
Леле, цицки напиша.

Не очекував од тебе вакви вулгарности...

:icon_mrgr:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не. Сигурно има друга причина, а не дека стиска туѓи цицки. Може да е со друга и пак да ми крене.:)
Да, може да е со друга и пак да ти крене :)

Само некревањето на телефон некои луѓе ги нервира и провоцира. Пример јас сум од тие кои мразам некој да не ми крене телефон. И не верувам дека некој еден саат не го гледа телефонот, а е излезен кога телефоните ни стојат на маса или во џеб.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Да, може да е со друга и пак да ти крене :)

Само некревањето на телефон некои луѓе ги нервира и провоцира. Пример јас сум од тие кои мразам некој да не ми крене телефон. И не верувам дека некој еден саат не го гледа телефонот, а е излезен кога телефоните ни стојат на маса или во џеб.
Во ред е ама со ѕвонење што иритира кај мене се прави контра ефект и не би кренала после па колку сака нека ѕвони. Значи која и да е причината, ти нема да ја смениш со тоа што ќе продолжиш да ѕвониш. Само си го палиш мозокот.

Ставрогин тоа за да го доловам моментот. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Во ред е ама со ѕвонење што иритира кај мене се прави контра ефект и не би кренала после па колку сака нека ѕвони. Значи која и да е причината, ти нема да ја смениш со тоа што ќе продолжиш да ѕвониш. Само си го палиш мозокот.

Ставрогин тоа за да го доловам моментот. :)
Да ако ѕвони секој ден по 100 пати. Али чим ти звонам неколку пати значи нешто е итно и треба да ми се јавиш веднаш. Ако му ѕвониш некому секој ден по сто пати стави во кладиница сингл дека телефонот ќе го фрли од прозор :)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Lea, 55 пати ѕвонење во еден саат не е поради итност, да не се лажеме. Не прави паралела со себе во ваков случај. :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ок. Да излегува сам на кафе до сега не бил излезен, од како сме заедно. Заедно сме биле. Но нешто што ме тера да ја губам довербата е неговото излегување до после полноќ, ми рекол дека брзо ќе си дојди а пред то сум го барала на моб. 50 пати. И изговор не ке прам муабет пред сите игравме шах! После му е криво знај дека згрешил. А јас да правамтака?!
?
Е да. Затоа мене не ми крена. А што ако се пораѓав на пример? Јас 50 пати ѕвонев а тој не крена. Саат и пол го барав. И што да му верувам целосно треба' Е не. Машките во друштво се поинакви инаку би испаднале папучари. Барањето мое траеше.од 11:35 до после 12:30 навечер.
Го сменив мислењето, очигледно твојот сопруг е виновен.
Мене некој да ми ѕвони 50 пати, а посебно жена пред пораѓај, оставам се друго и одма обраќам внимание на мобилниот. Не сакал да прави муабет пред сите? Ма немој да ме јебеш бре. Па нека иде настрана ако толку му е срам и страв да не им смета на другиве.
Јас во 9ти месец од бременоста, здравје Боже, ако сопругот биде тогаш на работа или некаде ај што нема да бидам јас, нормално дека ќе му ѕвонам 50 пати. Ако мобилниот е до него и го слуша како ѕвони ама не се јавува, аууууууууу, уште сега притисоков ми се дига. Нема да помине лесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom