Секси затегнато тело кај партнерот/ката...неопходно или не?

O

Orion.

Гостин
Вежбав во теретана месец дена.
  • Пола саат до теретана, пола саат назад = 1 саат
  • Во теретана околу 1 - 1,5 саат
  • Јадење: спремање месо, варење јајца... купување месо, јајца, овошје = 0,5 саати
Вкупно 2,5-3 саати.
Малку се ?
Некој има и друштво и женска и други обврски спремање магистерски, спремање професионални испити итн...
И ултимативно, можам да ти кажам дека кај женските поголем ефект ќе добиеш од обрнување внимание на облека и средување (grooming).... манири итн... Отколку од тело.
Така да, не е до толку дека нема време, туку не е до толку приоритет да се потроши тоа време на билдање.
Се на се, не ти е точен заклучокот дека ако некој не работи на постигнување совршено тело тој е мрза.

ОН: Сум пробал и тоа и тоа, и двете имаат свои предности и маани. Тие што биле буцки ваделе сиса за која оваа слабава можела да сања.
Од друга страна слабите имаат нога и поготово ГЗ што мене ептен ми прија.

Идеално е да биде фит, но е ми е до толку битно. Побитно ми е да ми биде привлечна на фаца. Се друго, од категорија изглед, е споредно.
Excuses excuses... Во овој случај смешни изговори.

Во право си, јас сум затворен дома со главата во фрижидер а гзот на шолја, и освен јадење и теретана, немам време за ништо друго во животот. :LOL:

Напраи дистинкција меѓу човек кој професионално се занимава со спорт и човек кој рекреативно вежба. Ние вторите, немаме обврска да идеме по два пати ДНЕВНО на тренинзи, СЕКОЈ ДЕН од седмицата, како би поотигнале совршена кондиција и компетитивност во соодветната област. Јас не сум бодибилдер ниту имам бодибилдерско тело, ниту пак имам желба да имам такво тело. Јас имам атлетско тело.

Пола саат до теретана? Најди си поблиска теретана.
Ова со хранава е смешно. Кажи ми, луѓето што не вежбаат, не губат време во купување и приготвување на храна, они не јадат? :)

Целта на вежбањето не ми е да импресионирам девојки, колку би било тоа патетично. Спортски живот, ever heard of it?

И јас сум на постдипломски, и јас ќе спремам магистерска, всушност во целиот период на додипломски учев и вежбав, учењето воопшто не ''страдаше'' поради вежбањето. И не сум на ФОН, ниту на некој друг прватен.

Имам и социјален живот и време за искачање. ЗАМИСЛИ

:LOL:

Испаѓа дека сепак мојот заклучок е точен
 
S

Stef Bachatero

Гостин
А ти што мислиш кој би бил подобар, normal guy или оној со мускулите полн со стеоиди и полов орган од 4,3cm?
За да ја задоволиш една девојка не е потребен голем пенис.
7 цм се доволни,а една Г-точка е 4 цм.
Просечен пенис е некаде 14.5 цм така да не гледам некој бодибилдер да иде под тоа.не верувам.
Генерално спортистите имаат подобри стомачни мускули и затегнатото тело им помага во подобри перфоманси во кревет.
Јас знам каков бев кога бев дебел и кога сега сум ваков.
Само што ги вежбаш стомачните ти се зголемува многу добро перфомансите.
 

Мекица

Гушкало
Член од
10 јули 2013
Мислења
22
Поени од реакции
24
Сега останува прашањето дали ја сакаш комбинацијата на НОРМАЛЕН БИЛДЕР па да правиме кафе, Мекицо коњак си ми деновиве :D
Билдер во нормала :D звучи примамливо :pos:
--- надополнето: 17 јули 2013 во 13:18 ---
Прашањето е кој бил подобар во кревет,тој со мускулите или тој без?
Па може и тоа да ни го кажеш :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Генерално спортистите имаат подобри стомачни мускули и затегнатото тело им помага во подобри перфоманси во кревет.
Јас знам каков бев кога бев дебел и кога сега сум ваков.
Мастурбацијата е подобра со затегнато тело?


























Се заебавам Стефе, не се лути...

;)
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.649
Поени од реакции
1.898
Excuses excuses... Во овој случај смешни изговори.

Во право си, јас сум затворен дома со главата во фрижидер а гзот на шолја, и освен јадење и теретана, немам време за ништо друго во животот. :LOL:

Напраи дистинкција меѓу човек кој професионално се занимава со спорт и човек кој рекреативно вежба. Ние вторите, немаме обврска да идеме по два пати ДНЕВНО на тренинзи, СЕКОЈ ДЕН од седмицата, како би поотигнале совршена кондиција и компетитивност во соодветната област. Јас не сум бодибилдер ниту имам бодибилдерско тело, ниту пак имам желба да имам такво тело. Јас имам атлетско тело.

Пола саат до теретана? Најди си поблиска теретана.
Ова со хранава е смешно. Кажи ми, луѓето што не вежбаат, не губат време во купување и приготвување на храна, они не јадат? :)

Целта на вежбањето не ми е да импресионирам девојки, колку би било тоа патетично. Спортски живот, ever heard of it?

И јас сум на постдипломски, и јас ќе спремам магистерска, всушност во целиот период на додипломски учев и вежбав, учењето воопшто не ''страдаше'' поради вежбањето. И не сум на ФОН, ниту на некој друг прватен.

Имам и социјален живот и време за искачање. ЗАМИСЛИ

:LOL:

Испаѓа дека сепак мојот заклучок е точен
Глупости збориш ама ај...
Значи ко прво и најбитно: во муабетов зборевме за вежбање за да импресионираме девојки. Ај уште еднаш погледни го насловот на темата.
Спортски живот? Си слушнал за off topic?
Колку би било глупаво да се вежба за да се импресионираат? Воопшто не би било глупаво ако имаш време и се друго ти е средено, зошто од доброто тело сега, значи во младоста, имаш најголем бенефит (пак зборам за женски бркање, да не се збуниш, пошто не делуваш многу интелегентно).

За јадењето: дома мајка ми готви ручек за домашните ама сигурно нема мене да ми прави стекови и слично... Тоа што го сменив во диетата морав сам да го спремам.



Ултимативно: џабе ми збориш - изговори кога мене не ми е ни толку битна таа цел, односно имам побитни работи од неа. И ти кажувам дека има и побитни работи на кои човек би можел и би требало да се фокусира ако сака да има успех кај женските.
Или да ти го цитирам тренерот од теретаната кај што одев: Ако ти е до женски фаќање, брат, ајфончето, џипчето, носи се јако.... не ти требаат мускули.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Билдер во нормала :D звучи примамливо :pos:
--- надополнето: 17 јули 2013 во 13:18 ---


Па може и тоа да ни го кажеш :D
Па 10 пати е подобро кога салото на стомакот да не ти се тресе.
Плус контракциите за пролонгирање на оргазмот се во долниот дел,затоа некој што има проблем со предвремено свршување може со добар тренинг да го премине тоа.
Чучњевите особено даваат подобрување на тој дел,мртво подигање и сите вежби што ги вклучуваат стомачните и целото тело.
Исто има и кегел вежби,за подобрување на женскиот оргазам.
http://www.mayoclinic.com/health/kegel-exercises/WO00119
 

Мекица

Гушкало
Член од
10 јули 2013
Мислења
22
Поени од реакции
24
Па 10 пати е подобро кога салото на стомакот да не ти се тресе.
Плус контракциите за пролонгирање на оргазмот се во долниот дел,затоа некој што има проблем со предвремено свршување може со добар тренинг да го премине тоа.
Чучњевите особено даваат подобрување на тој дел,мртво подигање и сите вежби што ги вклучуваат стомачните и целото тело.
Исто има и кегел вежби,за подобрување на женскиот оргазам.
http://www.mayoclinic.com/health/kegel-exercises/WO00119
Човек од тебе може и да научи нешто :D се мислам за кафето, изгледа слатко и долго ќе е :pos:
 
O

Orion.

Гостин
Глупости збориш ама ај...
Значи ко прво и најбитно: во муабетов зборевме за вежбање за да импресионираме девојки. Ај уште еднаш погледни го насловот на темата.
Спортски живот? Си слушнал за off topic?
Колку би било глупаво да се вежба за да се импресионираат? Воопшто не би било глупаво ако имаш време и се друго ти е средено, зошто од доброто тело сега, значи во младоста, имаш најголем бенефит (пак зборам за женски бркање, да не се збуниш, пошто не делуваш многу интелегентно).

За јадењето: дома мајка ми готви ручек за домашните ама сигурно нема мене да ми прави стекови и слично... Тоа што го сменив во диетата морав сам да го спремам.



Ултимативно: џабе ми збориш - изговори кога мене не ми е ни толку битна таа цел, односно имам побитни работи од неа. И ти кажувам дека има и побитни работи на кои човек би можел и би требало да се фокусира ако сака да има успех кај женските.
Или да ти го цитирам тренерот од теретаната кај што одев: Ако ти е до женски фаќање, брат, ајфончето, џипчето, носи се јако.... не ти требаат мускули.


Добар вкус за девојки имаш чим ги факаш со џипче и ајфонче. Пробај да фатиш вистинска девојка, не спонзоруша. Иронијата со интелигенцијата е фасцинантна патем...

:)
 
G

garthok

Гостин
Најсекси се слабите, мускулестите имаат мали пениси.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.649
Поени од реакции
1.898
Добар вкус за девојки имаш чим ги факаш со џипче и ајфонче. Пробај да фатиш вистинска девојка, не спонзоруша. Иронијата со интелигенцијата е фасцинантна патем...
:)
Кај виде ти дека ја ги фаќам така?
Што ти реков јас? Тренерот што ми рече ти го парафразирав.

Ај, џабе се замарам ја со тебе.

Во суштина целиот аргумент ти е срање зошто луѓето си имаат различни приоритети а со тоа и различно го трошат времето. Ти мислиш дека дечките кои на светот му ги дале Гугл, Мајкрософ, Фејсбук итн... вежбале во времето кога работеле на своите старт апи?

Не ама според тебе сите тие биле мрзливи, зошто секој жив мора да вежба и да има совршено тело, иначе е мрза невидена, дембел белосветски....
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.826
Поени од реакции
10.991
Стеф дај бе не го тупи на сите теми со википедија текстови
 
Член од
23 април 2013
Мислења
45
Поени од реакции
73
Не, фала. Ја би да има широки рамења, солидна рака и стомаче со салце :X3: Абе од милост да го мачиш :pipi:

Алелуја ! :D Незнам со билдериве не ми е баш све јасно. Дали само сами си се свиѓаат или има некој/а што стварно би ги свиѓал/а ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom