Видео поради кое навивачите почнаа да се откажуваат од ЕВРО 2012

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.163
Поени од реакции
21.130
Ццц.. Прво вршеа притисок преку Европското за апсењето на Јулија Тимошенко(Демек ќе го бојкотираат првенствово оти ја затвориле Тимошенко). Сега пак ќе било опасно, ќе се враќале во мртвечки кофчези.. :facepalm: Досадни западњаци!
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Сум бил и не е така.
Сум бил на не-туристички локации. И е така, не секаде, но е. + неколку приватни стоматолози не сакаа да не примат мене и пријателот, бидејки не знаевме локален јазик, без разлика што понудивме пари.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
На Краковиа им пеат, пошто самите фанови си се нарекуваат така. Им пеат за да ги иритираат. Мада Пољациве се ненормални нема пооглеми хулигани и горе-доле мрзат се и сешто :D Имам другар од Радом, во 4-та лига навивачите се побројни од сите навивачи во сите Македонски лиги во сите спортови заедно :) Исто не размислуват два пати пред да те нападнат. Му кажував во Прага дека носев маица КГБ и пишував Комити по ѕидови на еден хотел во кој по некоја случајност имаше средношколци Германци, и дека само ме меркаа, се спремаа да ме нападнат али не го направија тоа. Ми вика си имал среќа, да си бил во Полска немаше да размислат два пати ќе те утепаа од ќотек :D На 12 години ми лупнаа стол овие од Легија, кога играа Вардар-Легија на градски. Пеесетина души со цела јужна се тепаа. Им вратив за столот, језда раката после во лонгета ми заврши али ништо страшно. Дефинитивно такви горили (заедно со Русите) немам видено досега :)
Во Шпанија, порано навивачите на Селта им пееле на оние на Депортиво TURKOS TURKOS, со цел да ги навредат пошто многу трговци од Турција доаѓале на прикстаништето во Ла Коруња порано, а овие ги сметале за заостанат народ :D
Овие си го попримиле тоа, и за инат сега на секој меч има турски знамиња. И самите имаат транспаренти TURKOS.Познато е и дека кога играа во ЛШ со АЕК, за инат на Грците извадија покривно Турско знаме на цела трибина.
До ден денес се палат на Селта на навивачине пеат TURKOS TURKOS, тоа незначи дека мрзат Турците, туку го користат за иритирање на противникот.



Од познаник од Вроцлав :)
Ова важи и за Полска. Кога бевме таму на натпревар на граница ни посочија никакви маици и обележја со КГБ да не носиме во јавност, ниту па маици со ликови на Че Гевара и останати фаци.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Еве ги лицемерите се јавија пак... а добар коментар има и под клипот.
Is this the spirit of London 2012?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ццц.. Прво вршеа притисок преку Европското за апсењето на Јулија Тимошенко(Демек ќе го бојкотираат првенствово оти ја затвориле Тимошенко). Сега пак ќе било опасно, ќе се враќале во мртвечки кофчези.. :facepalm: Досадни западњаци!
Западњаците немаат врска со ова туку во Украина проблем се Русите и нивните политики за окупирање на земјата. Да не беше УЕФА толку цврсто ангажирана да се одржи ова првенство самите две земји посебно Украина никогаш немаше да имаат ниту прилика ниту услови откако се тоа што се изгради од инфраструктура беше со помош на УЕФА.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
И како да не се насмееш на вакви вести ? :pos:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
СТРАВ ВО КОСКИ




Многу навивачи го сфатија сериозно предупредувањето, а семејствата на некои англиски репрезентативци како Тео Волкот изјавија дека немаат намера да патуваат на првенството поради страв од можно расистичко малтретирање.

Исто како фамилијата на Тео, така и целата фамилија на Окслејд не ќе патува со својот роднина на европското...
Очигледно се многу добро запознаени со работите таму како стојат, јас се надевам не ќе има проблеми...
Башка што Франција е пола и повеќе “црна“ , што тогаш... како мои миленици..доколку би ги нападнале, би требало да се случи нешто кое може да доведе и до откажување на репрезентацијата од Евро, или пак не дај боже да настрада некој од играчите!
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Овие па Јужниве колку се загреота со коментариве, се напалиле дека се појаки хулигани...
Hey Poland, welcome to G*eece and you'll see who is bigger hooligan :tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Смејте се ама имаат право Сајбер, влијателниов и другиве што ви посочија на опасноста :)
 
K

kalimer0

Гостин
Реално опасност постои, можеби не толку голема како што овие од запад ја прикажаа ама сум гледал клипови стари неколку години (кога не се знаеше каде ќе се одржува Евро 2012) и Полските и Украинските хулигани се едни од најопасните во Европа.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ти виде како ги тепаат Индијците затоа што не се бели? Смешно е тоа?
Смешно е тоа што Полска ја правите нешто што не е.
Јес да е ризично место за гостување,ама полските хулигани се водат по тоа НЕ ПРОВОЦИРАЈ И НЕМА ДА ТИ БИДЕ НИШТО.
Значи отиди си како човек и изгледај си euro fucking football,ама не јади гомна на сред Краков рецимо како твојата држава е најјака и како твојата држава ќе ги ебе сите по ред.Алудирам на честите гостувања на англичаните низ цел свет и нивните провокации.Исто и за Швабите важи ова.
Најголеми провокатори се,ама Полска не е Јужна Африка,таму на високо ниво е националната свест.
И да,смешен ми е клипот,пошо си нема врска од навивачи и навивање.
Се тоа е од камерите по стадионите,е затоа и нема или се во изумирање фудбалот и навивањето.
 
В

влијателен

Гостин
Смешно е тоа што Полска ја правите нешто што не е.
Јес да е ризично место за гостување,ама полските хулигани се водат по тоа НЕ ПРОВОЦИРАЈ И НЕМА ДА ТИ БИДЕ НИШТО.
Значи отиди си како човек и изгледај си euro fucking football,ама не јади гомна на сред Краков рецимо како твојата држава е најјака и како твојата држава ќе ги ебе сите по ред.Алудирам на честите гостувања на англичаните низ цел свет и нивните провокации.Исто и за Швабите важи ова.
Најголеми провокатори се,ама Полска не е Јужна Африка,таму на високо ниво е националната свест.
И да,смешен ми е клипот,пошо си нема врска од навивачи и навивање.
Се тоа е од камерите по стадионите,е затоа и нема или се во изумирање фудбалот и навивањето.
Провокација е релативна работа. Ако го гледаше видеото ќе видеше дека индиски студенти беа истепани, провокација беше што не беа бели.
Навивачите за тоа одат, да навиваат, тоа за навивачите на спротивниот тим е провокација. Некои не сакаат да ризикуваат да им ги дупнат главите и притоа никој да не ги брани од насилството на домашните хулигани. Еден тип дури убедуваше дека нацистичкиот поздрав било обично покажување кон спротивната трибина.
Затоа ББЦ со видеово ги предупредуваат на ризиците во Полска и Украина.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Провокација е релативна работа. Ако го гледаше видеото ќе видеше дека индиски студенти беа истепани, провокација беше што не беа бели.
Навивачите за тоа одат, да навиваат, тоа за навивачите на спротивниот тим е провокација. Некои не сакаат да ризикуваат да им ги дупнат главите и притоа никој да не ги брани од домашните хулигани.
Затоа ББЦ со видеово ги предупредуваат на ризиците во Полска и Украина.
Не ме разбираш,ако си јак провоцирај,ама кога ќе јадеш котек како магаре од 300 горила наеднаш,ќе те видам следен пат дали ќе провоцираш.
Во Јужна Африка можеш да провоцираш до немајкаде,ама Полска брате е нешто сосема различно ;)
За студентите не ме интересира,ако имале мозок барем 1 грам ќе знаеле дека тоа е Полска,а не Индија.
Јас лично не би се ни осудил да провоцирам во Полска ако позади немам спремна екипа што ќе се тепа.
Така треба и секој,ама нема секој мозок за да размислува и да ги сноси последиците.
Изгледај eден клип,мислам дека на јутуб можеш да го најдеш,со една светска будала,му заборавив име како се вика,кога отиде во Полска да ги интервјуира хулиганите,па ќе збориме тука дали и колку е сигурно во Полска.
Сигурно е ако знаеш да се однесуваш со нив,а ако не знаеш,жал ми е,ќе си го јадеш ќотекот АКО провоцираш.
 
В

влијателен

Гостин
Не ме разбираш,ако си јак провоцирај,ама кога ќе јадеш котек како магаре од 300 горила наеднаш,ќе те видам следен пат дали ќе провоцираш.
Во Јужна Африка можеш да провоцираш до немајкаде,ама Полска брате е нешто сосема различно ;)
За студентите не ме интересира,ако имале мозок барем 1 грам ќе знаеле дека тоа е Полска,а не Индија.
Јас лично не би се ни осудил да провоцирам во Полска ако позади немам спремна екипа што ќе се тепа.
Така треба и секој,ама нема секој мозок за да размислува и да ги сноси последиците.
Изгледај eден клип,мислам дека на јутуб можеш да го најдеш,со една светска будала,му заборавив име како се вика,кога отиде во Полска да ги интервјуира хулиганите,па ќе збориме тука дали и колку е сигурно во Полска.
Сигурно е ако знаеш да се однесуваш со нив,а ако не знаеш,жал ми е,ќе си го јадеш ќотекот АКО провоцираш.
Па за тоа зборува цело видео. Мислиш дека тоа е нешто нормално? Секој турист да се плаши дали некој идиот ќе го погледне накриво? Да се плаши дека може да не се врати дома жив?
Токму заради тоа се предупредувањата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom