Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Генти по 100ти пат ке те прашам, зошто не земавте пушка во Австрија, Швајцарија, Грција 2001ва година за да барате пратеници министерства рамковен, а земавте во Македонија? Дали ке биде игнорирано моето прашање и по 100ти пат?

Го знаеш и самиот одговорот.
 
M

Muranyi

Гостин
Ко што слушнав јас, од блиски извори, после петочната молитва ќе тепаат пензионери, затоашто е петок, нели.

А да, јас нема да отидам на протест, башка не бев и на последниот, може лајк?
Нема лајк за предавници.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
па тоа кажам и јас,не навлегувам далие битката меѓу алб. или мак. туку дека има мучка има, ова беше контекстот на разговорот
Aj da kazeme deka e zagovor,koj profitira i zosto?SAD,Rusija,Kina,Mars,Iluminatite,Masonite?
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Ако го знам нема да прашувам. Многу нормално!!!

Стварно ти личи никот :D.

Постои реторичко прашање, знаеш:icon_lol:.

Да ти потврдам, се удира таму каде што е послабо, знам дека тоа сакаш да го слушнеш.:notworthy:
 
Член од
7 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
75
хахахаха какво прашање ! ти знаеш што прашуваш ли? не ги вреѓај твоите колеги Македонци во форумот, особено модераторот кој уште не ти удрил бан со прашањево. стварно нема смисла :D
Уште еден пациент што избегнува прашање :) Таму сте стока, не ве сака никој, а тука ние ве направивме луѓе. Знаеш кога австриец швајцарец ке склучи брак со албанец? Никад! Многу добро знаеш зошто :))))
--- надополнето: 8 мај 2012 во 01:08 ---
Стварно ти личи никот :D.

Постои реторичко прашање, знаеш:icon_lol:.

Да ти потврдам, се удира таму каде што е послабо, знам дека тоа сакаш да го слушнеш.:notworthy:
Вие сте стока народ, што не поседува интелектуалци па знае само со оружје да се избори за своите права? Ура гура сте вие како овци, како ке ве насочат така терате. Се удира кај што е послабо а? Тоа сакав да го чујам од вас :) Никој не удира за права, туку за територија :)
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Ко што слушнав јас, од блиски извори, после петочната молитва ќе тепаат пензионери, затоашто е петок, нели.

А да, јас нема да отидам на протест, башка не бев и на последниот, може лајк?
Смешна ли ти е ситуацијава? Мој совет е да се однесуваш соодветно на ситуацијата. Ако ти е смешна, оди прочитај во Ччек дис аут, насмеј се малку.
Тука дискутираме егзекуција на невини Македонци и јавна одбрана на убијците. Ова не е смешно по никоја основа.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Вие сте стока народ, што не поседува интелектуалци па знае само со оружје да се избори за своите права? Ура гура сте вие како овци, како ке ве насочат така терате. Се удира кај што е послабо а? Тоа сакав да го чујам од вас :)))

Way more than that.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Значи ги убиле без мотив... така?
Онака, си играле Counter Strike... полицајци и терористи, само полицајциве во случајов се невооружени деца. Не се прави паметен, убаво знаеш кој е мотивот... А дека ова се убијците, фала богу дека се, не оти се Албанци, туку дека се убијци.
Чудно, вака ми рече еден присутен на лице место кратко после убиството на прашањето зошто...Буквално : Нездрави се тие бре, онака ради реда пошо се каури.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.178
Поени од реакции
2.068
Е ова е лицемерие

http://www.youtube.com/watch?v=S8IVqw-uJOM
http://www.youtube.com/watch?v=dAm_azC2ybE&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=dj7zogCHUj0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Dp1poy7OWFA&feature=related

Ја навредувате државата во која живеете, во која што го јадете лебот. Единствени сте во свет. Во државата која живеете навредувате, не почитувате ништо, ја пцуете истата држава која ви подаде рака и ве спаси дел од вас во 1999та,

СИМНУВАТЕ ЗНАМЕ ОД ЈАРБОЛ (КИЧЕВО 2010) - ПОМИНУВАТЕ НЕКАЗНЕТО
ПАЛИТЕ ЗНАМИЊА - ПОМИНУВАТЕ НЕ КАЗНЕТО
РУШИТЕ ЦРКВИ (КАЛЕ) ЈАВНО ПРЕД КАМЕРИ ФУНКЦИОНЕРИ НА ДУИ - ПОМИНУВАТЕ НЕКАЗНЕТО
ПАЛИТЕ ЦРКВИ-ПОМИНУВАТЕ НЕ КАЗНЕТО
ТЕПАТЕ НЕ ДОЛЖНИ МИНУВАЧИ - ПОМИНУВАТЕ НЕКАЗНЕТО
УБИВАТЕ (ПРОТЕСТИРАТЕ ЗА ДА ПОМИНЕТЕ НЕКАЗНЕТО И ЗА ТОА)



Во држава едноставно имате права повеќе од било кој, заштитени сте со закон КАКО ЖИВОТНИ, можеш да приметиш од горенаведеното не ве фаќа закон како БЕЛИ МЕЧКИ се заштитени. И сеуште сте обесправени, вие сте биле тие кои немале доволно права ?! Вие сте тие кои се граѓани од втор ред во државава ?! Уште нешто ви фали ?! Докажавте дека сте испрани мозоци, го докажавте вашето ЛИЦЕМЕРИЕ, ја покажавте вашата свест. Прочитани сте. Ќе ви се врати дупло ПО ГЛАВА, убеден сум ќе дојде тој ден, сами си го баравте.

Верувај ова го нема никаде на друго место у цел свет, ова да го прави едно малцинство во било која држава веднаш ќе се најдат зад решетки половина од населението од таа националност. Вие за се поминавте неказнето ТУКА, сега и за убиства сакате да бидете амнестирани (во 2001 веќе еднаш и бевте, од планина влеговте во парламент право) сигурен сум дека за сево ова еден ден ќе ви се врати и ќе ве стигне казната, можеби не од институциите, НО ОД ГОСПОД СИГУРНО !!!
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
Уште еден пациент што избегнува прашање :) Таму сте стока, не ве сака никој, а тука ние ве направивме луѓе. Знаеш кога австриец швајцарец ке склучи брак со албанец? Никад! Многу добро знаеш зошто :))))
--- надополнето: 8 мај 2012 во 01:08 ---


Вие сте стока народ, што не поседува интелектуалци па знае само со оружје да се избори за своите права? Ура гура сте вие како овци, како ке ве насочат така терате. Се удира кај што е послабо а? Тоа сакав да го чујам од вас :) Никој не удира за права, туку за територија :)
znam zosto avstriec ne vklucuva brak so albanec, ama znam i zosto vklucuva so makedonec :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom