Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

L

.Lost Angel.

Гостин
По колку години имате ако не е тајна..
по 18 :(
--- надополнето: 20 декември 2011 во 21:36 ---
Zaboravi ja ima premnogu ribi vo ezeroto.Nemoj da si pomislil na vencanje ke si gi digne akciite i ke ide so drug.Moe licno iskustvo mi raskina jas laden kako mraz ne ja molev da se vidime,gi izbrisav slikite i za 3 nedeli se smuvav so druga i mi pomina.Otvori oci i koga ke najdes druga vednas ke te moli da se smirite.Mene mi se sluci istoto,prekini da bides ligav i prodolzi napred vo zivotot.Kako si mozel pred nea taka istoto ke si go pravis
го знам тоа дека е така дека има премногу девојки но сепак вреди да се проба уште еднаш да ми даде шанса ако не се знае што ќе се прави но првин ќе пробам да ја вратам бидејќи знам дека ме сака искрено ... така да ќе пробам ако не оди ...
--- надополнето: 20 декември 2011 во 21:51 ---
по 18 :(
--- надополнето: 20 декември 2011 во 21:36 ---


го знам тоа дека е така дека има премногу девојки но сепак вреди да се проба уште еднаш да ми даде шанса ако не се знае што ќе се прави но првин ќе пробам да ја вратам бидејќи знам дека ме сака искрено ... така да ќе пробам ако не оди ...
Некако ја добив и се договорив на 10 мин ми даде време...
сакам да и објаснам но што др никогаш не сум бил во слична ситуации не сум се нервирал и све др... но сакам да ја вратам назад... сакам да и купам букет цвеќе и да и објаснам убаво дека погрешно има сватено и тн... но дали би требало и уште нешто ... ве молам за совет сега мие најпотребен...
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
по 18 :(
--- надополнето: 20 декември 2011 во 21:36 ---


го знам тоа дека е така дека има премногу девојки но сепак вреди да се проба уште еднаш да ми даде шанса ако не се знае што ќе се прави но првин ќе пробам да ја вратам бидејќи знам дека ме сака искрено ... така да ќе пробам ако не оди ...
--- надополнето: 20 декември 2011 во 21:51 ---


Некако ја добив и се договорив на 10 мин ми даде време...
сакам да и објаснам но што др никогаш не сум бил во слична ситуации не сум се нервирал и све др... но сакам да ја вратам назад... сакам да и купам букет цвеќе и да и објаснам убаво дека погрешно има сватено и тн... но дали би требало и уште нешто ... ве молам за совет сега мие најпотребен...
Изиграј у стил дека ти е жал што ти раскинува, ама посакај и се најдобро.... И оди еби бре врие светот од слободни пичиња што ги чеша доле, 18 години има цело детство ќе рика по едно девојче
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
.. ве молам за совет сега мие најпотребен...
Мој совет е што и да ти каже Цитро не го слушај, тој комшиката не можи да ја кандиса еве две години па така.....

Сериозно олабај малку бе другар....преспи една вечер....не мисли на тоа.... на 18 години венчавки :rolleyes:.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.736
Поени од реакции
9.856
Мој совет е што и да ти каже Цитро не го слушај, тој комшиката не можи да ја кандиса еве две години па така.....

Сериозно олабај малку бе другар....преспи една вечер....не мисли на тоа.... на 18 години венчавки :rolleyes:.

А ти си го гледал Цитро што прави у касни саати...:P
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Некако ја добив и се договорив на 10 мин ми даде време...
сакам да и објаснам но што др никогаш не сум бил во слична ситуации не сум се нервирал и све др... но сакам да ја вратам назад... сакам да и купам букет цвеќе и да и објаснам убаво дека погрешно има сватено и тн... но дали би требало и уште нешто ... ве молам за совет сега мие најпотребен...
Де бе дечко ко никад женско да не си видел, па што сте праеле до сеа платонски ли сте се гледале? Ако двајцата се сакате идиотски е да раскинете за глупост а ова е глупост.

Иди кај неа кажи и дека искрено ја сакаш и дека погрешно те сфатила, не си мислел така, вади се некако ваљда знаеш како да се оправдаш, само пази да не се заплеткаш уште повеќе. Треба да и покажеш дека ја сакаш ништо друго не треба да правиш. За цвеќе не знам колку е паметно ама купи чоколатце и дај и го откога ќе се смирите. Ниедна женска не сака дечко што одма се откажува од врска макар и ти рекла дека те мрази. Женски знаат и да пролажат за таква работа односно да ти каже едно а да мисли друго.

Знам парови што по неколку пати раскинувале па се смирувале и додека не ти каже доста ми е, не те сакам, веќе не ме барај, секогаш има шанса да се смирите. Најверојатно и она се утепала од плачење ама нема никогаш да ти каже (ако стварно те сака).

И доста прашуваш на форум што да правиш веќе требаше да си кај неа.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Де бе дечко ко никад женско да не си видел, па што сте праеле до сеа платонски ли сте се гледале? Ако двајцата се сакате идиотски е да раскинете за глупост а ова е глупост.

Иди кај неа кажи и дека искрено ја сакаш и дека погрешно те сфатила, не си мислел така, вади се некако ваљда знаеш како да се оправдаш, само пази да не се заплеткаш уште повеќе. Треба да и покажеш дека ја сакаш ништо друго не треба да правиш. За цвеќе не знам колку е паметно ама купи чоколатце и дај и го откога ќе се смирите. Ниедна женска не сака дечко што одма се откажува од врска макар и ти рекла дека те мрази. Женски знаат и да пролажат за таква работа односно да ти каже едно а да мисли друго.

Знам парови што по неколку пати раскинувале па се смирувале и додека не ти каже доста ми е, не те сакам, веќе не ме барај, секогаш има шанса да се смирите. Најверојатно и она се утепала од плачење ама нема никогаш да ти каже (ако стварно те сака).

И доста прашуваш на форум што да правиш веќе требаше да си кај неа.
Од Прилеп е А јас сум од Скопје не можам да одам на работа сум нема кој да ме замени... инаку ќе отидев инаку ќе бев веќе таму кај нејзе ок ќе размислам на кој полесен начин да и кажам и не прашувам повеќе ... инаку фала на сите за советите
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Од Прилеп е А јас сум од Скопје не можам да одам на работа сум нема кој да ме замени... инаку ќе отидев инаку ќе бев веќе таму кај нејзе ок ќе размислам на кој полесен начин да и кажам и не прашувам повеќе ... инаку фала на сите за советите
Знам дека не сте од ист град ама мора со неа да збориш и тоа што побрзо толку подобро. Слободно прашувај ама не смееш да си така колеблив час ја сакаш час ќе ја забораваш, не иде тоа така. Да ти речеа сите заборавија има и други рипки ќе ја заборавеше ли? За љубов и женска што ја сакаш нема слушање други, себе ќе се слушаш зашто ако вие раскинете за глупост сите ќе си тераат сеир а ти и она ќе бидете на штета (под услов да се сакате).

И малку повеќе одлучност, како машко не смееш вака да се колебаш.

Good luck :).
 
А

Антоние

Гостин
Некако ја добив и се договорив на 10 мин ми даде време...
Oh god, можам да ти го осетам очајот преку монитор.
И одвратен је.

Ова што го цитирав е приказ за тоа како таа ти фрла трошки а ти како одвај чекаш да ги излижеш од земја.

Каде ти е самопочитта? Да те види таткоти вака да цимолиш што ќе ти рече, и што ќе ти направи?

Свести се дека и да успееш да се смириш, таа секогаш ќе те гледа како пример за очај и никогаш повеќе нема вистински да те поштува (што у превод значи дека никогаш повеќе нема вистински да те сака). Готово е.

Ај што нема да ја вратиш нема, не ни треба, али кога ќе се свестиш како мивкарски си се понижил, нема да можеш во огледало да се погледнеш.

Мисли и на себе малку.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Oh god, можам да ти го осетам очајот преку монитор.
И одвратен је.

Ова што го цитирав е приказ за тоа како таа ти фрла трошки а ти како одвај чекаш да ги излижеш од земја.

Каде ти е самопочитта? Да те види таткоти вака да цимолиш што ќе ти рече, и што ќе ти направи?

Свести се дека и да успееш да се смириш, таа секогаш ќе те гледа како пример за очај и никогаш повеќе нема вистински да те поштува (што у превод значи дека никогаш повеќе нема вистински да те сака). Готово е.

Ај што нема да ја вратиш нема, не ни треба, али кога ќе се свестиш како мивкарски си се понижил, нема да можеш во огледало да се погледнеш.

Мисли и на себе малку.
хмм... незнам што да кажам ... најискрено сакам да ја вратам ....
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
13.133
Macedonian boy, lad, pull yourself together.
Тоа шо ме иритира кај цурите е условување на емоција со зборовите - ако не го праиш ова = ќе ти раскинам. Искрено да сум на твое место, би ја отфикарил без нималку скрупули. Но емоциите се јаки и сфаќам дека нема да ти биде лесно. Но стави се во ситуација вака. Денес ќе ја молиш да ти се врати зашто те уценувала. Ќе се вратите. Пак ќе посака нешто. Пак ќе почне така да те уценува. Природно е човекот тоа да го употребува - исто како на мало дете кога ќе види начин на плачење за да ги напне родителите - ќе плаче исто како и минатиот пат.
Што сеа ти треба да направиш е да си човек од збор. Значи остај ја сеа, ако види дека не иде така, ќе смени пристап. Ако се смени на подобро - седни ја на муабет - разговарајте. Кажи и` дека ти пречи таквиот начин на третирање, објасни и` дека иако можеби ладно си се осеќал, си се јадел у себе. Ама онака дискретно. И продужи полека после. Не веднаш да се враќате на јаки емоции - тоа ќе ја врати веднаш на стара приказна, НО покажи и` дека сеуште е многу важна и дека многу ти значи. И после тоа сменете пристап на дешавањата. Нови работи се секогаш добредојдени.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Oh god, можам да ти го осетам очајот преку монитор.
И одвратен је.

Ова што го цитирав е приказ за тоа како таа ти фрла трошки а ти како одвај чекаш да ги излижеш од земја.

Каде ти е самопочитта? Да те види таткоти вака да цимолиш што ќе ти рече, и што ќе ти направи?

Свести се дека и да успееш да се смириш, таа секогаш ќе те гледа како пример за очај и никогаш повеќе нема вистински да те поштува (што у превод значи дека никогаш повеќе нема вистински да те сака). Готово е.

Ај што нема да ја вратиш нема, не ни треба, али кога ќе се свестиш како мивкарски си се понижил, нема да можеш во огледало да се погледнеш.

Мисли и на себе малку.
:D
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
хмм... незнам што да кажам ... најискрено сакам да ја вратам ....
Ако стварно ради таа причина ти што ја кажуваш ти е лута, тогаш откога ќе и објасниш сигурно ќе ја вратиш ;) Ние девојките знаеме доста бурно да изреагираме на такви изјави за брак, и да се почувствуваме прилично навредени :) Објасни и убаво, со вистинските зборови, не мора да и носиш ништо, битно е тоа што ќе и го кажеш.
Ако не ја убедиш, верувај дека не е ради твојата изјава туку ради тоа што нема некои силни чувства за тебе.
И средете го ова ако вистински се сакате, зашто здравје ако си бидете и понатаму заедно ве чекаат многу поозбилни проблеми кои треба на убав начин со разговор да ги решавате, а не на овој начин.
Со среќа, и пиши сто си направил ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom