Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
dali e mozno devojce koga ke ja skines da nema krv?
kje ve molam iskreno pisete..pozz:):):)
Да скинеш девојче а да нема крв mission impossible , можеби и си прв, ама таа претходно има буричкано со нешто таму долу и испаднало самоубиство од заседа
 
Член од
30 октомври 2011
Мислења
26
Поени од реакции
19
Еве и ја да прашам нешто. Шо ако поканиш некоја да излезете на кафе, чај, било што и испадне дека има некој друг, евентуално дечко?

во случај да ти рече извини имам дечко ти речи и па мене не ми треба дечко ти , ти ми требаш :)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ве МОЛАМ ЗА ПОМОш:place:

РАСКИНАВ СО ДЕВОЈКАТА ПРЕД ПОЛА СААТ :place::place::place::place::place::place::place:

ОДЕВМЕ ДОЛГО ВРЕМЕ ОКОЛИ 3 ИПОЛ ГОДИНИ МИ РАСКИНА ПОРАДИ ПРИЧИНИ КОИ СПОРЕД МЕНЕ НЕ БИ ТРЕБАЛО А ПРИЧИНАТА БЕШЕ ПОРАДИ ТОА ШТО СУМ РЕКОЛ ДЕКА НЕ СУМ МИСЛЕЛ ДА СЕ ЖЕНАМ ВО ИДНИНА И МИ ОД ТОА МИ НАПРАВИ ДЕКА НЕ СУМ САКАЛ ИДНИНА ЗА НАШАТА ВРСКА И ТАКА НАТАМУ :place::place::place: А НЕ Е ТАКА КАКО ШТО МИСЛИ НЕ МОЖАМ БЕЗ НЕЈЗЕ ВЕРВУВАЈ ТЕ,
НА РАБОТА СУМ НЕ МОЖАМ ВАКА ПОВЕЌЕ СОЛЗИ МИ ИДАТ НА СЕКОИ 2 МИН ВО ВЕЦЕ ОДАМ СЕ МИЈАМ ЅВОНАМ ЦЕЛО ВРЕМЕ ДА ЈА ДОБИЈАМ НЕМИ КРЕВА НА ДОМАШНИОТ, МОБИЛНИОТ ИСКЛУЧЕН ВЕ МОЛАААААААМ ЗА СЕКАКВА ПОМОШ КАКО ДА ЈА ВРАТАМ ОВАА ВРСКА ВЕ МОЛАААААААААААААААААААМ :place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:

НЕЗНАМ ПОВЕЌЕ ШТО ДА ПРАВАМ ПРЕМНОГУ МИЕ ТЕШКО ВРТАМ НА НЕЈЗИНИ ДРУГАРКИ ДА ПРАВАТ МУАБЕТ НО НЕЗНАМ ДАЛИ ЌЕ ЈА УБЕДАТ НЕ САКА ПОВЕЌЕ ДА ПРАВИ МУАБЕТ СО МЕНЕ И СЛ. :place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:

ВЕ МОЛАМ ДА НЕ ГО ИЗБРИШЕТЕ ОВА ВЕ МОЛАМ КАКО ГОСПОД ВЕ МОЛА.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
И шо да ти помогнам/ме овде? Да одиме секое сабајле в црква да се молиме за да ти се смири женската?
Па оти си и рекол не се жениш со неа?
Иди разгледај некој порнич.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.745
Поени од реакции
9.872


Прво забриши се

Второ биди муш и не цимоли..

Трето , ако те сака ќе се смирите , ќе и помине ова..

Четврто , не ѕвони по другарки и на неа ,со тоа само ќе се изглупираш, а ништо нема да постигнеш.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
И шо да ти помогнам/ме овде? Да одиме секое сабајле в црква да се молиме за да ти се смири женската?
Па оти си и рекол не се жениш со неа?
Иди разгледај некој порнич.
само бев искрен дека не сакам во блиска иднина но тоа не значи дека никогаш само сакав совет некој :place:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
дај ми нејзин телефонски број да и кажам два муабета :mad:
 
L

.Lost Angel.

Гостин


Прво забриши се

Второ биди муш и не цимоли..

Трето , ако те сака ќе се смирите , ќе и помине ова..

Четврто , не ѕвони по другарки и на неа ,со тоа само ќе се изглупираш, а ништо нема да постигнеш.
добро... така ќе направам но не можам верувај тешко е премногу кој осетил сигурно знае какво е чуството...
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.581
Поени од реакции
2.177
Супер, си и пружил прилика да ти каже што мисле.

Ајде вака, или е ова една добреа шала или си во депресија.

Ова ми гледа како девојкати да гледала и најмала грешка за да те шутне. Значио не те сака. А љубов со сила небива.
Можеби била неровзна реагирала, избрзала, па на тебе се истурила, почекај малце...ама ја да би бил на твое место, ак вака ми прави, незнам дали ке ја заслужува мојата љубов.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Супер, си и пружил прилика да ти каже што мисле.

Ајде вака, или е ова една добреа шала или си во депресија.

Ова ми гледа како девојкати да гледала и најмала грешка за да те шутне. Значио не те сака. А љубов со сила небива.
Можеби била неровзна реагирала, избрзала, па на тебе се истурила, почекај малце...ама ја да би бил на твое место, ак вака ми прави, незнам дали ке ја заслужува мојата љубов.
не е шала верувај не е ее никогаш не сум се шалел за вакви работи и во др постови на љубов имав пишано дека одам и дека и имам простено неверсто се поправи и се а ова денеска беше како од гром од ведро небо
 
Член од
5 декември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
Ве МОЛАМ ЗА ПОМОш:place:

РАСКИНАВ СО ДЕВОЈКАТА ПРЕД ПОЛА СААТ :place::place::place::place::place::place::place:

ОДЕВМЕ ДОЛГО ВРЕМЕ ОКОЛИ 3 ИПОЛ ГОДИНИ МИ РАСКИНА ПОРАДИ ПРИЧИНИ КОИ СПОРЕД МЕНЕ НЕ БИ ТРЕБАЛО А ПРИЧИНАТА БЕШЕ ПОРАДИ ТОА ШТО СУМ РЕКОЛ ДЕКА НЕ СУМ МИСЛЕЛ ДА СЕ ЖЕНАМ ВО ИДНИНА И МИ ОД ТОА МИ НАПРАВИ ДЕКА НЕ СУМ САКАЛ ИДНИНА ЗА НАШАТА ВРСКА И ТАКА НАТАМУ :place::place::place: А НЕ Е ТАКА КАКО ШТО МИСЛИ НЕ МОЖАМ БЕЗ НЕЈЗЕ ВЕРВУВАЈ ТЕ,
НА РАБОТА СУМ НЕ МОЖАМ ВАКА ПОВЕЌЕ СОЛЗИ МИ ИДАТ НА СЕКОИ 2 МИН ВО ВЕЦЕ ОДАМ СЕ МИЈАМ ЅВОНАМ ЦЕЛО ВРЕМЕ ДА ЈА ДОБИЈАМ НЕМИ КРЕВА НА ДОМАШНИОТ, МОБИЛНИОТ ИСКЛУЧЕН ВЕ МОЛАААААААМ ЗА СЕКАКВА ПОМОШ КАКО ДА ЈА ВРАТАМ ОВАА ВРСКА ВЕ МОЛАААААААААААААААААААМ :place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:

НЕЗНАМ ПОВЕЌЕ ШТО ДА ПРАВАМ ПРЕМНОГУ МИЕ ТЕШКО ВРТАМ НА НЕЈЗИНИ ДРУГАРКИ ДА ПРАВАТ МУАБЕТ НО НЕЗНАМ ДАЛИ ЌЕ ЈА УБЕДАТ НЕ САКА ПОВЕЌЕ ДА ПРАВИ МУАБЕТ СО МЕНЕ И СЛ. :place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:

ВЕ МОЛАМ ДА НЕ ГО ИЗБРИШЕТЕ ОВА ВЕ МОЛАМ КАКО ГОСПОД ВЕ МОЛА.
другар не е тоа причината, читај мегу редови, очигледно дека вашите страсти се оладиле. олади 2/3 дена, не и давај до знање дека копнееш по неа. Таа ке те побара прва верувај ми, ако евентуално не се случи тоа кажи и во име на сите убави спомени што ги имате доживеано да си направете муабет во 4 очи. и тогаш биди ладен немој да ја молиш, кажи и дека после толку долга врска, да раскинете поради апсурдна причина.
Гледај ја во очи додека и зборуваш и држи ја за рака, и кажи и дека ти недостига секоја минута. Ако таа реагира ладно на тоа, кажи и дека и даваш време да размисли и оди си, можеби ке те фати за рака и ке сака да се смирите.(ако тоа не се случи не ја барај барем 1 недела нека го почуствува твоето отсуство)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom