Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

L

.Lost Angel.

Гостин
другар не е тоа причината, читај мегу редови, очигледно дека вашите страсти се оладиле. олади 2/3 дена, не и давај до знање дека копнееш по неа. Таа ке те побара прва верувај ми, ако евентуално не се случи тоа кажи и во име на сите убави спомени што ги имате доживеано да си направете муабет во 4 очи. и тогаш биди ладен немој да ја молиш, кажи и дека после толку долга врска, да раскинете поради апсурдна причина.
Гледај ја во очи додека и зборуваш и држи ја за рака, и кажи и дека ти недостига секоја минута. Ако таа реагира ладно на тоа, кажи и дека и даваш време да размисли и оди си, можеби ке те фати за рака и ке сака да се смирите.(ако тоа не се случи не ја барај барем 1 недела нека го почуствува твоето отсуство)
фала премногууууу
--- надополнето: 20 декември 2011 во 17:53 ---
другар не е тоа причината, читај мегу редови, очигледно дека вашите страсти се оладиле. олади 2/3 дена, не и давај до знање дека копнееш по неа. Таа ке те побара прва верувај ми, ако евентуално не се случи тоа кажи и во име на сите убави спомени што ги имате доживеано да си направете муабет во 4 очи. и тогаш биди ладен немој да ја молиш, кажи и дека после толку долга врска, да раскинете поради апсурдна причина.
Гледај ја во очи додека и зборуваш и држи ја за рака, и кажи и дека ти недостига секоја минута. Ако таа реагира ладно на тоа, кажи и дека и даваш време да размисли и оди си, можеби ке те фати за рака и ке сака да се смирите.(ако тоа не се случи не ја барај барем 1 недела нека го почуствува твоето отсуство)
да но како ќе ја видам како ќе ја најдам ??? дома ако отидам малце е татко и зафркнат но сепак ќе пробам да ја видам да ја добијам на моб но се плашам да не не биде така... стварно да ме заборави засекогаш... :(:place:
 
Член од
5 декември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
фала премногууууу
--- надополнето: 20 декември 2011 во 17:53 ---


да но како ќе ја видам како ќе ја најдам ??? дома ако отидам малце е татко и зафркнат но сепак ќе пробам да ја видам да ја добијам на моб но се плашам да не не биде така... стварно да ме заборави засекогаш... :(:place:
пиши и порака на моб, или на фб, со кратка содржина - во име на нашие спомени кој ги имаме поминанто заедно да се видеме само тоа го барам.
Ако сака таа да се видите ке ти се јаве или ке ти пише, ако не ти се јави, немој повеке да и пишуваш цела недела, ако таа после таа недела не ти се јаве, очигледо има некој друг во животот. Тогаш пред куката почекај ја и кажи и го сето тоа што ти го наведов.
Ако некогаш се смирите, биди тој што ке доминира во врската, немој да и одиш по газот, немој секогаш да бидеш достапен, и да излегуваш со неа иако не си слободен. Вметни малце сомнеж во врската. И не заборавај кога си со неа посветии се целосно, слушај ја гледајки ја во очи. Јавување 1 во денот е сосема доволно
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
те изневерила, ти и прости ... те изневерила, а сега сака свадба ... хммм можеби ^зелен^ погоре е во право ...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.662
Поени од реакции
13.201
Значи според повеќето коментари ваши, јас сум тука негативниот лик... Знаев дека погрешно ќе ме разберете...
Поентата ми беше дека ако е тој стварно таков како што се претставува тогаш е идеалниот...Но нешто ми вели дека не треба да му верувам...Има он 28 години, не е дете и како PR работи и еден куп пријатели има...И ваквото негово понашање ми е многу чудно...Значи не е глупав и затупен, баш напротив...А изгледа сосем спротивно...
И на крај краева живееме во различни градови и немаме заеднички пријатели и кога ќе го додадам неговово понашање, тогаш имам сосема реални основи да бидам скептична и резервирана према него...
И ако не ми ја разбирате поентата на постовите, не морате да ме цитирате и иронични коментари да пишувате...
Прв болд - да не те лаже некој дека постојат тотално искрени луѓе - Не. Лагата некогаш кажана е поприфатлива од вистината. Или во кратко - reality bites - therefore лагата е измислена за некои работи да се возвишат додека други да се закопаат.
Втор болд - lontano dagli ochhi lontano dal` cuore. Сфати ја оваа реалност зошто сепак полесно е некој кој ќе ти биде близу тебе отколку љубов која ќе те јаде одвнатре - на далечина. Или да поедноставам - ако жртвувате се` за да се гледате почесто - немате перспектива. Со тек на време се заситува човек - it`s a natural thing. Треба сиклично движење - кое далечината го убива.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
фала премногууууу
--- надополнето: 20 декември 2011 во 17:53 ---


да но како ќе ја видам како ќе ја најдам ??? дома ако отидам малце е татко и зафркнат но сепак ќе пробам да ја видам да ја добијам на моб но се плашам да не не биде така... стварно да ме заборави засекогаш... :(:place:
http://kajgana.com/koga-treba-da-ja-prebolite-i-prifatite-zagubata
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Фала премногу инаку одлучив ќе ја заборавам еднаш засекогаш текстов малце ми ги отвори рацете или пак како што викам јас кога една врата се затвара друга се отвара така да фала стварно на ова што ми го прати...
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Фала премногу инаку одлучив ќе ја заборавам еднаш засекогаш текстов малце ми ги отвори рацете или пак како што викам јас кога една врата се затвара друга се отвара така да фала стварно на ова што ми го прати...
Па нели не можеше без неа и се ќе направеше да ја вратиш и сте иделе три ипол години а сеа ќе ја забораваш (во рок од еден саат), значи имала право девојката и фино те проценила дека не планираш иднина со неа.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Па нели не можеше без неа и се ќе направеше да ја вратиш и сте иделе три ипол години а сеа ќе ја забораваш (во рок од еден саат), значи имала право девојката и фино те проценила дека не планираш иднина со неа.
Сакам ама кажи ми според тебе вреди да се бориш за нешто што е изгубено? јас ја сакам и сакам нејзе да и биде убаво ако таа решила дека со мене нема иднина и сл? зошто јас би ја мачел ? и би и досадувал? јас решив ќе ја побарам за некои 3-4 дена ќе правам муабет да имам врска со нејзе пак да одиме и све да си биде ок а ако стварно веќе застанала на тоа да ме заборави и се остало јас само би и посакал многу среќа во иднината иако стварно тешко мие но сепак ја сакам и сакам да и биде убаво а мене тоа што мие тешко и толку не е битно... се надевам дека ќе бидам пак во врска со неа но времето лечи се...
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Сакам ама кажи ми според тебе вреди да се бориш за нешто што е изгубено? јас ја сакам и сакам нејзе да и биде убаво ако таа решила дека со мене нема иднина и сл? зошто јас би ја мачел ? и би и досадувал? јас решив ќе ја побарам за некои 3-4 дена ќе правам муабет да имам врска со нејзе пак да одиме и све да си биде ок а ако стварно веќе застанала на тоа да ме заборави и се остало јас само би и посакал многу среќа во иднината иако стварно тешко мие но сепак ја сакам и сакам да и биде убаво а мене тоа што мие тешко и толку не е битно... се надевам дека ќе бидам пак во врска со неа но времето лечи се...
Ако ја сакаш треба неа тоа да и го кажеш а не нас на форум и да се откажуваш во рок од еден саат. Ти си ја оплескал со женењето зашто тоа не се збори, женски се осетливи така коа ќе им кажеш. Ај замисли она тебе да ти рекла ќе ти дојдам на свадба коа ќе се жениш, обавезно да ме викнеш, како ќе ти биде?

Јас сепак мислам ти неа не ја сакаш по твојата реакција инаку веќе ќе и беше нацртан пред куќа со најголемиот букет цвеќе што можеш да го носиш и немаше да збориш она што решила, што машко си за еден саат да фрлиш тригодишна врска која наводно ти значи? Нема никаква логика во тоа што го правиш.

Сепак ти си знаеш, не ти се мешам, твој живот си е.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ако ја сакаш треба неа тоа да и го кажеш а не нас на форум и да се откажуваш во рок од еден саат. Ти си ја оплескал со женењето зашто тоа не се збори, женски се осетливи така коа ќе им кажеш. Ај замисли она тебе да ти рекла ќе ти дојдам на свадба коа ќе се жениш, обавезно да ме викнеш, како ќе ти биде?

Јас сепак мислам ти неа не ја сакаш по твојата реакција инаку веќе ќе и беше нацртан пред куќа со најголемиот букет цвеќе што можеш да го носиш и немаше да збориш она што решила, што машко си за еден саат да фрлиш тригодишна врска која наводно ти значи? Нема никаква логика во тоа што го правиш.

Сепак ти си знаеш, не ти се мешам, твој живот си е.
Не ја отфрлам сеуште ја сакам но сепак ќе отидев но не е од Скопје од Прилеп е ... планирам да помине време па ќе одам кај нејзе дома и да ја вратам да ми биде девојка и си ја сакам искрено но понекогаш треба да се размислува и со главата... секој сака да си го има она што го сака така и јас. но веќе ако решила и ако сака да ме заборави ќе пробам да го сменам но сепак ако веќе стварно не може тогаш ми преостанува да пробам да ја заборам ако не ќе си живеам со тоа др начин не гледам...
--- надополнето: 20 декември 2011 во 20:38 ---
Дали би било ок да одам утре кај нејзе дома да земам букет цвеќе или пак големо мече ама стварно големо мече? и да побарам да се смириме... :( ми фали не можам стварно без нејзе само сакам дали мислите дека би било ок да одам и да го направам тоа? или треба време да оставам да помине...?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.745
Поени од реакции
9.872
Не ја отфрлам сеуште ја сакам но сепак ќе отидев но не е од Скопје од Прилеп е ... планирам да помине време па ќе одам кај нејзе дома и да ја вратам да ми биде девојка и си ја сакам искрено но понекогаш треба да се размислува и со главата... секој сака да си го има она што го сака така и јас. но веќе ако решила и ако сака да ме заборави ќе пробам да го сменам но сепак ако веќе стварно не може тогаш ми преостанува да пробам да ја заборам ако не ќе си живеам со тоа др начин не гледам...
--- надополнето: 20 декември 2011 во 20:38 ---
Дали би било ок да одам утре кај нејзе дома да земам букет цвеќе или пак големо мече ама стварно големо мече? и да побарам да се смириме... :( ми фали не можам стварно без нејзе само сакам дали мислите дека би било ок да одам и да го направам тоа? или треба време да оставам да помине...?
По колку години имате ако не е тајна..
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Zaboravi ja ima premnogu ribi vo ezeroto.Nemoj da si pomislil na vencanje ke si gi digne akciite i ke ide so drug.Moe licno iskustvo mi raskina jas laden kako mraz ne ja molev da se vidime,gi izbrisav slikite i za 3 nedeli se smuvav so druga i mi pomina.Otvori oci i koga ke najdes druga vednas ke te moli da se smirite.Mene mi se sluci istoto,prekini da bides ligav i prodolzi napred vo zivotot.Kako si mozel pred nea taka istoto ke si go pravis
 

Kajgana Shop

На врв Bottom