Распеани Скопјани

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Не се хипици, хипстери се. Хипиците беа у прошлиот век, сеа хипстерите се у мода.

Нивен член беше и Марко Кабранов, момчето што загина паѓајќи од мотор, инаку син на Ацо Кабранов. Член на уредничкиот тим на Велија.

Шо друго да кажам за момциве и девојкиве... не се лоши у пеење. Репертоарот не им е нај-нај, ама тоа крива е продукциската куќа.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Леандра и остали саркастични хејтери.Место да изигравате интелектуални бунтовници на кајгана одговорете ми на прашањето:
Зашто овие распеани ретарди не запејат за некои поголеми неправди,како на пример што не ти даваат да се наречеш македонец,или зашо само на твојата кошаркарска репрезентација не и беше дадено да стави име на дрес,или зашто македонските бегалци од западна мк не се вратени уште...ехеее има многу поголеми неправди од несакањето на споменици,цркви и други глупости.Или им се пее што спонзорите ќе засвират.Пази, пееле за љубов пред грчка амбасада.Брао...
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Леандра и остали саркастични хејтери.Место да изигравате интелектуални бунтовници на кајгана одговорете ми на прашањето:
Зашто овие распеани ретарди не запејат за некои поголеми неправди,како на пример што не ти даваат да се наречеш македонец,или зашо само на твојата кошаркарска репрезентација не и беше дадено да стави име на дрес,или зашто македонските бегалци од западна мк не се вратени уште...ехеее има многу поголеми неправди од несакањето на споменици,цркви и други глупости.Или им се пее што спонзорите ќе засвират.Пази, пееле за љубов пред грчка амбасада.Брао...
Еве да речеме незнаеме.
Контра прашање- зашто наместо да се јачаш на форум и да ругаш се што е спротивно на единствената мисла не искочиш и нешто вистински не направиш ти. Еве да речеме и ти тоа што наброја е проблем, освен на форум, каков е твојот реален придонес кон решавањето на проблемот па си даваш за право да критикуваш се друго?
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Еве да речеме незнаеме.
Контра прашање- зашто наместо да се јачаш на форум и да ругаш се што е спротивно на единствената мисла не искочиш и нешто вистински не направиш ти. Еве да речеме и ти тоа што наброја е проблем, освен на форум, каков е твојот реален придонес кон решавањето на проблемот па си даваш за право да критикуваш се друго?
А бе тролу од каде знаеш дека немам направено?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Леандра и остали саркастични хејтери.Место да изигравате интелектуални бунтовници на кајгана одговорете ми на прашањето:
Зашто овие распеани ретарди не запејат за некои поголеми неправди,како на пример што не ти даваат да се наречеш македонец,или зашо само на твојата кошаркарска репрезентација не и беше дадено да стави име на дрес,или зашто македонските бегалци од западна мк не се вратени уште...ехеее има многу поголеми неправди од несакањето на споменици,цркви и други глупости.Или им се пее што спонзорите ќе засвират.Пази, пееле за љубов пред грчка амбасада.Брао...
А зошто ти не запееш пред овие што ги наброја? Зошто бе ако си толкав маж на темиве еднаш јавно не испадна на еден помочан протест против било што и да кажеш еве сум јас ЧЕнтоМак од кајгана протестирам за ова и ова? Зошто се криеш во тое дувлото твое партизирано и само трескаш глупости?
Зошто како овие не испадна во прв ред за Мартин Нешковски?(последни протести)
Или те боли таквото гракаш како помочан гавран на секој што изразува револт спрема дејства од власта.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
А бе тролу од каде знаеш дека немам направено?
Па незнам, затоа те прашав. Да ми објасниш/
И ако тебе ти е тоа приоритет, не мора да значи дека на други им е. Секој со свој приоритети и избори, мораш да почитуваш тоа.
А дали ти тоа драги мој сеуште не си помирен со фактот дека името нема да се смени?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.179
Поени од реакции
25.823
Прв болд- значи младината на опозицијата не смее да искаже мислење??? Значи се што е спротивно на владејачкото е недозволено и за смеење??? Хмммм, многу демократски.
Втор болд- ова се само партиски приказни, препоставки и рекла казала причи
Трето- Латас и миленко се најдолното од најдолното, живеам за денот кога ќе ги видам пропаднати. Јас лично ќе си живеам просечно и непартиски него ли да бидам кучка како нив.

Она што е лошото а никој не го приметува е фактот дека гебелсовата пропаганда исгледа успева. Се напаѓа без тронка размислување се што е спротивн она мислењето и ставот на власта. Драги мои, едноумие е многу опасна работа, барем тоа требаше да го научиме од времето на Тито, а сепак пак се тера натаму. Катастрофално, државава ја претвораме во жабокречина.
Смее да искаже мислење, но да каже дека е нејзино. Не да се прикрива зад независност и бунтовност. И нормално сосема демократски е и другата страна да смее да не се согласи со нивното мислење, или мора?
Да де рекла казала. http://vesti.alfa.mk/default.aspx?mId=36&eventId=37761
Се согласувам за Латас и Миленко. Исти се и распеаниве скопјани.

Кажи ми зошто да не се напаѓа секое размислување на она што е спротивно на ставот на владата ако сметаме дека е погрешно. Исто како што тие имаат право да ја критикуваат Владата, ние кој не се согласуваме со нив имаме право да ја браниме. Не споредувај со Тито или Хитлер, да живеевме во такво општество воопшто немаше да ја правиме оваа дискусија.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
14.971
абе во Македонија како да се стане популарен?
или се бавиш со политика....
или правиш шведски акциони филмови
или си ''певаљка''
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Смее да искаже мислење, но да каже дека е нејзино. Не да се прикрива зад независност и бунтовност. И нормално сосема демократски е и другата страна да смее да не се согласи со нивното мислење, или мора?
Да де рекла казала. http://vesti.alfa.mk/default.aspx?mId=36&eventId=37761
Се согласувам за Латас и Миленко. Исти се и распеаниве скопјани.

Кажи ми зошто да не се напаѓа секое размислување на она што е спротивно на ставот на владата ако сметаме дека е погрешно. Исто како што тие имаат право да ја критикуваат Владата, ние кој не се согласуваме со нив имаме право да ја браниме. Не споредувај со Тито или Хитлер, да живеевме во такво општество воопшто немаше да ја правиме оваа дискусија.
Зарем не ти се причинува дека секоја критика кон власта се „бои“ со Сорос или СДСМ?
Искрено ме интересира и дали и самите верувате во тоа дека целата критичка маса е под контрола на еден пијаница или под Милчин?
Бидејќи последниве две години кој и да каже нешто или да напише веднаш е споен со опозиција, се проверуваат извори, се бара трето колено поврзано...
Мислам дали не сметате за ретардирани или мене ми се причинува?
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Значи од една страна врескате за слобода на критика и остали демократски срања, а од друга страна ми викате дека немам право да критикувам зашто ретардиве птреба да пејаат за поголеми неправди?Се читате што пишувате бе распеани бунтовници
Имаш направено дупка во креветот.
Незнам кој штрака злоба по 24/7:pos:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
И ти изгледа не читаш малце наназад каква е поврзаноста на сорос.
Иначе зашто овие распеани ретарди не запејат за некои поголеми неправди,како на пример што не ти даваат да се наречеш македонец,или зашо само на твојата кошаркарска репрезентација не и беше дадено да стави име на дрес,или зашто македонските бегалци од западна мк не се вратени уште...ехеее има многу поголеми неправди од несакањето на споменици,цркви и други глупости.Или им се пее што спонзорите ќе засвират.Пази, пееле за љубов пред грчка амбасада.Брао...
Зошто се ,,ретарди'' луѓево? Ти си среќно вљубен во проектот Скопје 2014? Едноставно е, тоа не им се свиѓа, критикуваат, не можеш ти да им диригираш што да критикуваат. Еден критикува за споменици, друг критикува фудбалери, трет нешто трето... Сите се ретарди што критикуваат?

Ти ретард си ако си протестирал/критикувал против големите македонски неправди? За мене не. Тебе тоа ти смета, нив им смета нешто друго, а тоа не треба веднаш да лепи етикета дека си СДСМ, ДПМНЕ или Сорос.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Значи од една страна врескате за слобода на критика и остали демократски срања, а од друга страна ми викате дека немам право да критикувам зашто ретардиве птреба да пејаат за поголеми неправди?Се читате што пишувате бе распеани бунтовници
Незнам кој штрака злоба по 24/7:pos:
Па тебе Грујо да ти се посере во чинија ќе го славиш денот и ќе речеш браво.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.179
Поени од реакции
25.823
Зарем не ти се причинува дека секоја критика кон власта се „бои“ со Сорос или СДСМ?
Искрено ме интересира и дали и самите верувате во тоа дека целата критичка маса е под контрола на еден пијаница или под Милчин?
Бидејќи последниве две години кој и да каже нешто или да напише веднаш е споен со опозиција, се проверуваат извори, се бара трето колено поврзано...
Мислам дали не сметате за ретардирани или мене ми се причинува?
Не секоја, само тие што излегуваат на ТВ се во огромен дел од Сорос или СДСМ. Мене ме чуди зошто проопозиционите медиуми не им даваат простор на непартиските критичари. Проверување извори е сосема природна појава за сите информации што идат. Барем ние како партија функционираме така. Стави се во наша позиција. Дали доколку некој само критикува и напаѓа, а знаеш дека има прљаво минато и врски ќе му ги премолчиш? Политика, don't hate the player, hate the game.
Јас лично не мислам дека некој со кој дискутирам е ретардиран, баш напротив. Со ретардирани не дискутирам. Официјален партиски став за ова прашање колку што знам нема.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не секоја, само тие што излегуваат на ТВ се во огромен дел од Сорос или СДСМ. Мене ме чуди зошто проопозиционите медиуми не им даваат простор на непартиските критичари. Проверување извори е сосема природна појава за сите информации што идат. Барем ние како партија функционираме така. Стави се во наша позиција. Дали доколку некој само критикува и напаѓа, а знаеш дека има прљаво минато и врски ќе му ги премолчиш? Политика, don't hate the player, hate the game.
Јас лично не мислам дека некој со кој дискутирам е ретардиран, баш напротив. Со ретардирани не дискутирам. Официјален партиски став за ова прашање колку што знам нема.
Значи и на форумов функционирате по истиот систем?На секоја критика кон власта, лавина партиски членови без аргументи во заќутување или уништување на информацијата истакнувајќи ја опозиционата обоеност?
Ме интересира дали добивате дневници за ова и дали ги казнувате членовите како ченто кој ве прикажуваат како партија со збир на просто чат пат и проширени членови?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom