Распеани Скопјани

Член од
24 март 2010
Мислења
15.179
Поени од реакции
25.823
Го врза крпчето а? не држи вода муабетот, барем не на невидено, тука никој не спомнува факти.
Ако е Соња Исмаил ќерка на Ѓунер, значи нема право на сопствено мислење туку секога работи по директива на Ѓунер Исмаил а?
мене коза промена ова ми е ок, секаква младинска иницијатива е подобра од никаква. Младинава е во толкава апатија западната дури и жално е. Затоа викам да не се плука толку многу, па макар и од Сорос да потекнува.
Какви факти сакаш, види ги учесниците, сите се или активисти на Сорос кој се појавуваат и на други собири во организација на Сорос или членови на скопските ограноци на СДММ. Тоа го знае цело Скопје.
Соња сега пробува да се одмазди задоа што и го одзедоа државниот стан што си го користеше без пари, пошто нели е социјално загрозена.
Ако овие партиско-политички собирања ги изедначуваш со младинска иницијатива, тогаш не само што не сме западнати во апатија туку и сме лидери во Европа.
Зошто да не се плука ако некому не му се допаѓаат. Мене поприфатливи ми се дури и Латас и Миленко пред овие. Латас барем е искрен и признава дека сере заради личен интерес, овие се затскриваат и глумат независни.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.495
Поени од реакции
79.649
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Дечкиве и девојчињава се овие истите што беа архибригада протестираа со паролите Не го силувајте Скопје па се трансформираа во Распеани Скопјани или грешка сум ????

Интересна замисла имаат но повеќе ке ги ценев ако немаа позади нив партија и невладина од типот на сорос.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Како да стапам во контакт со Сорос да почне и мене да ми плаќа што си певушам ? Те прашувам пошто ти глеам знаеш дека нив ги плаќа па веројатно ти кажал некој нивни член, пошто од друго место како би знаел ? А ти шо не си собереш некоја твоја весела дружина да пеете пред џамии во Арачиново ?
Браво бе момче како му ја залепи сигурно уште го чита постот :pos:
Они не пеат пред џамии, они пеат само на митинзи и пред комјутер.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Соросоиди биле ако нешто не им чинело во државава. Мене не ми чини тротоарон на влезот пред маалото па не смеам да се пожалам?
До каде стигна размислувањето кај луѓево... ако критикуваат нешто одма се предавници, антихристи и незнам уште што.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Соросоиди биле ако нешто не им чинело во државава. Мене не ми чини тротоарон на влезот пред маалото па не смеам да се пожалам?
До каде стигна размислувањето кај луѓево... ако критикуваат нешто одма се предавници, антихристи и незнам уште што.
И ти изгледа не читаш малце наназад каква е поврзаноста на сорос.
Иначе зашто овие распеани ретарди не запејат за некои поголеми неправди,како на пример што не ти даваат да се наречеш македонец,или зашо само на твојата кошаркарска репрезентација не и беше дадено да стави име на дрес,или зашто македонските бегалци од западна мк не се вратени уште...ехеее има многу поголеми неправди од несакањето на споменици,цркви и други глупости.Или им се пее што спонзорите ќе засвират.Пази, пееле за љубов пред грчка амбасада.Брао...
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Какви факти сакаш, види ги учесниците, сите се или активисти на Сорос кој се појавуваат и на други собири во организација на Сорос или членови на скопските ограноци на СДММ. Тоа го знае цело Скопје.
Соња сега пробува да се одмазди задоа што и го одзедоа државниот стан што си го користеше без пари, пошто нели е социјално загрозена.
Ако овие партиско-политички собирања ги изедначуваш со младинска иницијатива, тогаш не само што не сме западнати во апатија туку и сме лидери во Европа.
Зошто да не се плука ако некому не му се допаѓаат. Мене поприфатливи ми се дури и Латас и Миленко пред овие. Латас барем е искрен и признава дека сере заради личен интерес, овие се затскриваат и глумат независни.
Прв болд- значи младината на опозицијата не смее да искаже мислење??? Значи се што е спротивно на владејачкото е недозволено и за смеење??? Хмммм, многу демократски.
Втор болд- ова се само партиски приказни, препоставки и рекла казала причи
Трето- Латас и миленко се најдолното од најдолното, живеам за денот кога ќе ги видам пропаднати. Јас лично ќе си живеам просечно и непартиски него ли да бидам кучка како нив.

Она што е лошото а никој не го приметува е фактот дека гебелсовата пропаганда исгледа успева. Се напаѓа без тронка размислување се што е спротивн она мислењето и ставот на власта. Драги мои, едноумие е многу опасна работа, барем тоа требаше да го научиме од времето на Тито, а сепак пак се тера натаму. Катастрофално, државава ја претвораме во жабокречина.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Правниче го грешиш редот, прво треба да кренеш два прста и да побараш збор. Од кога ќе ти дозволат ќе кажеш се што е позитивно на власта за да на крај уфрлиш една реченица „иако јас мислам вака“ или „иако мене ова не ми се допадна“. Демократијата која ја сонуваат е таа.
Затоа поклони се пред присутните и извини се, потоа почни од почеток.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Правниче го грешиш редот, прво треба да кренеш два прста и да побараш збор. Од кога ќе ти дозволат ќе кажеш се што е позитивно на власта за да на крај уфрлиш една реченица „иако јас мислам вака“ или „иако мене ова не ми се допадна“. Демократијата која ја сонуваат е таа.
Затоа поклони се пред присутните и извини се, потоа почни од почеток.
Добар сарказам, тоа ми е главна тема во твојата психоанализа:)
Инаку, се што сум си постигнал сум постигнал сам, никому не должам и никому не рапортирам. Да ќутам нема, напротив секогаш јасно и гласно ке си го кажувам мислењето и за едните и за другите пошо ...исто г.вно ми се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom