Економски факултет (reloaded)

Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Ццц бог да чува,јас иам на 22ри и друго полагање(финансиски пазари),ако ми се поклопуваат,нека ми е со среќа
Финансиски пазари е сменето.Сега е на 21.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Kolegi dali znaete case-ot po menagment na covecki resursi na str.95 kako se reshava ???
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Некој што е добро информиран , ако може да ми каже какви ми се ограничувањата за работа за време на редовни студии.
Смее само да се стажира и волонтира? Дали може да се работи со привремено работно време ?
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
0
Колеги, дали може некој да ми прати економика на претпријатие задачи, слуснав дека ке има и задачи за решавање на колоквиум ... па ако има некој ресени нека ми ги прати по приватна порака.

и сакам да знам дали се знае кој предмет кога ќе се полага .... на страната ништо нема .... едно време имаше ставено и сега гледам дека тргнале се.

Однапред благодарам
 
Член од
7 март 2011
Мислења
11
Поени од реакции
8
Некој што е добро информиран , ако може да ми каже какви ми се ограничувањата за работа за време на редовни студии.
Смее само да се стажира и волонтира? Дали може да се работи со привремено работно време ?
Ти ако можеш и сакаш, можеш и цело работно време да работиш, јас колку што знам никој не те ограничува во тоа. Сепак, бидејќи си редовен студент, во интерес на студиите најдобро би било да се пријавиш со скратено (не привремено) работно време. Тоа е обично 4 работни часа дневно.
Има работодавци кои што на овој начин избегнуваат да платат дел од придонесите (намалени се во однос на цело работно време).

Поздрав
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Колеги, дали може некој да ми прати економика на претпријатие задачи, слуснав дека ке има и задачи за решавање на колоквиум ... па ако има некој ресени нека ми ги прати по приватна порака.

и сакам да знам дали се знае кој предмет кога ќе се полага .... на страната ништо нема .... едно време имаше ставено и сега гледам дека тргнале се.

Однапред благодарам
Задачи на колоквиумов сега???Ајјј од кај излезе сеа ова :S.Сигурна ти е информацијава?Зошто до сега све било на прашања колку што знам и сум запознаен со матријалот :S
А иначе Економика се полага во петок сеа
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.968
Поени од реакции
5.563
Некој што е добро информиран , ако може да ми каже какви ми се ограничувањата за работа за време на редовни студии.
Смее само да се стажира и волонтира? Дали може да се работи со привремено работно време ?
Јас волонтирам, со полно работно време, во прв семестар и немав некој проблем (уствари тогаш работев по пет саати на ден) ама сега по се изгледа некои професори нема да ми дозволат да полагам преку колоквиуми. :toe:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Задачи на колоквиумов сега???Ајјј од кај излезе сеа ова :S.Сигурна ти е информацијава?Зошто до сега све било на прашања колку што знам и сум запознаен со матријалот :S
А иначе Економика се полага во петок сеа
Имаше лани задачка економика. Мислам ако може тоа да се нарече задача. Прелесно беше, не ми текнува што беше. Знам дека ја решив без воопшто и да погледнувам задачи. Плус само 4 поена носи.


Финансиски пазари и институции кажа денес до која тема ке е колоквиумот?
Па?
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Колеги ги има некој решенијата на дуалните задачи по мат. методи од учебникот?
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
30
Поени од реакции
1
Go neam najnoviot ucebnik statistika,nekoj da ne gi ima zadacite da mi gi prati?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Kolegi da ne znaete dali treba 3-ta tema po ekonomika na pretprijatija da se uci za kolokvium i eventualno ako nesto ima skrateno od temite?
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
hartii od vrednost na koj princip ke bide kolokviumot ?? opticki ili so delovi na raskazuvanje ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom