Купувате чоколадо во Тинекс и добивате гратис црв! :)

Сталин

Висарионович
Член од
24 декември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
11
Vo pravo si sto vikas deka proizvoditelot garantira deka proizvodot nema da se rasipe do pisaniot rok na proizvodot, a kazi mi molim te togas koj garantira za sokovite viva koi bea na popust so pominat rok od tri meseci?Gazdata na tinex?I posle velis toj ne bil kriv, pa koj e togas?Toj si gleda samo da nema zaguba pa ne frla proizvodi tuku gi prodava po poniski ceni ,ajde ti se molam.Samo nasiov narod e kriv i glup sto se i sesto kupuva ko da zastedi pa posle se lecat pola na toksikologija od trovanja i slicni gluposti.
За ова си во право, но јас зборев само за случајот со чоколадото.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
А Тинекс иначе за 8 Март поклонувале чоколади на жените што биле во Тинекс. :pos2:
 
П

Паган-др

Гостин
Добро бе, од сликиве ми се одјаде и чоколадо и се. :nesum:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Јас во СП маркет купив макарони со бубачки милион во нив. Беа ужасно многу, ситни и црни. Не бев да се расправам оти како што се препотентни тие вработените, сигурно ќе се преправаат како тие не се од кај нив. Како казна, веќе не им купувам. :nenene:
 

vales

master beginner
Член од
29 април 2009
Мислења
53
Поени од реакции
3
Хех, црвче, ваљда чоколадото било од овие диеталните- брзо разложување на храната, и сигурно било екстра (ниско калорично со плус екстра додаток) :)
бљљљљааааааааааааааааааааак
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
vaka da vi kazam, moite se zanimavaat nesto so proizvodstvo i znam deka bilo koj proizvod koj sto ima konzervansi vo nego moze da trae mnogu podolgo od rokot propisan na nego toj rok e rok koj sto proizvoditelot go garantira, znaci sve zavisi kako proizvodot e cuvan skladiran itn. e sea batkava od tinex kako gi cuva skladira i tako dalje toa neznam. mene mi se ima deseno da kupam prigat sok i da me ubeduva tetkata na kasa deka trebalo da bide takov skiselen zasto imalo mango vo nego(ne bese pominat rokot) i se raspravav pola saat pobarav da dojde nekoj odgovoren za toa tamo i koga dojde toa devojce bez problem mi dozvoli da go smenam sokot taka da so tie obicnite vraboteni ne se zamarajte zemete odma barajte nekoj so povisok cin od niv :)
 

Sizikottt

Цвета драпа бејбе
Член од
4 јули 2008
Мислења
89
Поени од реакции
3
Пеер абе чоколадово од квалитет има црви внатре,од шо е многу убаво :vozbud::vozbud::vozbud:
 
А

Адриано

Гостин
Јас во СП маркет купив макарони со бубачки милион во нив. Беа ужасно многу, ситни и црни. Не бев да се расправам оти како што се препотентни тие вработените, сигурно ќе се преправаат како тие не се од кај нив. Како казна, веќе не им купувам. :nenene:
хахахаха
па кога се храниш само со макарони!
ти текнува на павлаката од жито :)
со големо зеленко во средина како мрсул од циганче беше!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ах тоа не е ништо тука во Куманово во сендвич во плескавицата дел од ѓон на адидас патика :D
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
убаво е што си нашол цел а не пола црв (ако ме сваќаш:))
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
А од каде да знаеме дека отварачот на темата не му е конкуренција на Тинекс? :)
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
то е во 21 век хахаха малку и смешно...
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ми се има и мене истото случено !
Само не се сеќавам од кој супер маркет го купив чоколадото :S
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
А од каде да знаеме дека отварачот на темата не му е конкуренција на Тинекс? :)
Да бе, ме плати Веродополус Педеракис да ширам " Анти - Тинекс " пропаганда по форуми :pos2:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Од сега па натаму на лице место отварајте производите во Тинекс :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom