Купувате чоколадо во Тинекс и добивате гратис црв! :)

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
вакви работи најчесто се на распродажба и се поефтини
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Tinex ne samo sto ima rasipani cokoladi ko sto vikas tuku ednas se desi da vidam imase viva sokovi na popust i slucajno go gledam rokot na traenje koga gledam pominat pred tri meseci i pak gubreto od covek(gazdata)gi prodava so popust,za da ne izgubi ni dinar.Ama nie sme takov glup narod sto ne ni pripazuvame na vakvi raboti.A da go prijavis pak nisto ne mu mozes ke si potplati debelo i pak ke si prodava sto si saka.Jas od tamu sum kupuvala samo produkti za higiena ili eventualno da zemam nesto sto e svezo pred mene da go sece na refus.Za se ostanato strogo gledam data.Ednas mi se ima deseno da vidam pcela ili muva vo tegla so med e sega nemoze covek da rece deka se rasipal medot tuku uste pri pakovanje e napraven propust za koj nikomu ne mu e gajle vo nasata mila Makedonija.A narodot i ponatamu si trpi i kupuva se i sesto.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Мајка ми, пред 3-4 дена негде, купила 2-3 чоколади во Тинекс, вклучувајки го и следново:


http://img207.imageshack.us/img207/2581/dscf0558l.jpg

http://img258.imageshack.us/img258/4319/dscf0561.jpg

http://img205.imageshack.us/img205/8240/dscf0563.jpg

http://img258.imageshack.us/img258/8370/dscf0564.jpg

http://img90.imageshack.us/img90/4364/dscf0565.jpg




Па добро бе мајката, ај разбирам дека при крај е 4тиов месец, али кај смее да продаваат чоколади со скоро поминат рок, па + гратис у нив да има и црв и мувла? :vozbud:
Вие сте едни од среќните,сте купиле чоколадо со месо,тоа некое ново чудо е? :raz:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Tinex ne samo sto ima rasipani cokoladi ko sto vikas tuku ednas se desi da vidam imase viva sokovi na popust i slucajno go gledam rokot na traenje koga gledam pominat pred tri meseci i pak gubreto od covek(gazdata)gi prodava so popust,za da ne izgubi ni dinar.Ama nie sme takov glup narod sto ne ni pripazuvame na vakvi raboti.A da go prijavis pak nisto ne mu mozes ke si potplati debelo i pak ke si prodava sto si saka.Jas od tamu sum kupuvala samo produkti za higiena ili eventualno da zemam nesto sto e svezo pred mene da go sece na refus.Za se ostanato strogo gledam data.Ednas mi se ima deseno da vidam pcela ili muva vo tegla so med e sega nemoze covek da rece deka se rasipal medot tuku uste pri pakovanje e napraven propust za koj nikomu ne mu e gajle vo nasata mila Makedonija.A narodot i ponatamu si trpi i kupuva se i sesto.
Газдата е ВМРО-вски пулен...тоа значи дека е во власта, тоа значи дека е недопирлив...:)
...слушам и некоја ДИВА градба има у центар на Скопје на место на ПАРКИНГ изградено...., не ми е јасно всушност во што се разликуваат ПРЕРОДБЕНИЦИВЕ од оние претходните ТРАНЗИЦИОНЕРИ...??? :)

....језиво е кога на тутурутка ќе и успее да се " обогати " :) ....посебно во држава со тутурутка народ...:)
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Газдата е ВМРО-вски пулен...тоа значи дека е во власта, тоа значи дека е недопирлив...:)
...слушам и некоја ДИВА градба има у центар на Скопје на место на ПАРКИНГ изградено...., не ми е јасно всушност во што се разликуваат ПРЕРОДБЕНИЦИВЕ од оние претходните ТРАНЗИЦИОНЕРИ...??? :)

....језиво е кога на тутурутка ќе и успее да се " обогати " :) ....
старо ќути којтие крив ти шо неси продавал наведувани ракети на Кроација па да се обогатиш и ти:pos2:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
ЦцЦ не се здрави ејј..како може да продаваат такви чоколади..некое дете од 5-6 години може да ја изеде:jaj::jaj:
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
ЦцЦ не се здрави ејј..како може да продаваат такви чоколади..некое дете од 5-6 години може да ја изеде:jaj::jaj:
па шоако ја изеде бе ??? ти во волково не зи јадел цреши со црви ???:toe: уствари чоколадата колку постара толку е пофкусна не се расипува чоколада бре,а за црвите мало гајле
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
па шоако ја изеде бе ??? ти во волково не зи јадел цреши со црви ???:toe: уствари чоколадата колку постара толку е пофкусна не се расипува чоколада бре,а за црвите мало гајле
1. ако примети со поминат рок е (ако јадеш ти такви тогаш ОК) :toe:

2. никогаш не сум изел зреша со црв у натре:toe:

3.ако ти е повкусна барај у продавници со поминат рок поефтини ти се :jaj::jaj:
 

Сталин

Висарионович
Член од
24 декември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
11
Производ со поминат рок не значи дека мора да се расипе после неговото поминување. Тоа значи дека дотогаш производителот на производот гарантира дека нема да се расипе. Тоа е исто како да имаш автомобил, а да има гаранција од една година, кога ќе помине една година ти да го фрлиш.
Во случајов чоколадото има црв поради топлото време. Чоколадо и една недела да е старо може да се расипе поради топло време. Во случајов не е крив ни Тинекс, ни никој друг. Тоа не зависи од него.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Odi na primer u ALDI................pa neka objasnat kako odgleduvaat crvi na toplo vreme....U COKOLADI...:)
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Сакате лек за ова. Влагаш у маркет им ја трескаш чоколадата народ да гледа и никад више да не му влезе. Само антиреклама пред луѓе е најдобра превентива. И да си ги бараш парите назад.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Во случајов не е крив ни Тинекс, ни никој друг. Тоа не зависи од него.
Не бе, зависи од богот на Сонцето Ра - кој одлучува колку ќе биде топло и колку долго ќе издржи храната која ја јадеме. Не е малку чудно како може да се роди црв во чоколадо во 2009. година, кога системите за климатизација и разладување функционираат уште од 1902? Нормално дека лошата состојба на производот се виновни Тинекс, или пак нивните дистрибутери... Не можеш на купувачот туку-така да му речеш „јебига, топло е“.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Не соодветно чувани производи. Како краен потрошувач купувам од маркет и не ме интересира каде настанал проблемот дали во производниот процес или во текот на ускладиштувањето, или дистрибуцијата на истиот. Како краен потрошувач барам одговорност од маркетот, а потоа нека си бараат тие каде имаат проблем. Ај црвот се гледа, а ако има некоја бактерија што правиме тогаш. На мајка ми колешка детето ќе и умреше од алергиска реакција на чоколадо со поминат рок. едвај се извлече малиот.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Производ со поминат рок не значи дека мора да се расипе после неговото поминување. Тоа значи дека дотогаш производителот на производот гарантира дека нема да се расипе. Тоа е исто како да имаш автомобил, а да има гаранција од една година, кога ќе помине една година ти да го фрлиш.
Во случајов чоколадото има црв поради топлото време. Чоколадо и една недела да е старо може да се расипе поради топло време. Во случајов не е крив ни Тинекс, ни никој друг. Тоа не зависи од него.
Vo pravo si sto vikas deka proizvoditelot garantira deka proizvodot nema da se rasipe do pisaniot rok na proizvodot, a kazi mi molim te togas koj garantira za sokovite viva koi bea na popust so pominat rok od tri meseci?Gazdata na tinex?I posle velis toj ne bil kriv, pa koj e togas?Toj si gleda samo da nema zaguba pa ne frla proizvodi tuku gi prodava po poniski ceni ,ajde ti se molam.Samo nasiov narod e kriv i glup sto se i sesto kupuva ko da zastedi pa posle se lecat pola na toksikologija od trovanja i slicni gluposti.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Затоа треба HACCP систем и строги санитарни инспекции. Поминал рокот у канта бате нема пониски цени никој не му е крив што порачал голема количина и неможе да ја продаде. Негов проблем.Другпат ќе мисли со црпката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom