Македонија VS Шпанија

Тип

  • Македонија победник

    Гласови: 207 43,7%
  • Шпанија победник

    Гласови: 138 29,1%
  • Нерешено

    Гласови: 129 27,2%

  • Вкупно гласачи
    474
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ќе ги сменат столчињата и на јужна, и со тоа јужната трибина ќе добие и поголем капацитет :)
побитно е покривот да се смени, затоа и тоа е во прв план
столчињата се најмал проблем
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Дечки денес бев на утакмица супер е север ке ја видиите во среда нормално како и ја по вторпат само столчината требаше да ги сменат и на јузна да изгледа ко север тука малце утнале ффм.Али ок вазно е да се гледа мкд - шпанија утре идам за заменам билети и препорака до сите да си идат што порано зс мозе да има пак некои компликации со тие што имаат фалш и они ке заменуваат така да после да не се буниме ова она утре кој сака сигурна карта што порано пред билетара

Колку работи они утнале ни сами не знаат

Супер супер, после нека рече некој нешто лошо за Харалампие :)

П.С. Тешко но не и невозможно да се наполни целиот стадион. Јас одам сигурно :):)

Хаха незнам шо ми текна да видам на почетна страна

Уште го мислиш ова,посебно болдираното?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Е ќе ги сменат ама кога? Да не биде кога ќе бидат готови север и исток во 2012:toe:
Како што знам со реконструкција на Јужна треба да се почне наскоро(да се сменат столчињата и покривот) и треба работата да се заврши најкасно до 2011.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211


Една работа не ми е јасна сега.... каде се картите од наводното „фаќање“ на тие луѓе што праеле факлсификат . Дали си ги раздале на роднини/пријатели или утре ќе ги има на Билетара во 12 : 00 .
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.267
Поени од реакции
4.363
Брат ова е лудница ја знам само дека треба да си го заменам билетот ништо повеке и валда ке ми дадат добар блок со добро седиште,идам во 12 денес пред билетара баш сакам да дознаам што се десило со тие карти.ФФМ се педери ако не заебат нешо не се зиви,али ако извадиме добар резултат барем малце ке се заборави ситуацијава со картиве. Ке грми на 12 МАКЕДОНИЈАААА!!!!!!!!!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.955
Поени од реакции
5.515


Една работа не ми е јасна сега.... каде се картите од наводното „фаќање“ на тие луѓе што праеле факлсификат . Дали си ги раздале на роднини/пријатели или утре ќе ги има на Билетара во 12 : 00 .
Билети за продажба ќе НЕМА... Зар треба некој да ви нацрта... НЕМА НЕМА НЕМА... толку е тешко за сфаќање???
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Натпреварот Македонија-Шпанија да биде достапен за сите
понеделник, 10 август 2009




Oбединети за Македонија ја повикува владеачката партија веднаш да врати околу 15 илјади билети и да го направи натпреварот Македонија- Шпанија достапен за сите граѓани





Партијата го осудува обидот за манипулација дека проблемот е решен но и обидот да се префрли одговорноста кај други. Со најновата одлука да се заменуваат билетите со нови кои треба да се нумерирани се прави уште поголем и непотребен скандал на два дена пред натпреварот но и дополнителни трошоци за сите граѓани на РМ кои регуларно веќе купиле билети.

Вистинскиот проблем и хаос се создаде кога владеачката партија ги купи во еден ден најголем дел од билетите а со тоа не го поштеди ниту спортот од партизација па дури и не се загрижи колкава штета предизвика по меѓународниот углед на Република Македонија, велат од партијата.

Обединети за Македонија го повикува премиерот Никола Груевски да се откаже од намерата да говори на националната арена Филип втори за што веќе набави 15 илјади билети за партиската војска која според изработеното сценарио треба да му аплаудира пред телевизиските камери.
Обединети за Македонија прашува дали премиерот Никола Груевски навистина ја ужива поддршката како што ја прикажува низ разните нарачани анкети кога се плаши да настапи пред граѓаните кои немаат партиски книшки?

Го потсетуваме премиерот Никола Груевски дека ова е спорт, а не политичка кампања. Се работи за меѓународен натпревар од големо значење, се работи за гостување на европскиот првак и втората светска фудбалска сила која нашите граѓани сакаат и заслужиле да го видат, стои во соопштението испратено од партијата.


http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=30050


Само се препукуваат и собираат политички поени и едните и другите а спортот ни е тапа дури и стадионот освен новата трибина се друго е скапоно и пред распаѓање, знаат сите кои беа на натпреварот вардар - тетекс како од многу места прокиснува покривот на јужната трибина.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Сега се ми е јасно. Груевски ги купи сите билети за кога ќе ја шутне топката од центар верните партијци да почнат да викаат Грујо Грујо!
Боки е стаен за да има кого да се пцуе и да се исфрли се што има за фрлање за тогаш Хари да излезе и да каже некој збор...

Смрди, фудбалот ни е за никаде, и само ја прават дупката подлабока. Стадионов незнам со кои причини се надградува, али се повеќе мислам дека не се фудбалски.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сега се ми е јасно. Груевски ги купи сите билети за кога ќе ја шутне топката од центар верните партијци да почнат да викаат Грујо Грујо!
Боки е стаен за да има кого да се пцуе и да се исфрли се што има за фрлање за тогаш Хари да излезе и да каже некој збор...

Смрди, фудбалот ни е за никаде, и само ја прават дупката подлабока. Стадионов незнам со кои причини се надградува, али се повеќе мислам дека не се фудбалски.
Добро утро. Незнам како не ви текнува али исто се деси и коа ја отвараа нована сала коа дојдоа Глобтротерси. Тогаш повеќето карти отидоа на партиска основа. Штета али Македонија...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Каков хаос владее со картиве па ова е срамота. Се направи цел филм и на крај испадна некој што купил фалсификат да влезе на стадион додека тие што имаат регуларни влезници да им прават проблеми и да се натегаме дека нема да има карти да сменат.
Какви само мозоци има во нашата федерација притоа си го искажаа својот интелект ниту ги нумерираа картите па сега одеднаш им текна дека треба да им стават фолија за да не ги фалсификуваат, и на крај ниту заработија, само направија поголема збрка мислам дека ова е настан којшто преставува доказ за тоа дека не сме способни за организирање на поголеми настани, срамота!
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Успеа некој од форумџиите да земе од новите карти карти и да ни ги сподели несекојдневните случаи од картонската куќа ака. билетарница?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Успеа некој од форумџиите да земе од новите карти карти и да ни ги сподели несекојдневните случаи од картонската куќа ака. билетарница?
Сеа зборев со татко ми, ништо не ме слушаше, калакурница е таму.

Од Бадијала форумот...
goodlife_filipsis; напиша:
Овие од ФФМ не се нормални идам пред билетара чекам од 9 саат до 12 гужва врие до Томче Софка ред има.И на крај викаат нема карти за продавање само замена и за замена да пукнеш додека ги смениш картите сега ќе ми биде мерак да ги избркаат сите од ФФМ.За ова заслужуваме и казана да не ни дадат да играме фудбал нека стои стадионон направен за украс!
Да не идете за џабе тие што немате карти.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Леле до кога ќе го отекувате со тоа дека владејачката партија ги земала 15.000 карти стварно незнам :uvo:
Дека има земено карти точно е ама бројката не е ни приближна на 15.000 далеку е од ова ако имаше толку карти земено како што се споменува јас ќе бев главен препдовавач верувајте :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom