Машински Факултет

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Методија Мирчевски..... име кое ќе го памтим дур сум жив
Чекај да стасаш до Лазе Трајковски по Автоматско Управување, да видиш тогаш што те чека :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.128
Поени од реакции
8.944
znae li nekoj od koga zapocnuva nastavata za brucosi na masinski?dali e od 15ti ili od 1vi oktomvri?? oti tret upisen rok ke bide na 16-17 septemvri a na masinski sigurno ke ima tret upisen rok pa ne znam koga se pocnuva.i za prviot svecen cas :smir: mislam deka imase nesto deka ce bide vo salata boris trajkovski samo sega ne mozam da go najdam toa na stranata na faxot,na koja data ke bide toa i dali e blisku salata do fakultetot ??
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Свечениот прв час за новозапишаните студенти на сите факултети при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во учебната 2009/10 година ќе се одржи на ден 15.09.2009 во салата Борис Трајковски.
салата е на 5 минути од факултет, на сајтот пишува дека свечениот час ќе биде во салата, би требало наставата да почне од наредниот ден. за точно од колку саат може да се јавиш во студентска служба, да прашаш
Студентска служба 3099-210
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Свечениот прв час за новозапишаните студенти на сите факултети при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во учебната 2009/10 година ќе се одржи на ден 15.09.2009 во салата Борис Трајковски.
салата е на 5 минути од факултет, на сајтот пишува дека свечениот час ќе биде во салата, би требало наставата да почне од наредниот ден. за точно од колку саат може да се јавиш во студентска служба, да прашаш
Студентска служба 3099-210
Опаа ... Борис Трајковски ...
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Јас имам едно прашање таман за студенти од машински факултет.
Што значи dwelling на алат во CAM апликација и во пракса на машина.
И retract ?

Благодарам, ако не е соодветно место упатетеме каде ама да биде на форумов :)
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.128
Поени од реакции
8.944
znae li nekoj dali ima odreden minimalen broj na clenovi na 4godisnite smerovi na masinski za da se odrzuva nastava??na nekoj smerovi ima ednocifren broj,najmalku ima 2,na nekoj po 4,6,7,8,na mojot smer AFI ima 7 i gledav deka nekoi predmeti vo 2ra i 3ta godina se izucuvaat zaedno so TI ili so EE ama ima dosta izborni predmeti koi se samo za toj smer.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
nema ko sto znam jas ima predmeti i smerovi kaj sto po 5 dusi ima samo
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
znae li nekoj dali ima odreden minimalen broj na clenovi na 4godisnite smerovi na masinski za da se odrzuva nastava??na nekoj smerovi ima ednocifren broj,najmalku ima 2,na nekoj po 4,6,7,8,na mojot smer AFI ima 7 i gledav deka nekoi predmeti vo 2ra i 3ta godina se izucuvaat zaedno so TI ili so EE ama ima dosta izborni predmeti koi se samo za toj smer.
За да се одржува редовна настава потребно е да има запишано мин 8 студенти, доколку е помал бројот се држи менторска настава. Инаку и минатата година имаше ист случај мал број пријавени студенти, па во вториот рок се запишаа уште и немаше никакви проблеми, имаше по мин 15 студенти по насока :)
 
T

Tetro

Гостин
znae li nekoj od koga zapocnuva nastavata za brucosi na masinski?dali e od 15ti ili od 1vi oktomvri?? oti tret upisen rok ke bide na 16-17 septemvri a na masinski sigurno ke ima tret upisen rok pa ne znam koga se pocnuva.i za prviot svecen cas :smir: mislam deka imase nesto deka ce bide vo salata boris trajkovski samo sega ne mozam da go najdam toa na stranata na faxot,na koja data ke bide toa i dali e blisku salata do fakultetot ??

Se izvestuvaat novozapi{anite studenti vo prva godina
vo u~ebnata 2009/10 godina deka Univerzitetot "Sv. Kiril i
Metodij" vo Skopje organizira sve~ena manifestacija (Dies
Academicus) za odbele`uvawe na po~etokot na novata u~ebna
godina za novozapi{anite studenti na Fakultetite vo negoviot
sostav.
Manifestacijata }e se odr`i na 15 septemvri 2009 godina
(vtornik) so po~etok vo 11:00 ~asot vo Sportskata sala "Boris
Trajkovski" vo Skopje.
Indeksot kako dokaz za steknatiot status na akademski
gra|anin }e Vi bide vra~en po odr`uvaweto na ceremonijalniot
del od sve~enosta.
D e k a n
Prof. d-r Atanas Ko~ov


па, дали можеа да го напишат со мак. подршка??
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.128
Поени од реакции
8.944
prva godina zimski semestar,zaedno ke bideme AFI, EE I MHT.ja,vlado od strumica i oste nekoj :vozbud: neka pise tuka koj e na ovie smerovi od prva godina.
 
T

Tetro

Гостин
Ако има некој инфо како се поминува кај
- Татјана Кандикјан
- Звонимир Костиќ
- Александар Мојсовски
:helou::helou:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Ако има некој инфо како се поминува кај
- Татјана Кандикјан
- Звонимир Костиќ
- Александар Мојсовски
:helou::helou:
Кај Кенди (Така ја викаме Кандикјан) е малку комплицирано, не дека е тежок материјалот туку треба многу да пазиш на рокови за семинарски, проекти, дрн дрн јариња и многу е непредвидлива во смисол на крај конечната листа со вкупно бодови е чудна и недоволно дефинирана ,нејасна никој ништо не знае дури таа не ја пише оценката, нема ставање само на потпис туку доколку исполнуваш услов за оцена и доколку ти ја стави таа оцена во истовреме го става и потписот, значи само потпис не може да се земе кај неа, на многу луге им се губат проектите се чека пред кабинет малку подолго некој може и да скине конци од чекање и сл.
Значи има малтретирање не толку учење.

А другиве професори ми немаат предавано така да не можам ништо да ти кажам за нив.
Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom