Фан Клуб: Победа - Прилеп

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
секоја чест за кумани, немам пратено порано и кошарка и не знам што се случувало по салите, ама од пред 2-3 години ја пратим колку-толку кошарката, најмногу заради ривалството што го имаја КК Струмица и КК Фени. не е битно, да не ја какам темава со глупости.

македонските навивачи МОРА еден ден да се обединат, без разлика кој со кого били или не бил порано. една шака народ се македонците и пак поделени. делије-гробари, ма ти ебем и делије и гробари и србија и све, се знае, МАКЕДОНИЈА е една и единствена и сите треба тоа да не обедини, освен они кои не се чувствуваат како македонци и националисти, тие слободно можат да идат со гробари и делије, ама дали можат со нив да одат секој викенд? тие никогаш нема да го доживеат тоа што јас го имам доживеано со тетекс и како македонски навивач. ја си клубот бев и кога играше бараж за испаѓање у 3лига и сега кога се влага у 1лига. малку сум разочаран од мајмуни и чкембари, бидејчи сега кога нивните клубови се у голема криза они треба да им ја дадат најголемата поддршка, но за тоа има и други фактори, кои ако почнем да ги пишувам ќе ми требаат 3-4 страни кои знам дека никој нема да ги прочита, зош сите го знаат тоа а и ќе ги мрзи да читаат толку. :) :)
Секоја чест за постов друже . МАКЕДОНИЈА Е ЕДНА И ЕДИНСТВЕНА . За репрезентација треба сите навивачки групи да се обединат . НЕ викам да нема ривалство помеѓу клубовите . Ривалства како ; Победа-Пелистер , Пелистер-Вардар , МАкедонија Ѓ.П.-Шкендија , Тетекс-Шкендија , Вардар-Слога , Македонија Ѓ.П.-Вардар , Победа-Вардар ...... никогаш нема да изумрат . ВАжно е за репрезентација сите Лавови , Комити , Мајмуни , Чкембари , Војводи итн. да се обединиме за доброто на нашата земја .
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Секоја чест за постов друже . МАКЕДОНИЈА Е ЕДНА И ЕДИНСТВЕНА . За репрезентација треба сите навивачки групи да се обединат . НЕ викам да нема ривалство помеѓу клубовите . Ривалства како ; Победа-Пелистер , Пелистер-Вардар , МАкедонија Ѓ.П.-Шкендија , Тетекс-Шкендија , Вардар-Слога , Македонија Ѓ.П.-Вардар , Победа-Вардар ...... никогаш нема да изумрат . ВАжно е за репрезентација сите Лавови , Комити , Мајмуни , Чкембари , Војводи итн. да се обединиме за доброто на нашата земја .
Taka e brat, krajno vreme e!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Секоја чест за постов друже . МАКЕДОНИЈА Е ЕДНА И ЕДИНСТВЕНА . За репрезентација треба сите навивачки групи да се обединат . НЕ викам да нема ривалство помеѓу клубовите . Ривалства како ; Победа-Пелистер , Пелистер-Вардар , МАкедонија Ѓ.П.-Шкендија , Тетекс-Шкендија , Вардар-Слога , Македонија Ѓ.П.-Вардар , Победа-Вардар ...... никогаш нема да изумрат . ВАжно е за репрезентација сите Лавови , Комити , Мајмуни , Чкембари , Војводи итн. да се обединиме за доброто на нашата земја .
Абе какво обединување...ќе отидеш на Македонија да навиваш у Скопје и вие Скопските "патриоти" ќе почнете да пречекувате со провинцијалци, во Скопје ви се ебат сестрите, со ваши пари Скопје се гради...:kesa:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.292
Поени од реакции
234
Абе какво обединување...ќе отидеш на Македонија да навиваш у Скопје и вие Скопските "патриоти" ќе почнете да пречекувате со провинцијалци, во Скопје ви се ебат сестрите, со ваши пари Скопје се гради...:kesa:
Se slozuvam celosno...Kolku mozeme da se obedinime se vide nadvor od makedonija na nekolku pati..Slagelse,Romanija (Komiti- Lozari),a posledno vo Hrvarska sto beshe incidentot!..Se plasam i vo Polska da ne napravime uste pogolema bruka:(..Namesto da se obedinime protiv pederite,sami da se ispotepame!:(

OdMitico напиша:
Se slozuvam celosno...Kolku mozeme da se obedinime se vide nadvor od makedonija na nekolku pati..Slagelse,Romanija (Komiti- Lozari),a posledno vo Hrvarska sto beshe incidentot!..Se plasam i vo Polska da ne napravime uste pogolema bruka:(..Namesto da se obedinime protiv pederite,sami da se ispotepame!:(
Fala za informacijava:smir:.Eve jas predlagam se da bidi vo znak na broj 1.Eden avtobus, rezultat 1-1 a za Pobeda BOD 1:vozbud:.




Brat po se izgleda ti si presen navivac pa vaka so zboruvas.Znajs ti deka vo Prilep na stadion uste pred 15 god imase zname recisi niz cela tribina, najgolemo ubedlivo.Imase koreografija vo rastojanie od 100 M lenti kartoni crveno-beli i t. n. prav juznoamerikanski ambient.A za poslednive godini ne mozam da recam deka e taka.Ko se oformija Markovi Vnuci gi imaja najubavite ubedlivo transparenti vo Makedonija.Informirajse pa posle kritikuvaj.Vo 98 godina bevne proglaseni za najdobri navivaci vo MKD(spored togasnoto spisanie MAK-TIFO), poradi gostuvanjata vo najgolem broj ubedlivo vo odnos na drugite i raznite koreografii i koristenje na pirotehnicki sredstva.Problemo e vo toa so bevne ama ne ostanavne! :smir:
Dolgo vreme go imavme najdolgoto zname "Markovi GONG Vnuci" koe ja zafakashe cela ograda pozadi golot..Znaci nekade okolu 45 metri...
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Па што има врска ако имало 20000 луѓе кога Мајмуни не умеле ни една кореографија да направат,транспарентите им се ужас,паролите никакви.Па Кумани на 20000 народ знаеш ли каква кореографија ќе направат.За вас вакви транспаренти и бајраци се научна фантастика.

хахахахахаха.....за вас е научна фантастика да постоите бе брат!!!
А не па да се собери 20.000 народ на стадион(навивачите во кафез да се гледа колку се)...а за знамиња, транспаренти, ленти и останати навивачки реквизити ИНФОРМИРАЈ СЕ дали МАРКОВИ ВНУЦИ или сега МАЈМУНИ имале или немале!!!

факт е дека сега мајмуни се слаби, но уште понепобитен факт е дека кумани се блиц навивачка група...
 
П

Паспарту

Гостин
Не знам што се замарате, секогаш имало вакви луѓе... Јас сум се пцуел со некои ваши членови овде, со навивачи на Пелистер и уште милион други ама здравје утре ако се видиме ќе пиеме пиво заедно, сето тоа е нормално, но да дојде некој од група која постоела на 5 натпревари и да објаснува дека во случајов Мајмуни немале никаква кореографија, дека не знаеле да пеат не иде...

Јас кажав секоја чест за Кумани за атмосферата што ја правеа на кошаркарски натпревари, кажав исто така зашто и не ги поднесувам но неможе бе некој да соли памет овде. Мајмуните не се тоа што беа, но пак се на трибини, а Победа го има најслабиот тим од своето постоење, дали биле 20 или 30 души битно одат, а што да кажеме за навивачките (кондом) групи, а нив ги има(ло) во Македонија премногу? Кажав претходно и пак ќе се повторам, љубовта кон клубот се покажува кога му е најтешко...
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Не знам што се замарате, секогаш имало вакви луѓе... Јас сум се пцуел со некои ваши членови овде, со навивачи на Пелистер и уште милион други ама здравје утре ако се видиме ќе пиеме пиво заедно, сето тоа е нормално, но да дојде некој од група која постоела на 5 натпревари и да објаснува дека во случајов Мајмуни немале никаква кореографија, дека не знаеле да пеат не иде...

Јас кажав секоја чест за Кумани за атмосферата што ја правеа на кошаркарски натпревари, кажав исто така зашто и не ги поднесувам но неможе бе некој да соли памет овде. Мајмуните не се тоа што беа, но пак се на трибини, а Победа го има најслабиот тим од своето постоење, дали биле 20 или 30 души битно одат, а што да кажеме за навивачките (кондом) групи, а нив ги има(ло) во Македонија премногу? Кажав претходно и пак ќе се повторам, љубовта кон клубот се покажува кога му е најтешко...
Така е бе Вардарец...
Без навреда на останатите клубови и навивачки групи, ама без тројката ПОБЕДА-ВАРДАР-ПЕЛИСТЕР.....НЕМА КВАЛИТЕТНО ПРВЕНСТВО!!!

Вардар и Пелистер колку и да се слаби секогаш во ПРИЛЕП будат поголем интерес од останатите прволигаши!!! И шо е за фудбалот најбитно, ривалството не е базирано на религиска и национална основа (Тетово - Шкендија) туку е исклучиво фудбалско и меѓуградско ривалство (значи чисто)!!!

ПОЗДРАВ од ПРИЛЕП!!!

П.С. Само некој квалитетен спонзор да влези во ПОБЕДА убеден сум дека че се вратат многубројната публика, сите ФАНови и старите амбиенти!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Така е бе Вардарец...
Без навреда на останатите клубови и навивачки групи, ама без тројката ПОБЕДА-ВАРДАР-ПЕЛИСТЕР.....НЕМА КВАЛИТЕТНО ПРВЕНСТВО!!!

Вардар и Пелистер колку и да се слаби секогаш во ПРИЛЕП будат поголем интерес од останатите прволигаши!!! И шо е за фудбалот најбитно, ривалството не е базирано на религиска и национална основа (Тетово - Шкендија) туку е исклучиво фудбалско и меѓуградско ривалство (значи чисто)!!!

ПОЗДРАВ од ПРИЛЕП!!!

П.С. Само некој квалитетен спонзор да влези во ПОБЕДА убеден сум дека че се вратат многубројната публика, сите ФАНови и старите амбиенти!!!

ОВА Е НАВРЕДА!!!


Ако е така може и вака да се рече !

Без Вардар Победа Пелистер може пак да се игра фудбал!!!

Затоа такви тези немојте да вадите!
 
Z

ziko bt

Гостин
abe koj rece deka nema fudbal bez ova trojka zboro e ke se izgubi i toj mal smek so e ostanat
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
abe koj rece deka nema fudbal bez ova trojka zboro e ke se izgubi i toj mal smek so e ostanat

Шмек за кој???
За :
Мајмуни
Чкембари
Комити

За кој ајде кажите??

Еве на пример мене и нема баш да ми се губи шмекот се додека Фалангата Опстојува на чело со Брегалница!:toe:

Без навреда ама не ми е баш сеедно коа се каже дека нема фудбал без тие 3 клуба исто како на сите нас заедно Комитите или другите скопски тит не нарекуваат провинцијалци!!!

Кажете дека сум во право!:toe:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Шмек за кој???
За :
Мајмуни
Чкембари
Комити

За кој ајде кажите??

Еве на пример мене и нема баш да ми се губи шмекот се додека Фалангата Опстојува на чело со Брегалница!:toe:

Без навреда ама не ми е баш сеедно коа се каже дека нема фудбал без тие 3 клуба исто како на сите нас заедно Комитите или другите скопски тит не нарекуваат провинцијалци!!!

Кажете дека сум во право!:toe:
Брату....во право си....се извинувам за навредата:smir:...за квалитетна лига се потребни и Тетекс, Брегалница, Беласица, Борец, Тиквеш...муабето ми беше дека овие три клуба шо ги спомнав погоре имаат најмногу публика (не само тифоси), и дека ривалството помеѓу нив трае долго време непрекинато!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Брату....во право си....се извинувам за навредата:smir:...за квалитетна лига се потребни и Тетекс, Брегалница, Беласица, Борец, Тиквеш...муабето ми беше дека овие три клуба шо ги спомнав погоре имаат најмногу публика (не само тифоси), и дека ривалството помеѓу нив трае долго време непрекинато!!!

Не бре брату, пак алудираш со тие зборови на друго затоа сакам да те исправам, знам шо сакаш да кажеш!
Ривалството ДА трае подолго но трае за вас и мегу вас самите не за нас, ние сме ривали помегу други, трети се ривали помегу четврти итн итн, ме свакаш, него вашето ривалство се одвива најдолго во Прва лига ниште повеке...! Секоја навивачка група има некој посебен мотив против другите навивачки групи, значи не сте само вие тие кој сте ривали едни помегу други....! си имаме и ние такви ривали, само што вашите сега опстојуваат во прва лига, Мајмуни - Комити за Чкембари од коа се вратија во Прва Лига пак се вратиу ривалитетот и со нив мегу вас , но додека беа во Втора ривалитетот постоеше но сепак немаше каде да се искаже или покаже, така да сакам само тоа да го потенцирам вашето ривалство е постојано во Прва Лига само затоа што поради разни околности вашите клубови се задражуваат во Прва Лига.
Е сега ме свакаш што сакаш да ти кажам, значи сето ова кажано со зборови БЕЗ ПОБЕДА - ВАРДАР - ПЕЛИСТЕР НЕМА ПРВА ЛИГА е премногу навредливо за другите нас и тоа ВЕРУВАЈ ПРЕМНОГУ, затоа ссе трудам и мислам дека успеав во тоа да те исправам барем тебе дека таквите зборови кажани така делуваат понижувачки кон сите други нас кои не сме во таа група!!!:toe:

Благодарам на разбирањето и до сите други членови!
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Штипјанец...:smir:...немам коментар...се ти е на место!!!:salut:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Штипјанец...:smir:...немам коментар...се ти е на место!!!:salut:
ТОГАШ ДАЈ МИ ЗЕЛЕНКОООООО!!!!:vozbud:

Заебанција мала!!!

Фала, само искреност ништо друго како и секогаш, понекогаш сум настроен навивачки но тоа одма ми се забележува а и ретко го правам тој муабет кога се расправа нешто сериозно!:toe:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
друже ај те молам НЕ тропај глупости..:nenene:кај мајмуни се поише од лавови и од војводи???порано може биле ама сеа НЕ СЕ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom