Фан Клуб: Победа - Прилеп

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Лекција број 1

Лекција број 2
Добро е...сега помножи го тоа со 5 и че ги добијаш атмосферата и публиката од ПОБЕДА - ПЕРУЏА....а значењето и живеењето за тој натпревар за граѓаните помножиго по 10000000000...сликите ги имам на албум...ко шо реков...тогаш немаше мобилни за снимање ама ги имам видео касетите на кои се гледаат брановите од 20.000 лујџе!!!!
 
П

Паспарту

Гостин
Лекција број 1

Лекција број 2
Џабе зборуваш за лекции... Кондом навивачки групи имало, има и ќе има во Македонија, но работата е да се има континуитет, а не да се навива за клубот само кога е добар, бидејќи силата на навивачката група се покажува кога на клубот му е најтешко... :helou:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
...сликите ги имам на албум...ко шо реков...тогаш немаше мобилни за снимање ама ги имам видео касетите на кои се гледаат брановите од 20.000 лујџе!!!!
Па ајде прикачи ги сликите тука да ги видиме.:helou:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74

Attachments

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Џабе зборуваш за лекции... Кондом навивачки групи имало, има и ќе има во Македонија, но работата е да се има континуитет, а не да се навива за клубот само кога е добар, бидејќи силата на навивачката група се покажува кога на клубот му е најтешко... :helou:
Извини вака, ама....вие тоа го имате почуствувано?
Јас не се сеќавам дека некогаш Вардар бил лош...:toe:
 
П

Паспарту

Гостин
Извини вака, ама....вие тоа го имате почуствувано?
Јас не се сеќавам дека некогаш Вардар бил лош...:toe:
Работата е што ти не се сеќаваш, убаво си кажа...

Вардар поминал низ многу брда и долини, падови и искачувања но како што кажав најбитно е да се биде со клубот и во добро и лошо. Е сега зависи ти како го гледаш јакиот Вардар. За мене 3 и 4 место е неуспех (верувам и за сите навивачи на Вардар), значи и во моментов ја чувствувам дека Вардар е лош (според пласманот на табелата), а сепак има навивачка група. Вардар кога се бореше една сезона за опстанок (заврши 10ти на крај) пак имаше навивачка група, кога Ѕинго со сета сила проба да го уништи Вардар (во што делумно и успеа) повторно имаше навивачка група на трибини итн...

Во Македонија прави навивачки групи се Комити, Чкембари, Мајмуни и Војводи, а сите други ми се некако минлива фаза, односно како што кажав ако клубот се бори за титула со него се, а ако е слаб кој го е*е клубот.

Еве ако мислиш дека грешам, кажи ми друга навивачка група која е постојано со својот клуб?

:helou:
 
К

Кумани Запад

Гостин
Добро е...сега помножи го тоа со 5 и че ги добијаш атмосферата и публиката од ПОБЕДА - ПЕРУЏА....а значењето и живеењето за тој натпревар за граѓаните помножиго по 10000000000...сликите ги имам на албум...ко шо реков...тогаш немаше мобилни за снимање ама ги имам видео касетите на кои се гледаат брановите од 20.000 лујџе!!!!
Па што има врска ако имало 20000 луѓе кога Мајмуни не умеле ни една кореографија да направат,транспарентите им се ужас,паролите никакви.Па Кумани на 20000 народ знаеш ли каква кореографија ќе направат.За вас вакви транспаренти и бајраци се научна фантастика.
 

Attachments

Z

ziko bt

Гостин
svaka cast ama ne e se do koreografijata a i kade kade e polesno e da se napraj koreografija so pomalce luge barem to e moe mislenje a ckembari retko praele koreografii i to se vide na utakmicata so vardar od so slusnav koreografija bila napraena posleden pat 97 dali rakomet vo evrokupovite
 
К

Кумани Запад

Гостин
Џабе зборуваш за лекции... Кондом навивачки групи имало, има и ќе има во Македонија, но работата е да се има континуитет, а не да се навива за клубот само кога е добар, бидејќи силата на навивачката група се покажува кога на клубот му е најтешко... :helou:
Ти држи вода муабетот не да не.Кога ќе видиш дека на Партизан и Звезда има испишано по 200 страни , а на македонски клубови јадни 50-60 страни ќе ти биде јасно зашто сцената ни била таква.Кај нас сите ќе идат да гледаат дерби Партизан -Звезда,Челзи -Арсенал ,Реал-Барса со коишто тимови немаат ама баш никаква допирна точка во животот., а ќе им е срам или воопшто нема да им е гајле за нивниот град ,менталитет.Секогаш сме учени да го почитуваме другото(што е ок), а да го газиме своето.На времето пола Македонија навивала против Вардар кога играл со Звезда и Партизан.Се правеле екипи Гробари Охрид,Гробари Куманово,Скопје,Делије Велес сега трескам глупости ама у глобала е така.Сме кревале цена на истите што први ни го забија ножот(Делије и Gate7 најголеми плукачи на Македонија нарекувајќи не БЈРМ)Ама сега идат прогресивни ултраси у Македонија со далеку поголема навивачка култура .Малубројни ама квалитетни http://ultras.konzuli.com/

svaka cast ama ne e se do koreografijata a i kade kade e polesno e da se napraj koreografija so pomalce luge barem to e moe mislenje a ckembari retko praele koreografii i to se vide na utakmicata so vardar od so slusnav koreografija bila napraena posleden pat 97 dali rakomet vo evrokupovite
Другар прво кај нас стадионите се ужас за правење добра и квалитетна кореографија.Точно дека кореографијата не е најбитна тука се и песните на групата коишто мора да ги одбележува автентичност и оригиналност(не препеани од Делије или Гробари како што прават 90 проценти од мак. навивачките групи со малку изменет текст).Тука се и гостувањата и присуството на секој натпревар на кој игра твојата екипа и други работи.Чкембари од секогаш правеле лоши кореографии и пароли ама имале срце и пееле од љубов за Пелистер што највеќе почитувам http://ultras.konzuli.com/
 
Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
Transparentite,koreografitee,barjacite ne navivaat ,ama pridonesuvaat za vizuelniot izgled na tribinata !

 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
секоја чест за кумани, немам пратено порано и кошарка и не знам што се случувало по салите, ама од пред 2-3 години ја пратим колку-толку кошарката, најмногу заради ривалството што го имаја КК Струмица и КК Фени. не е битно, да не ја какам темава со глупости.

македонските навивачи МОРА еден ден да се обединат, без разлика кој со кого били или не бил порано. една шака народ се македонците и пак поделени. делије-гробари, ма ти ебем и делије и гробари и србија и све, се знае, МАКЕДОНИЈА е една и единствена и сите треба тоа да не обедини, освен они кои не се чувствуваат како македонци и националисти, тие слободно можат да идат со гробари и делије, ама дали можат со нив да одат секој викенд? тие никогаш нема да го доживеат тоа што јас го имам доживеано со тетекс и како македонски навивач. ја си клубот бев и кога играше бараж за испаѓање у 3лига и сега кога се влага у 1лига. малку сум разочаран од мајмуни и чкембари, бидејчи сега кога нивните клубови се у голема криза они треба да им ја дадат најголемата поддршка, но за тоа има и други фактори, кои ако почнем да ги пишувам ќе ми требаат 3-4 страни кои знам дека никој нема да ги прочита, зош сите го знаат тоа а и ќе ги мрзи да читаат толку. :) :)
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
262
секоја чест за кумани, немам пратено порано и кошарка и не знам што се случувало по салите, ама од пред 2-3 години ја пратим колку-толку кошарката, најмногу заради ривалството што го имаја КК Струмица и КК Фени. не е битно, да не ја какам темава со глупости.

македонските навивачи МОРА еден ден да се обединат, без разлика кој со кого били или не бил порано. една шака народ се македонците и пак поделени. делије-гробари, ма ти ебем и делије и гробари и србија и све, се знае, МАКЕДОНИЈА е една и единствена и сите треба тоа да не обедини, освен они кои не се чувствуваат како македонци и националисти, тие слободно можат да идат со гробари и делије, ама дали можат со нив да одат секој викенд? тие никогаш нема да го доживеат тоа што јас го имам доживеано со тетекс и како македонски навивач. ја си клубот бев и кога играше бараж за испаѓање у 3лига и сега кога се влага у 1лига. малку сум разочаран од мајмуни и чкембари, бидејчи сега кога нивните клубови се у голема криза они треба да им ја дадат најголемата поддршка, но за тоа има и други фактори, кои ако почнем да ги пишувам ќе ми требаат 3-4 страни кои знам дека никој нема да ги прочита, зош сите го знаат тоа а и ќе ги мрзи да читаат толку. :) :)
A bese sam ili kako navivacka grupa (Ima razlika) .Zosto i vo Majmuni ima lujge koj bez razlika na se ja pratat pobeda i vo ovie momenti, i se na sekoj natprevar na stadion!Sega sto navivackata grupa ne e na nivoto od porano ima niza faktori zosto e toa taka i ne bi sakal da navleguvam vo toa!
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
A bese sam ili kako navivacka grupa (Ima razlika) .Zosto i vo Majmuni ima lujge koj bez razlika na se ja pratat pobeda i vo ovie momenti, i se na sekoj natprevar na stadion!Sega sto navivackata grupa ne e na nivoto od porano ima niza faktori zosto e toa taka i ne bi sakal da navleguvam vo toa!
ALOOOOOOOOOOO
ova e tema za pobeda!!!
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
1 Avtobus siguren,trgnuvanje vo 13.00h,dopolnitelno ke ima informacija od kade.:)

A olaff,moze da vi kaze od koga tocno odam na natprevari na pobeda nadvor od pp,posto me znae toj od toa vreme:)



Togash izgleda akusherot radio prenos slusal:)hhehehe
Fala za informacijava:smir:.Eve jas predlagam se da bidi vo znak na broj 1.Eden avtobus, rezultat 1-1 a za Pobeda BOD 1:vozbud:.

Па што има врска ако имало 20000 луѓе кога Мајмуни не умеле ни една кореографија да направат,транспарентите им се ужас,паролите никакви.Па Кумани на 20000 народ знаеш ли каква кореографија ќе направат.За вас вакви транспаренти и бајраци се научна фантастика.

Brat po se izgleda ti si presen navivac pa vaka so zboruvas.Znajs ti deka vo Prilep na stadion uste pred 15 god imase zname recisi niz cela tribina, najgolemo ubedlivo.Imase koreografija vo rastojanie od 100 M lenti kartoni crveno-beli i t. n. prav juznoamerikanski ambient.A za poslednive godini ne mozam da recam deka e taka.Ko se oformija Markovi Vnuci gi imaja najubavite ubedlivo transparenti vo Makedonija.Informirajse pa posle kritikuvaj.Vo 98 godina bevne proglaseni za najdobri navivaci vo MKD(spored togasnoto spisanie MAK-TIFO), poradi gostuvanjata vo najgolem broj ubedlivo vo odnos na drugite i raznite koreografii i koristenje na pirotehnicki sredstva.Problemo e vo toa so bevne ama ne ostanavne! :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom