Фан Клуб: Победа - Прилеп

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
227
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Natprevarot ke se doigra utre (samo 2 poluvreme) so pocetok vo 17h! A na koj stadion ne znam..Inace po igrata,ne da smrdi nego korini na 0:0
цел натпревар ке се игра на филип втори со почеток у 4ипол.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
227
aham,i jas sega taka procitav na A1..jas mislev deka samo 2 poluvreme ke se igra..
Vo sekoj slucaj X ke zavrsi..Ako ne se smeni nesto do utre:)
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
aham,i jas sega taka procitav na A1..jas mislev deka samo 2 poluvreme ke se igra..
Vo sekoj slucaj X ke zavrsi..Ako ne se smeni nesto do utre:)
па со нерешено победа обезбедува опстанок, бидејќи ако имаат исто бодови со металург на крај, победа има подобар меѓусебен дуел, така да си кажа сам што да играат у кладилница, ако може да се најде негде.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
227
Pa i po igrata na toa se odeshe!!Da gledash i da placish..Ali koga moze vo italija da davaat na X 1.30 koef i ic da ne gi boli,zasto i ovie da ne naredat!:)Utre tesko da je dadat,ali koj ja imashe od deneska,neka ceka pari:)
 
П

Паспарту

Гостин
Кажете фала бе :) Ај со среќа опстанокот, па се гледаме и наредна сезона :helou:

Што бидна со казната од уефа, стварно само Ацуле отишол да ја брани Победа? Ако е така црно се пишува... Го гледавте ли Никола Костов на А2? Овие од ффм газот на рента го даваат ама фотељата никако :tapp:
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
Decki kako vi go odzedoja transparentot, ax odvaj go cekame barazot da gi vidime so navivaci se na neutralni tereni
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Како ви го одзедоа трансот момци,кога,каде,како........очекуваме одговори.....:smir:
 
П

Паспарту

Гостин
Decki kako vi go odzedoja transparentot, ax odvaj go cekame barazot da gi vidime so navivaci se na neutralni tereni
Ќе дојдат 20 души, ќе ги чуваат 1000 џандари, ќе палат македонски знамиња, ќе го пцујат тоше и на крај ќе плачат дека се граѓани од втор ред, типична албанска работа...
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
227
Pa eve kako bese..Prvoto poluvrem se vo red,i nekade na pocetok na 2 poluvreme,od obezbeduvanjeto demek,kao vrni eve i ne nateraa nekolku reda pogore da odeme,..Vo meguvreme se sobraa okolu 100 sverceri,koi pocnaa da se priblizuvaat prema nas..i dodeka nie vnimavavme na niv ,nekoj od niv frli bakla prema nas,a vo megu vreme eden od djandarite sto beshe pokraj ogradata (edna svina debela) go odvrza transot od ograda i im go dade na nekoe dete sto sobirase topki,koe izbega so nego...Ali ima dana za megdana!!Zatoa pisav,zasluzeno odzemen,krivicata e nasha,sto go vrzavme od nadvoresnata strana!!:(

P.S:Fala vardar na pobedata protiv Metalurg!Sega ni treba uste bod od ovie 2 natrprevari
koi ako bide se kako deneska,ke go osvoime vejke utre!

Decki kako vi go odzedoja transparentot, ax odvaj go cekame barazot da gi vidime so navivaci se na neutralni tereni
Racunajte i na mene za barazot(kako poddrska od majmuni)Se nadevam ke bidam informiran kade ke se igra i od kade ke trgate!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Педерска работа направиле,плус коалиција со кучињата....секогаш така земаат транс.
 
К

Кумани Куманово

Гостин
Pa eve kako bese..Prvoto poluvrem se vo red,i nekade na pocetok na 2 poluvreme,od obezbeduvanjeto demek,kao vrni eve i ne nateraa nekolku reda pogore da odeme,..Vo meguvreme se sobraa okolu 100 sverceri,koi pocnaa da se priblizuvaat prema nas..i dodeka nie vnimavavme na niv ,nekoj od niv frli bakla prema nas,a vo megu vreme eden od djandarite sto beshe pokraj ogradata (edna svina debela) go odvrza transot od ograda i im go dade na nekoe dete sto sobirase topki,koe izbega so nego...Ali ima dana za megdana!!Zatoa pisav,zasluzeno odzemen,krivicata e nasha,sto go vrzavme od nadvoresnata strana!!:(

P.S:Fala vardar na pobedata protiv Metalurg!Sega ni treba uste bod od ovie 2 natrprevari
koi ako bide se kako deneska,ke go osvoime vejke utre!



Racunajte i na mene za barazot(kako poddrska od majmuni)Se nadevam ke bidam informiran kade ke se igra i od kade ke trgate!
Абе Шверцерите услуга ви направиле што ви ја земале таа крпа .Веќе време е да направите нова.

Не знам што се замарате, секогаш имало вакви луѓе... Јас сум се пцуел со некои ваши членови овде, со навивачи на Пелистер и уште милион други ама здравје утре ако се видиме ќе пиеме пиво заедно, сето тоа е нормално, но да дојде некој од група која постоела на 5 натпревари и да објаснува дека во случајов Мајмуни немале никаква кореографија, дека не знаеле да пеат не иде...

Јас кажав секоја чест за Кумани за атмосферата што ја правеа на кошаркарски натпревари, кажав исто така зашто и не ги поднесувам но неможе бе некој да соли памет овде. Мајмуните не се тоа што беа, но пак се на трибини, а Победа го има најслабиот тим од своето постоење, дали биле 20 или 30 души битно одат, а што да кажеме за навивачките (кондом) групи, а нив ги има(ло) во Македонија премногу? Кажав претходно и пак ќе се повторам, љубовта кон клубот се покажува кога му е најтешко...
Која љубов да покажат Кумани кога клубот не ФК,КК Куманово не постојат 8 години .РК,ЖРК Куманово играат у втора лига и животарат.Изгледа РК Куманово се распаднале сега.Друго е да постои клубот и да игра ,а друго е да го има само на хартија.И Вардар е на 4 место па се собираат по 100 Комити што за град од 500 000 жители е премалку.Тоа ли е љубов.Па толку гледачи има на мал фудбал у Куманово.

хахахахахаха.....за вас е научна фантастика да постоите бе брат!!!
А не па да се собери 20.000 народ на стадион(навивачите во кафез да се гледа колку се)...а за знамиња, транспаренти, ленти и останати навивачки реквизити ИНФОРМИРАЈ СЕ дали МАРКОВИ ВНУЦИ или сега МАЈМУНИ имале или немале!!!

факт е дека сега мајмуни се слаби, но уште понепобитен факт е дека кумани се блиц навивачка група...
Ова е Прилеп и Звук најдобрите транспаренти :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom