Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
22 февруари 2024
Мислења
604
Поени од реакции
2.027
Фали братот @Brutus на темава, имаше да ги исчисти сите комуњари од форумов... :icon_lol:
Тука е @Таксист кој може да даде контрола и наредба ко шо вика шовинисти :LOL: и ко орудие да се искористи @TaftaCrew да побие се од лево кон десно .
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
437
Поени од реакции
1.387
Тука е @Таксист кој може да даде контрола и наредба ко шо вика шовинисти :LOL: и ко орудие да се искористи @TaftaCrew да побие се од лево кон десно .
Другар слабо пратам политика,ако има нешто добро за мавање прати во порака,во принцип политичарките имаат големо его,не се мој тип.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.891
Поени од реакции
4.691
Тука е @Таксист кој може да даде контрола и наредба ко шо вика шовинисти :LOL: и ко орудие да се искористи @TaftaCrew да побие се од лево кон десно .
Толку а?
Абе продолжи да сееш магла, особено ако си на норма, ич да не му се секираш.
Не цитирај погрешно, автошовинист и шовинист не е исто зарем и тоа не го знаеш?
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.324
Поени од реакции
882
Член од
22 февруари 2024
Мислења
604
Поени од реакции
2.027
Другар слабо пратам политика,ако има нешто добро за мавање прати во порака,во принцип политичарките имаат големо его,не се мој тип.
Би одел одма од мојата Ели Панова како предлог да започнете . Убавина за очи.
Толку а?
Абе продолжи да сееш магла, особено ако си на норма, ич да не му се секираш.
Не цитирај погрешно, автошовинист и шовинист не е исто зарем и тоа не го знаеш?
Албанско племе > Македонска орда е моментално реалноста на терен . Жал ми е брате .
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.050
Поени од реакции
2.594
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.774
Поени од реакции
6.627
Заев за „Северномакедонците“ на Трифонов: Се работи за незнаење, очекувам да си ја исправи грешката

Заев: Ќе реагираме за „северномакедонскиот“ на Борисов

Вулин за резолуцијата за Сребреница: Северномакедонците знаат дека гласот не им значи ништо ни за своето име или јазик, требаше да се воздржат ако не можат да ја поддржат Србија

Никого вие не сте внеле во Нато ниту пак ќе внесете во ЕУ.

Тоа ти е исто како да смкнеш гаќи, да се натртиш, да ти го натепаат со се јајца и да викаш види ме мамо дупам дупам.

Е тоа го направи Заев говнарот од Муртино, затоа кога ќе цркне, а од толку клетви ќе му удри некаде, ќе слави пола Македонија.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
8.321
Не е добро преведено.

"Znaju Sеvеrni Makеdonci da njihov glas nе znači ništa, ni kada sе odlučujе o njihovom imеnu ili jеziku, a još manjе o Srbima, pa su zato mogli bar da sе uzdržе ako nе mogu da podržе Srbiju", navеo jе Vulin rеagujući na izjavu makеdonskog ministra Bujara Osmanija da jе Skopljе jеdan od kosponzora Rеzolucijе UN o gеnocidu u Srеbrеnci.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.891
Поени од реакции
4.691
Член од
22 февруари 2024
Мислења
604
Поени од реакции
2.027
Дури се вклучил и антивирусниот, значи дека добро работи Нодот, препознава сидро-вируси.

А што да се очекува од изборен манипулатор, финансиран од стари добри демократи...

Прегледај го приврзокот 413175
Шовинист или мануелен шовинист ? Или автошовинист :) Да не згрешив?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.561
Поени од реакции
21.402
Мртовците кои вчера лееја солзи радосници за српските вакцини и брашно, денес свршуваат на бесцелна симболична декларација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom