Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Рефренот почнува со I've had enough of your sugar lips.. и на крај иде I've had enough of this day ay ay ay.. Had enough мислам дека се вика песната, ама 10 мин ја барам и неможам да ја најдам, мислиш не постои на нетов...
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Денес случајно слушнав една македонска песна на едно радио но не го знам нејзиниот наслов и изведувач и запомнав само краток дел од текстот се надевам некој ќе може да ми помогне. Дел од текстот: ''Немил сон овој ден немил трик твојот лик''
 
Член од
5 јули 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.307
Поени од реакции
19.660
Шпанска/Латино песна, беше хит лани или преклани. Не ми текнува на лирикс али спотот беше со дебел дечко и дебела женска кои шетаат низ град навечер и се наоѓаат на крај. Рефренот го пееја неколку типки во црно облечени и играа пред жична ограда ако не се лажам.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Здраво дечки,
прееска слушнав една нова македонска песна па се отепав од барање и никако не ја најдов... Најверојатно бидејќи нема закачено текст од песната.
Песната ја пее женско на Македонски а дел од референот на Англиски. Во песната се спомнува "Dancing true Lives или Lies" а нешто на македонски "да летаме пак, животни стази е нашиот знак"[DOUBLEPOST=1508692307][/DOUBLEPOST]
Здраво дечки,
прееска слушнав една нова македонска песна па се отепав од барање и никако не ја најдов... Најверојатно бидејќи нема закачено текст од песната.
Песната ја пее женско на Македонски а дел од референот на Англиски. Во песната се спомнува "Dancing thru Lives или Lies" а нешто на македонски "да летаме пак, животни стази е нашиот знак"
Ја најдов ...
https://www.youtube.com/watch?v=3ypaXQFEXqY
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
Наслов и изведувач на песната ако знае некој, македонска песна на Канал 77 ја даваат, рефренот е: Тело до тело едно сме, оган на усни пее, ајде силно гушни ме, вака до сто се живее.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Наслов и изведувач на песната ако знае некој, македонска песна на Канал 77 ја даваат, рефренот е: Тело до тело едно сме, оган на усни пее, ајде силно гушни ме, вака до сто се живее.
Сигурен си дека е вака текстот? Оваа да не е песната?

 
Член од
12 јули 2015
Мислења
4
Поени од реакции
29
Дали некој се уште ја има песната од Kuckat - Kush o boss in Gostivar? Каналот им е избришан, на нет не можам да ја најдам.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
На радио ја слушнав песнава, македонска и девојка ја пее.
Нешто како ... Одведи ме ти ... покажи ми љубов ... слатки немири ...
Не можам нешто повеќе да се досетам ... :)
 
Член од
14 август 2014
Мислења
52
Поени од реакции
5
До пред малку на Собранискиот канал имаше еден настап на Кирил Џајковски и на крајот успеав само да видам мтв 1999. Каде може да го најдам тој настап?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom