Zivot vo Vselenata

Член од
11 октомври 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zivot vo Vselenata.Toa e ona shto e aktuelno denovive.Zivot nadvor od Planetata Zemja.?Dali e toa vozmozno ili pak realnost?Planetata Zemja na site nas ni e prijatel i dom.Nikoj denes ne te sprecuva da odish i na kraj na svetot samo ako imash pari se razbira ili kredit od nekoja ustanova kompanija zemja itn.Makedonija za zal otsekogash tapkala u mesto a i da sakala da se pomrdne ne bi mozela posto e tamu kaj shto e za zal site zemji plutaat na voda ama pak nigde ne odat si stojat tamu kaj shto se.Taka i nie.Vo ponovo vreme nekoi odnosno pobednicite ja pishuvaat istorijata pobedenite nabljuduvaat iako imaat pravo na glas glas nema zashto pobednikot go drzi mikrofonot.Se zbori za pravda demokratija ednakvo pravo itn.Za zal vo realnosta ne e sekogash taka samo 2 od 10 se koi zborat drugite slushaat a koga ke gi prashat restoto 8 sho ima da prashaat ako se podolna hirearhija na socijalniot ni svet ili pa socijalni bitia del od vslenata i univerzumot se veli deka topkata ne e kaj mene mu ja podadov na drugiot igrach idi kaj nego ako ti ja dade ama za zal on eprotivnicki igrach i saka da ti dade gol ne da ti ja podade topkata i se veli deka imash podednakvo pravo da shutirash ama ne u przno tuku vo golot ako prethodno ne go uplashish golmanot da se mrdne pa da pogodish i dobiesh kredit za nekolku minuti barem da se raduvash.A posle toa pak po staro posto sudijata e sekogash u pravo nego nema koj da mu sudi moze i zandani da mi te stavit ako ne mu se poklonish i mu kazesh da cestiti care u pravo si iako si u pravo krivi svet.E sega toa ti e socijala velat.E sega edna nula sme nazad a za naprde ne znam deka ke treba brjkite da se menuvaat da.Sistem da moze ama dali ke funkcionira prashanje e sega.Svesta e ednakva na secundarno mislenje na efektivosta na mozkot vo odreden moment.Zatoa vezbajte go mozokot da azmisluva.A nekoj go mrzi da misli pa plaka msiliteli da mislat mesto nego i posle bebeto bilo kilavo oti mnogu babaici se iznaredile da go podumat.I taka zivotot vo vslenata kad tad ke dobie u smisla na zivot bez vozduh hrana voda koja tuka ja ima ama ne e za pienje oti filtrite se zapusheni.Vi posakuvam ubav let i do krajnata destinacija da prespiete ise rabudite svezi i odmoreni..BON VOYAQE
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Моментот кога во Македонија нема живот а некој прашува за живот во вселената :lut:
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Ти посакувам пријатен лет со крајна дестинација Демир Хисар.
 
М

мојќен

Гостин
И за момент кога ќе помислам дека сум поместен од оската на осцилирање ќе дојди некој со некакво мислење да ме предомисли.
Keep the good work, buddy!
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Што си отворил тема?
Оди види,врати се,кажи какво е?
А ако е убаво и може да се живее ќе одиме заедно,ама ако си женско
 

Kajgana Shop

На врв Bottom