Youtbe културата на балканот

Ф

Флеш

Гостин
Абе сите овие се ситни риби во споредба со овој Јутубер кој е од Бугарија.Има 1 милион субскрајбери,беше и сеуште е делумно дел од мулти-милионскиот клан Mindcrack .
Ви го презентирам:cuc::cuc: ГенерикБ.:cuc::cuc:

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Иначе не знам дали знаете дека јутјуб на оние со голем број субскрајбови дава плеј копче во рамка како честитка за постигнатиот успех со субскрајбите :icon_lol:

И зависно од субскрајбите има различни такви
сребрено копче за 100,000
златно копче за 1 милион
дијамантско копче за 10 милион
https://www.youtube.com/yt/creators/rewards.html
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Овој на последната слика, немам сретнато суштество по напорно.. Едноставно мава во глава кога го слушаш... :cautious:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686

PCAXE - се голема дружина каде тестираат разно разни IT уреди, скопуваат компјутери и многу друго
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686

Dobre Ideje - канал на хрвататот Ogi Ivanovic кој прави разно разни stop motion видеа, свири гитара, прави смешни анимации.

Еве едно негово интересно видео
[DOUBLEPOST=1455797915][/DOUBLEPOST]

Vahid Saltaga - или познат како Logan е босанец кој живее во Америка - Сент Луис и снима vlog на разно разни теми .[DOUBLEPOST=1455798512][/DOUBLEPOST]

TECHXPOSE.ORG - e хрватски јутјубер. Името му е Ален презиме не знам. Прави видео клипови каде промовира разно разни компјутерски делови, и ги состава, плус игра и некој игри и снима vlog. Човеков прави рецензија на доста јаки конфигурации и куќишта на компјутери
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Eве уште еден македнски јутјубер

GP- Снима гејминг (играње игри) Не го знам по точно име. Од повеќето деца на негова возраст а можеби и помала возраст ми се свиѓа што ги едитира видеата и дизајнира доста одлично.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Кога веќе го имам пишано GP да пишам и дека е избран од страна на неговите следачи фанови како учесник на Balkan Tube Fest 2017 кој се одржува оваа недела поточно 24 и 25 ти јуни. Така да тој е единствениот учесник од Македонија.

Пред тоа заедно со Bobibeatbox беше на VITCON конференцијата во Амстердам избрани од натпревар на Македонски Телеком.

GP или поточно Марко Марковиќ кој учи во Корчагин е познат по тоа што победил на некаков си Microsoft натпревар организиран во државава и со тоа патуваше во Орландо на светски натпревар.

http://www.time.mk/c/3bc196d15b/marko-markovik-e-microsoft-office-specialist-na-makedonija.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom