Xbox360 гејмери

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Го уклучувам хбохов после 1 година, и не се уклучува :pos:. 3 црвени светла си светкаат. Сега ќе го редам во пешкири да го загреам. Барем тоа најдов.
--- надополнето: 24 ноември 2013 во 18:48 ---
Ама не се уклучува не се уклучуваат вентилаторите. Само седи си трепка црвено. Можно е да нема струја? На полначот свети само портокалево...
Може запушен е внатре од прашина?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ооо, сега ми текна. Ми се има случено неколку пати. До струјата е.

Цел стан, сите можни штекери ги пробав. Изгледа ми е цркнат полначот. Светнува зелено на 1 секунда, и се префрла пак на портокалево.
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
http://gaming.stackexchange.com/questions/77581/xbox-360-with-3-red-lights

Најчесто е power supply failure, па ако имаш од некој да земеш за да провериш дали конзолата функционира би било супер.
Не би требало конзолата да е зафркната, многу ретко тоа, според „симптомиве“ шо ги кажа
:icon_mrgr:
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Znae li nekoj kade moze da se cipuva xbox taka sto igrite od pc ke gi prefrlas direktno na HDD na xbox. Osven vo idc drug nekoj cipuva li ? I lesno li se prefrlat igrite kako na primer Gta V
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Ne se razbiram vo cipuvanje pa zatoa trazam pomos od tie sto znaat ...

Значи, неможеш едноставно да ги земеш игрите од ПЦ, и да ги префрлиш на конзола.. не оди тоа така.
Ако сакаш да играш игри на конзолата, ќе прочиташ поназад на темава има некои постови за начини на снимање на играта на ЦД
(и тоа да внимаваш, мора да биде Xbox/PS или било каква друга конзолска верзија од играта што сакаш да ја снимиш)
За чипување - во ИДЦ, незнам друго место.. :)
Јас си зедов 360ка од таму, ама не ми е чипуван :icon_mrgr:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Значи, неможеш едноставно да ги земеш игрите од ПЦ, и да ги префрлиш на конзола.. не оди тоа така.
Ако сакаш да играш игри на конзолата, ќе прочиташ поназад на темава има некои постови за начини на снимање на играта на ЦД
(и тоа да внимаваш, мора да биде Xbox/PS или било каква друга конзолска верзија од играта што сакаш да ја снимиш)
За чипување - во ИДЦ, незнам друго место.. :)
Јас си зедов 360ка од таму, ама не ми е чипуван :icon_mrgr:
Со RGH чипот може како што знам да се ставаат игри на екстерен хард диск и после да се играат директно од него.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Сакам да бе прашам дали доколку го чиповам xbox360 би имал проблеми во играње при гребење на цд или да се гасит или слични некој такви работи ,пошо ми е нов па нејќам да го чиповам поради то ама пак 50е е нова оргин игра.:)
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Уште колку ќе има фабричка подршка оваа конзола за излегувањето на нови игри?
И дали може да му се инсталира нов биос од ИксВокс Оне и да ги прима новите од Оне?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom