WWYD - What Would You Do?

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
What Would You Do е американско шоу кое што вклучува скриена камера за време на некаков конфликт кој што е добро испланиран и одглумен од страна на професионални актери пред случајни минувачи. Шоуто се фокусира на реакциите на случајните минувачи кога пред нив се случуваат несекојдневни ситуации, насилство, непристојно однесување, дискриминирање на одредени луѓе според бојата на кожата, финансиската состојба, здравствената состојба, потеклото и сл.

Ова шоу за прв пат се појавило во 2008-мата година, вклучува огромен дел на епизоди од секаков вид на непристојно однесување.
Емотивно, потресно и сурово шоу. Со гледање на неколку видеа ќе ви стане јасно за каков вид на емисија е и која е нејзината цел, главен водител е John Quiñones.

Дел од најдобрите снимени епизоди:


Споделете видео кое што мислите дека вреди да се погледне, исто може и да споделите вистинска ситуација која што ви се случила на вас или на вашите блиски, ситуација слична како на емисијава.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.903
Поени од реакции
17.199
Повеќето од овие видеа се од затворен карактер, или исценирани од двете страни.
 

König

Гостин
Член од
29 октомври 2014
Мислења
215
Поени од реакции
574
Повеќето од овие видеа се од затворен карактер, или исценирани од двете страни.
Како мислиш од двете страни?
Сцената е одглумена и се чека реакцијата на околината.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.903
Поени од реакции
17.199
Договор меѓу режија и учесници во клипот. Ако не е така ќе има милион сериозни инциденти.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.555
Поени од реакции
590
Договор меѓу режија и учесници во клипот. Ако не е така ќе има милион сериозни инциденти.
Не мора да значи. Имало многу случаи на пример некој да е повреден и никој да не се нафати на човекот да му помогне. Не зборам за во Македонија, но во држави каде што има голем број на популација за жал тоа е секојдневие...
 
На врв Bottom