Wounded - Xорор играта направена од Македонци

Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
132

Ne0

上帝的僕人
Член од
15 март 2019
Мислења
67
Поени од реакции
32
Видеото со гејмплеј што го имаат постирано, тотално ме збуни поради премногу несоодветни транзиции, од болница на кафе, од кафе кај некои суштества, од тунел пак на кафе итн. Не е прикажано ни дел од приказната, ни бутур. Анимацијата е онака, приметив глич кога ја става шољата на кафематот, поготово на официјално видео, што значи ги има повеќе in-game. Ова е нежна критика, зашто ги поседуваат истите програми и опрема како и големите програмери на игри во светот, само изгледа ги двои знаење и пасија. Ми мириса на набрзински креиран проект со недоволно посветеност и замисла. Оценка 5/10.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9.527
Поени од реакции
10.222
Видеото со гејмплеј што го имаат постирано, тотално ме збуни поради премногу несоодветни транзиции, од болница на кафе, од кафе кај некои суштества, од тунел пак на кафе итн. Не е прикажано ни дел од приказната, ни бутур. Анимацијата е онака, приметив глич кога ја става шољата на кафематот, поготово на официјално видео, што значи ги има повеќе in-game. Ова е нежна критика, зашто ги поседуваат истите програми и опрема како и големите програмери на игри во светот, само изгледа ги двои знаење и пасија. Ми мириса на набрзински креиран проект со недоволно посветеност и замисла. Оценка 5/10.
За да се даде оценка 5/10 играта не треба да работи воопшто. Дотолку повеќе што обично се дава оценка ако некој ја играл играта, а не од гејмплеј видео.
Играта е доста солидна за инди-игра, плус ако се земе фактот дека само неколку луѓе работеле на неа. Јас не сум по хорор игри, но од тоа што го видов како гејмплеј во живо на GG изгледаше фино. И да, гличови/багови има во AAA игри, не па игри правени од 5 луѓе. Не би давал оценка затоа што воопшто не ја играв (како што спомнав не сум по хорор игри), но ја имам на Steam, така да може да ја пробам некогаш.
 
Последно уредено:

Ne0

上帝的僕人
Член од
15 март 2019
Мислења
67
Поени од реакции
32
За да се даде оценка 5/10 играта не треба да работи воопшто. Дотолку повеќе што обично се дава оценка ако некој ја играл играта, а не од гејмплеј видео.
Играта е доста солидна за инди-игра, плус ако се земе фактот дека само неколку луѓе работеле на неа. Јас не сум по хорор игри, но од тоа што го видов како гејмплеј во живо на GG изгледаше фино. И да, гличови/багови има во AAA игри, не па игри правени од 5 луѓе. Не би давал оценка затоа што воопшто не ја играв (како што спомнав не сум по хорор игри), но ја имам на Steam, така да може да ја пробам некогаш.
Другар, 5/10 оценка е баш солидност, ова е таканаречен рејтинг, а не оценка на факултет. Ако не работи воопшто, нормално чист кец добива, не па 5/10 т.е. 3/5. Затоа и пишав според гејмплеј видеото, јас ја давам таа оценка и тоа е моето мислење. Имаме право на мислење и според видео, да беше бесплатна ќе ја пробав и ќе дадев комплетно мислење. Али 750 денари не би платил за солидна игра, со онака видео презентација. Секој со своето нели.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.979
Поени од реакции
5.416
Другар, 5/10 оценка е баш солидност, ова е таканаречен рејтинг, а не оценка на факултет. Ако не работи воопшто, нормално чист кец добива, не па 5/10 т.е. 3/5. Затоа и пишав според гејмплеј видеото, јас ја давам таа оценка и тоа е моето мислење. Имаме право на мислење и според видео, да беше бесплатна ќе ја пробав и ќе дадев комплетно мислење. Али 750 денари не би платил за солидна игра, со онака видео презентација. Секој со своето нели.
Обично рејтинг на игра се дава откако ќе ја пробаш, а не откако ќе изгледаш трејлер, ама ок...
 

Ne0

上帝的僕人
Член од
15 март 2019
Мислења
67
Поени од реакции
32
Обично рејтинг на игра се дава откако ќе ја пробаш, а не откако ќе изгледаш трејлер, ама ок...
Едно е трејлер, друго е гемплеј. Си ги помешал работите, ама ок. Среќа постои гемплејот да си видиш дали вреди да ги фрлиш парите или не. Плус нивниот официјален гемплеј изгледа како трејлер што покажува на непрофесионалноста. Добро е што има луѓе што креирале вистински гемплеј. Одтука со право може да се даде мислење за играта. Некој нема пари на одлив за да си ја купи само за да ја проба, затоа постои гемплеј, да не испадне си се зезнал.
Повели да видиш што значи гемплеј, а не трејлер ако не си знаел.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.979
Поени од реакции
5.416
Едно е трејлер, друго е гемплеј. Си ги помешал работите, ама ок. Среќа постои гемплејот да си видиш дали вреди да ги фрлиш парите или не. Плус нивниот официјален гемплеј изгледа како трејлер што покажува на непрофесионалноста. Добро е што има луѓе што креирале вистински гемплеј. Одтука со право може да се даде мислење за играта. Некој нема пари на одлив за да си ја купи само за да ја проба, затоа постои гемплеј, да не испадне си се зезнал.
Повели да видиш што значи гемплеј, а не трејлер ако не си знаел.
Сеедно. Ама едно е да веруваш на оценка што ја дал некој друг, кој ја играл играта, друго е сам да даваш оценка на нешто што не си играл.
 

Ne0

上帝的僕人
Член од
15 март 2019
Мислења
67
Поени од реакции
32
Сеедно. Ама едно е да веруваш на оценка што ја дал некој друг, кој ја играл играта, друго е сам да даваш оценка на нешто што не си играл.
Сеедно ондак. :pos: Никој никаде не пиша оценка според туѓо мислење, на видеово што ти го пратив е целосната игра како изгледа и доволно ти покажува од што се состои за да составиш сам свое мислење. Оценката е мое мислење, за некого можеби ќе биде пониска или повисока. Нема ни потреба да ја играм, доволно видов. Не е ова книга или филм да мораш да ја искусиш за да дадеш рејтинг и мислење.
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.525
некој ја пробал играта или онака се што е македонски не чини па не вреди ни да се пробува?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.451
Поени од реакции
9.642
Најголем дел игри од најголемите компании имаат сто закрпи и сервиспакови па луѓе пак ги купуваат. Или ја симнуваат, хаха:) Серијалите Елдер Скролс, Фаллоут, Spellforce на пример. Мене ми е побитно да нема гличеви во мисиите пошто тоа е далеку полошо.
Ако за оценка се битни приказната, графиката, звукот и гејмплејот, човек сам треба да го одигра барем демото. Затоа порано во ПЦ списанија нудеа цдиња и со демоа од најнови игри.
 
Последно уредено:
M

MiniTurtle

Гостин
Interesno i dobro izgleda trejlerov. Dechko mi saka horor igrici, ke mu ja preporacham :D
 
На врв Bottom