Wish

Член од
5 август 2016
Мислења
270
Поени од реакции
192
Случајно наидов на страницата и некако многу нереални цени има, у смисол на многу ниски цени.
Еве порачав неколку работи и очекувам да стигнат.
-Имате ли вие порачувано, некои искуства?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.648
Поени од реакции
9.832
која страница? :) .. од Лапонија?
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.173
Поени од реакции
3.736
Читав пред некој ден на Medium.com би требало да е legit. Као демек директно од фабрика земале и поради тоа биле ниски цени, колку е вистина не знам.[DOUBLEPOST=1516805380][/DOUBLEPOST]
Читав пред некој ден на Medium.com би требало да е legit. Као демек директно од фабрика земале и поради тоа биле ниски цени, колку е вистина не знам.
П.С Сега ја отворив странава и ептен нереални ми се цениве дури и сомнителни.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
270
Поени од реакции
192
Читав пред некој ден на Medium.com би требало да е legit. Као демек директно од фабрика земале и поради тоа биле ниски цени, колку е вистина не знам.[DOUBLEPOST=1516805380][/DOUBLEPOST]

П.С Сега ја отворив странава и ептен нереални ми се цениве дури и сомнителни.
Порачав некои работи, па чекам да стигнат.
Иначе и шипингот и е многу брз, до 6 Февруари би требало да стигнат.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.382
Поени од реакции
20.480
Порачав некои работи, па чекам да стигнат.
Иначе и шипингот и е многу брз, до 6 Февруари би требало да стигнат.
Ако ти стигнат пиши да порачам и јас.Многу ниски цени се.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.173
Поени од реакции
3.736
Порачав некои работи, па чекам да стигнат.
Иначе и шипингот и е многу брз, до 6 Февруари би требало да стигнат.
Претпоставувам ниските цени се поради тоа што не се брендирани и друга ситница што приметив шипингот не е најефтин.

П.С И ДДВ не е вклучено во цената.
П.С2 За попустите што наводно ги добиваш се лажни т.е се продава по стандард цена, а пишува 90% попуст.
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.763
Поени од реакции
8.326
имам другар што долго време веќе нарачува и се стига...но и се трае многу мнооогу кратко.

ама нарачува секој ден ствари што се гратис и имаат едно евро шипинг.
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.306
Поени од реакции
1.597
Вистинска е, 99% од порачаните ствари треба да ти стигнат, само што цените се евтини бидејќи повеќето работи се некои небрендирани кинески преработки и копии
 
Последно уредено:

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.382
Поени од реакции
20.480
имам другар што долго време веќе нарачува и се стига...но и се трае многу мнооогу кратко.

ама нарачува секој ден ствари што се гратис и имаат едно евро шипинг.
Пример мемориска картичка колку време трае?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.763
Поени од реакции
8.326
Пример мемориска картичка колку време трае?
тоа не нарачал до сега хахаха ама типот е фотограф и опрема си нарачува од таму, што за сега му трае. саат на пример што изгледа одлично за едно евро зема, целиот е пластика, и после месец се скрши.
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.306
Поени од реакции
1.597
Инаку гледајте добро во насловот и дескрипција кога порачувате да не испадне барате едно добивате друго, многу често е тоа на Wish :D А и џабе толку ниска цена привлекува кога одиш да порачаш и глеаш опнале шипинг 4-5 долари и пак ти испаѓа регуларна цена
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.382
Поени од реакции
20.480
тоа не нарачал до сега хахаха ама типот е фотограф и опрема си нарачува од таму, што за сега му трае. саат на пример што изгледа одлично за едно евро зема, целиот е пластика, и после месец се скрши.
Мислев на хард диск,усб,мемориски картички..Дали тие работи траат повеке од година дена.Оти нема зошто да ми е ако се расипе после недела дена користење.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.763
Поени од реакции
8.326
Мислев на хард диск,усб,мемориски картички..Дали тие работи траат повеке од година дена.Оти нема зошто да ми е ако се расипе после недела дена користење.
Сфатив, сма повторувам тоа не нарачал
 
На врв Bottom