Windows Phone 8.1 / 9.0 Concept

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.096
Поени од реакции
34.092
Одличен и модерен концепт, кој одговара на барањата на корисниците.
Штета што е само концепт и најверојатно нема да видиме многу од функциите на Windows Phone. Повеќето гестикулации се извадени од Windows 8 изданијата, кои веќе може да ги видиме на Surface на пример :)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Windows Phone 8.1 доаѓа наскоро кај Nokia уредите
Microsoft пред повеќе од еден месец ја лансираше најновата верзија на оперативниот систем Windows 8.1 која веќе е достапна кај таблетите и компјутерите преку т.н Blue надградба, но сеуште не e доставена до мобилните уреди, вклучувајќи ги и Nokia смартфоните
Capture.PNG
Според последните информации Microsoft и Nokia вршат интерни тестирање на повеќе делови од софтверот, што значи дека датумот на пуштање во употреба се ближи иако официјално сеуште не е потврден.
Capture1.PNG
Со надградбата на оперативниот систем Windows Phone 8.1 корисниците ќе добијат многу нови софтверски додатоци како контролен центар и гласовен асистент чие кодно име е Cortana, главната хероина од хит играта Halo.

Превземено од: www.telefoni.mk
 

Pere86

Chelsea Fun
Член од
30 јули 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Zdravo imam HTC Mozart t8698 windowsphone 7.5 kako mozam da go uograde vo 8.1 probav da najdam drajveri na internet ne mozam da najdam.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Концепт или делумно реалност? :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Копцептов не е реален.

Пишува Нокиа на телефонот :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom