VANS патики

Foxboro

Red Army-General
Член од
11 јули 2012
Мислења
90
Поени од реакции
59
Во Ex shop има Etnies и Fallen (за Supra не сум сигурна).
Во Roxy има Roxy, Quiksilver, DC.
Во Madness има Osiris.
Во Drop In има Independent и Circa.

Моја препорака: Osiris или Globe. :D
а какви се цените на Fallen......или на било кое друго од овие........чисто онака..........
 
Член од
12 јануари 2013
Мислења
99
Поени од реакции
198
Kaко љубител на Ванс патики, ептен ми е криво што кај нас си касниме со патикиве доста долго, се прашувам дали и за 5 години ќе има некој подобар извор.Jaс ги сакам едноставните и еднобојните, authentic.
Моментало имам 2 пара, кои за жал ретко ги носам.Ги имам оние со црно бели коцки, и црни со точки.

Во план сум да си купам нови, ама ќе треба да порачувам, а мразам да чекам so...
 

Foxboro

Red Army-General
Член од
11 јули 2012
Мислења
90
Поени од реакции
59
абе само да ве прашам нешто....јас сум љубител на ванс а вие шо мислите кои се подобри ванс или диcи
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
11
Поени од реакции
8
Ја оддамна си плачам по патикиве.

Си купив од Италија еден пар authentic lo pro сиви, ама ме ошурија 74 евра ги платив, срце ме заболе, а сакав да си земам old skool или authentic ама немаше броеви, ни бои. Е сега откако отворија во Сити мол се израдував на олд скулот ама има само машки броеви, па пак ништо од работава.

Сакав да нарачам од интернет, ама ептен сум скептик за такви работи посебно од тие страните ко amazon, ebay и сличните. А од официјалната страна на Ванс нарачки за Македонија не прават.
 

Foxboro

Red Army-General
Член од
11 јули 2012
Мислења
90
Поени од реакции
59
абе луге а има ли меднес фб страна ??
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
5 години подоцна, истото прашање.

Во Скопје, каде може да се најдат патики на ванс?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
5 години подоцна, истото прашање.

Во Скопје, каде може да се најдат патики на ванс?
Офис и UrbanX (или како и да се викаше). Моделите се престари и никакви, подобро да си нарачаш од интернет. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Ја си земав лани едни Vans era од Офис и не сум воопшто задоволна. Многу брзо се расклинкаа... уште вториот месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom