USB PORTS

Член од
31 август 2019
Мислења
8
Поени од реакции
4
Здраво, би сакал да ве прашам дали некој знае бидејќи имам проблем со USBто , кога ќе го приклучам во компјутер понекогаш не ми ја покажува иконата " Rmovable Disk" , а исто така и малото иконче во долниот десен агол. Сакам да го отворам Usbто ама не ми дозволува , ги апдејтирав сите драјвери во Device Manager , ама нема никаква промена , еве ти фотографија --> http://prntscr.com/ozy4u2

Ако имате некакво решение ќе ви бидам благодарен :)

Благодарам однапред !
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Здраво, би сакал да ве прашам дали некој знае бидејќи имам проблем со USBто , кога ќе го приклучам во компјутер понекогаш не ми ја покажува иконата " Rmovable Disk" , а исто така и малото иконче во долниот десен агол. Сакам да го отворам Usbто ама не ми дозволува , ги апдејтирав сите драјвери во Device Manager , ама нема никаква промена , еве ти фотографија --> http://prntscr.com/ozy4u2

Ако имате некакво решение ќе ви бидам благодарен :)

Благодарам однапред !
Имаш ли друго USB да пробаш?
Проба ли да го ставиш во различни порти усб-то?
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Здраво, би сакал да ве прашам дали некој знае бидејќи имам проблем со USBто , кога ќе го приклучам во компјутер понекогаш не ми ја покажува иконата " Rmovable Disk" , а исто така и малото иконче во долниот десен агол. Сакам да го отворам Usbто ама не ми дозволува , ги апдејтирав сите драјвери во Device Manager , ама нема никаква промена , еве ти фотографија --> http://prntscr.com/ozy4u2

Ако имате некакво решение ќе ви бидам благодарен :)

Благодарам однапред !
Од кај ти е USB-то?
Ако е од AliExpress тоа е речиси нормално и можеш да го фрлиш.
Ако е од некоја продавница можеш да го рекламираш.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
31 август 2019
Мислења
8
Поени од реакции
4
Имаш ли друго USB да пробаш?
Проба ли да го ставиш во различни порти усб-то?
немам , ама планирам да го пробам во друг компјутер па да видам дали истиот проблем ќе го има и таму.
Автоматски споено мислење:

Од кај ти е USB-то?
Ако е од AliExpress тоа е речиси нормално и можеш да го фрлиш.
Ако е од некоја продавница можеш да го рекламираш.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Не, го земав од ГТЦ , техно маркет , инаку предходно си работеше , се што ставав таму и на други компјутери.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
немам , ама планирам да го пробам во друг компјутер па да видам дали истиот проблем ќе го има и таму.
Автоматски споено мислење:


Не, го земав од ГТЦ , техно маркет , инаку предходно си работеше , се што ставав таму и на други компјутери.
податоците ти требат ли? ако не се толку битни пробај формат направи му дали ќе може.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
немам , ама планирам да го пробам во друг компјутер па да видам дали истиот проблем ќе го има и таму.
Автоматски споено мислење:


Не, го земав од ГТЦ , техно маркет , инаку предходно си работеше , се што ставав таму и на други компјутери.
Ако е рикнато така рикнуваат. Денес работи утре не. Плус има и вируси што жожат да го направат тоа. На работа колегиве сјебаа 3-4 USB-ња дур не сватија дека еден компјутер е заразен.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom