Total Tv

Член од
20 август 2009
Мислења
65
Поени од реакции
5
Ќе ве замолам за некое искуство вп врска со Total Tv поточно како е стабилноста на интернетот и телевизијата, некои пречки или недостатоци...
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Имам 24 месечен договор со Total TV, со претплата од 600 денари. Денес дознав дека уште од Мај месец претплатата била поскапена за 100 денари. Побарав да го раскинам договорот веднаш, и ми рекоа сум морал да испочитувам 24 месеци, ќе требало сите месеци да си ги платам од еднаш. Како тоа претплатникот не смее да го раскине договорт пред време, а провајдерот смее да ја покачува цената?
 
Член од
3 септември 2020
Мислења
287
Поени од реакции
1.159
Имам 24 месечен договор со Total TV, со претплата од 600 денари. Денес дознав дека уште од Мај месец претплатата била поскапена за 100 денари. Побарав да го раскинам договорот веднаш, и ми рекоа сум морал да испочитувам 24 месеци, ќе требало сите месеци да си ги платам од еднаш. Како тоа претплатникот не смее да го раскине договорт пред време, а провајдерот смее да ја покачува цената?
Абе луди сте вие шо плаќате по 10 евра,за 25 евра имате М3у листа за иптв за цела година,програми колку ви душа сака
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
93
Поени од реакции
47
И јас ги откажувам, во Јануари ми истекува договорот ...Не вреди за тие пари Тотал тв..Си покачуваат сметки кога сакаат, втор ресивер 215 секој месец, пола програми со порака " немаат права за емитување" , не праќаат сметки ...Сметките се плаќаат на уплатница што значи + околу 50 денари провизија во банка...
 
Член од
3 септември 2020
Мислења
287
Поени од реакции
1.159
За ова може да реагира АЕК?
Абе другар,добар впн и немаш гајле,јас у Германија гледам,па ти за у Македонија се плашеш..
Тогај плакај си 10 евра за месец и нека те ебават наште оператори
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Абе другар,добар впн и немаш гајле,јас у Германија гледам,па ти за у Македонија се плашеш..
Тогај плакај си 10 евра за месец и нека те ебават наште оператори
Како се мести тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom