Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Stabaek-Sogndal 2 @ 1.8

Има само уште 2 кола до крај на оваа сезона, Sogndal се на 13 место и имаат само 2 бода предност пред тимот на 14 место кој би требало да испадне.Од друга страна Stabaek се последни на табела со само 14 бода и без никакви шанси за опстанок.Едноставно на оваа утакмица мора да тепаат, така да мислам дека оваа е доста сигурна за утре.
Дајте уште 2-3 вакви утакмици па да направиме едно сигурно ливче за повеќе пари:D
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Stabaek-Sogndal 2 @ 1.8

Има само уште 2 кола до крај на оваа сезона, Sogndal се на 13 место и имаат само 2 бода предност пред тимот на 14 место кој би требало да испадне.Од друга страна Stabaek се последни на табела со само 14 бода и без никакви шанси за опстанок.Едноставно на оваа утакмица мора да тепаат, така да мислам дека оваа е доста сигурна за утре.
Дајте уште 2-3 вакви утакмици па да направиме едно сигурно ливче за повеќе пари:D
Koja liga ?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Stabaek-Sogndal 2 @ 1.8

Има само уште 2 кола до крај на оваа сезона, Sogndal се на 13 место и имаат само 2 бода предност пред тимот на 14 место кој би требало да испадне.Од друга страна Stabaek се последни на табела со само 14 бода и без никакви шанси за опстанок.Едноставно на оваа утакмица мора да тепаат, така да мислам дека оваа е доста сигурна за утре.
Дајте уште 2-3 вакви утакмици па да направиме едно сигурно ливче за повеќе пари:D
Ех... морало да тепаат. Ништо не се мора, од каде знаеш дека нема за инет да играат овие домаќиниве? А да беа некој си клуб овие Согндал ќе си беа при врвот, а не да се борат за опстанок.

Едноставно не ми е доверлива утакмицава, нема да ја играм. :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Челзи-1 3+
Алмерија-1 3+
Генк-1 3+
Салцбург-1 3+
Спарта-1 3+
Атлетико-1 3+

што ги ебам,ќе ги сечам ? :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.211
Поени од реакции
20.931
Stabaek-Sogndal 2 @ 1.8

Има само уште 2 кола до крај на оваа сезона, Sogndal се на 13 место и имаат само 2 бода предност пред тимот на 14 место кој би требало да испадне.Од друга страна Stabaek се последни на табела со само 14 бода и без никакви шанси за опстанок.Едноставно на оваа утакмица мора да тепаат, така да мислам дека оваа е доста сигурна за утре.
Дајте уште 2-3 вакви утакмици па да направиме едно сигурно ливче за повеќе пари:D
Норвешка 2 (последно коло): Алта - Тромсдален 2 @ 1.65 ?


Норвешка 1
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Конечно по сто години да фатам мамицата нивна..освен Пескара да се разигра во второто полувреме и да му стегни 4 гола на Јувентус:eek:
знаеш колку ми е драго за тебе... зашто не одеше на арно работата... спомнување јажиња за бесење, рипање од мостови и такви слични ствари :D
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
знае некој у плеј ин (ас спорт) кладилница дали враќаат уплата на погоден коеф и над колку ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Некој со онлајн акаунт нека ги брка јапонците втора лига што се у 5 сабајле х-1/х-2 :D
Склопете нешто 4-5 утакмици и систем некој со нив..
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
ballisti_te
Норвешка премиер, шифра 2505 во Спортлајф.

Игор Ј.
Дека не се некој јак клуб овие Согндал не се, ама кога ќе видиш дека се само 3 места разлика, а во бодови Стабаек имаат упола и од 28 такмици 22 им се порази со вкупно 65 примени и дале само 22 ќе сфатиш дека овие се ептен утепани во споредба со Согндал.
Сепак не викам дека е сигурна, во фудбалов се случува да не испаднат и утакмици со 1.1 коеф. :D
Дали ќе ја играш или не си е твое, јас само давам предлог па кој сака нека ја игра.

Челзи-1 3+
Алмерија-1 3+
Генк-1 3+
Салцбург-1 3+
Спарта-1 3+
Атлетико-1 3+

што ги ебам,ќе ги сечам ? :D
Аман бе брат се испосековте денес :icon_lol:
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Бразилциве не стојат мирни.

Atletico GO - Santos 2-1 (0-1)

Головите за Атлетико ГО беа во 83. и 87. минута, мислам дека е ова една местенка, но со оглед на тоа што беше фаворит Сантос... тешко кој би ја играл 2-1....
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Аман бе брат се испосековте денес :icon_lol:
Чекич е крив,тој не навлече на сечењето :pos:

Искрено,вака според табела,форма,дадени,примени голови,треба да излезат утакмиците,ќе ги пробам за 30 денари.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Базел....одамна немаат прелаз тие :)
Одма кога видов дека има куп ми текна на нив, ги проверив овие Чиасо и немаат ниедна до сега прелаз така да тешко дека утре нешто ќе испадне изгледа поштен тим се :D
Инаку сигурно при крај на полусезона ќе наместат некоја, секогаш имаат по неколку прелази на почеток и крај на полусезона.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
знаеш колку ми е драго за тебе... зашто не одеше на арно работата... спомнување јажиња за бесење, рипање од мостови и такви слични ствари :D
остај работата дојде нож до коска..во ваква страшна серија немав влезено никогаш..сега за утре одиме

Звезда-2(ако ме заебат пак ќе му одам атентат на сите до еден да му напрам)
Челзи-1(белким нема двапати со ред да изгубат на домашен терен во првенството и тоа од очајниот Ливерпул)
Реал Мадрид-2(смешно е да дискутираме за ова)

4 и кусуро коефициент
 

Kajgana Shop

На врв Bottom