System Mechanic

Член од
4 април 2005
Мислења
56
Поени од реакции
0
Некој ми ја препорача као добра па се мислам да си ја инсталирам. Некој нешто да знае, совет ова она? :)

И друго... користам Windows Firewall... дали е компатибилен со System Mechanic?

фала однаред
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ехејјјјјјј System Mechanic ти е екстра програмче за грешки во системот во registry editor и такви ствари земи си го 5.5, ја го иам Registry Mechanic и све ме мрзи да го симнам System Mechanic .... ај денес ќе го симнам :lol:

Инаку екстра е инсталирај си го. Еве го овде.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Go imam videno ama go nemam koristeno neznam dali e loso ili dobro. Neznam zosto ama nikogas ne sum im veruval na programi so imaat integrirano se vo edno. Jas licno koristam za cistenje na registarot RegCleaner (vise ne go pravat), CCleaner za cistenje na sistemot, ZoneAlarm firewall i AntiVir antivirus. Ti preporacuvam da batalis Windows default firewall i da si instaliras ZoneAlarm i obavezno zemi si go ovoj anitvirus stvarno e dobar i plus e besplaten i ne crpi resursi od kompjuterot kako Kaspersky i ostanata kompanija.
 
Член од
4 април 2005
Мислења
56
Поени од реакции
0
Епа вака,

Пред инсталација ми вели дека ако имам фајрвол и антивирусни програми може да направи проблем.
Користам виндоус фајрвол, касперски, spyboot и spyware blaster.
Шо да избришам за да го инсталирам?:)

Да бришам ли service pack2 за да го инсталирам?:) И ме интересира... ако го деинсталирам сервиз пак-от шо уствари ке избришам?:)
Многу прашања, малку глупи,јбг... хоуп некој ќе одговори.

п.с.
компјутерот ептен ми кочи со касперскиов па затоа барам солуција...
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Prijatelce ova so ke ti go kazam taka da napravis. Brisi toa Kaspersky i instaliraj AntiVir i batali Windows default firewall i instaliraj ZoneAlarm Firewall. AntiVir vo kombinacija so ZoneAlarm e dobro. Jas sum mnogu zadovolen od taa kombinacija i moze da se pofalam veke kako 3 meseci sum 24 casa online i nemam fateno ni e eden virus, a sum posetuval dosta ebacki i strani so krakovi plus da ne nabrojuvam P2P klienti. Inaku mojot procesor e Duron na 600 i AntiVir ne crpi voopsto resursi. Ako stavam Kaspersky kompjuterot ima da mi se porodi tripati dodeka se startuva. Zatoa poslusaj me i veruj mi deka ke bides zadovolen.
 
Член од
4 април 2005
Мислења
56
Поени од реакции
0
OK, tnx:)

И ова... треба ли да го деинсталирам виндоус фајрволот за да качам зоун аларм или да си стои?!

И ако треба... тогаш како?:) Да бришам сервиз пек или?:)
И... ако го деинсталирам сервиз пек, шо друго освен вин. фајрволот ќе се избрише?
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Dr.Gonzo напиша:
OK, tnx:)

И ова... треба ли да го деинсталирам виндоус фајрволот за да качам зоун аларм или да си стои?!

И ако треба... тогаш како?:) Да бришам сервиз пек или?:)
И... ако го деинсталирам сервиз пек, шо друго освен вин. фајрволот ќе се избрише?
Ќе се избрише цел SP2 и ќе си останеш на SP1.

А инаку имаш опција во System Mechanic кога ќе се уклучи Install Wizard да одштиклираш Firewall и Antivirus, што значи ќе си останеш на тие твоите Firewall-и и Antivirus-ни програми што си ги инсталирал System Mechanic нема да додава ништо негово....

Се надевам дека ќе се снајдеш, а и не би ти препорачал да го избришеш SP2... а инаку за ZoneAlarm само инсталирај го сам ќе си внесе Firewall....

И после уживај ....

:lol: :lol:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
vardarce напиша:
Prijatelce ova so ke ti go kazam taka da napravis. Brisi toa Kaspersky i instaliraj AntiVir i batali Windows default firewall i instaliraj ZoneAlarm Firewall. AntiVir vo kombinacija so ZoneAlarm e dobro. Jas sum mnogu zadovolen od taa kombinacija i moze da se pofalam veke kako 3 meseci sum 24 casa online i nemam fateno ni e eden virus, a sum posetuval dosta ebacki i strani so krakovi plus da ne nabrojuvam P2P klienti. Inaku mojot procesor e Duron na 600 i AntiVir ne crpi voopsto resursi. Ako stavam Kaspersky kompjuterot ima da mi se porodi tripati dodeka se startuva. Zatoa poslusaj me i veruj mi deka ke bides zadovolen.
Во опциите кај касперски има едно копче што ти вели: Do not scan disk boot sectors :wink:
Тоа е еден од ретките антивирусни програми што ти го проверува boot секторот на секое старутвање на компјутерот.



Но сепак, секој си избира според своите потреби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom