Steve Aoki @Улица Македонија 03.06.2016

Член од
30 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
65
Тоа си у право бољр вакви настани него пивтијади тортијади, ама како и да е секогаш ќе има некој паметен да се побуни и да каже дека имал подобар план ама штета не го прашале.

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
 
T

Torchyrus

Гостин
Не верувам дека ќе го платат 40-50к, мислам дека ќе биде повеќе, ама па шо да праиме коа сегде се фалиме дека сме најбрзо растечка економија во Европа...

Шала на страна, океј, знам дека од даноци се ова се организира, ама ете ние си го перцепираме како бесплатно зошто не плаќаш карта.
Еве пак да повторам. Ако мене некој денес дојде и ми рече кој сакаш бирај да дојде во Македонија, Стив Аоки ни на крај на памет нема да ми биде. Би рекол Даш по втор пат, Космик Гејт, Абов енд бијонд, Авичи...
Ама па од друга страна Аоки е светски познат и тоа е тоа.
Ако ништо друго треба да го пофалиме Жерновски за тоа што се труди да биде поинаков и да направи нешто. За разлика од глупавите пастрмалијади, питијади и разни други глупијади кај шо се палат луѓево на аца лукас и компанија пропалици, ние иаме шанса да го слушаме Стив Аоки.
Ја у секој случај ќе идам и гарант ќе си поминам јако.
Ако не ви се оди вас, океј, не одете и готово.
Помини си ти јако,се надевам и торта ќе лапнеш. Супер е тоа што Жерновски се труди да биде поинаков од глупијадите ама дефитивно треба некој да му посочи дека со Аоки неможе да биде поинаков, барем во очите на вистинските љубители на електронската музика. За најголем број од малолетните љубители на звуци од моторните пили тоа е океј али една ден ќе научат и тие и ќе се смеат на какви настани оделе.
Тие што разбираат од квалитет ќе си платат 300 денари и ќе се журкаат на 16ти сo Green Velvet i Eric Morillo.
Добри стари денови се враќаат.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Помини си ти јако,се надевам и торта ќе лапнеш. Супер е тоа што Жерновски се труди да биде поинаков од глупијадите ама дефитивно треба некој да му посочи дека со Аоки неможе да биде поинаков, барем во очите на вистинските љубители на електронската музика. За најголем број од малолетните љубители на звуци од моторните пили тоа е океј али една ден ќе научат и тие и ќе се смеат на какви настани оделе.
Тие што разбираат од квалитет ќе си платат 300 денари и ќе се журкаат на 16ти сo Green Velvet i Eric Morillo.
Добри стари денови се враќаат.
Види вaкa, сфaќaм шo сaкaш дa кaжеш aмa ти упoрнo нејќеш штo сaкaм јa дa кaжaм. Аoки бил зa мaлoлетници. Првo вoзрaстa нa публикaтa немa aпсoлутнo никaквa врскa сo тoa дaли еден нaстaн е дoбaр или не. Другo, oд некaде мoрa дa се пoчне. Еве Дaш и Аoки некa бидaт oснoвa зa прoмени. Се сoглaсувaме декa и јa и ти би избрaле некoј друг местo Аoки aмa oкеј бе, прифaти декa е ипaк дoбaр нaстaн у oвa сивилo и не oди сo глaвa у ѕид дa му ебaм мaјкaтa...

И нa крaј мнoгу ми е глупaв стaвoт "вие шo ги слушaте oвие кo Аoки немaте пoјмa зa електрoнскa музикa, aмa јa сум експерт". Пo шo си ти експерт oд другите ?
Штo е тoa штo тебе те прaви пoдoбaр oд другите ?
Пример, знaм луѓе шo oдлепувaaт нa технo, a јa технo не мoжaм дa смислa и сум пo трaнсoт. И шo сеa јa сум глуп зoштo слушaм трaнс, a другиве се пaметни зoштo слушaaт технo ?
Дaј oлaдете сo вaквиве стaвoви, aмaн више !

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Помини си ти јако,се надевам и торта ќе лапнеш. Супер е тоа што Жерновски се труди да биде поинаков од глупијадите ама дефитивно треба некој да му посочи дека со Аоки неможе да биде поинаков, барем во очите на вистинските љубители на електронската музика. За најголем број од малолетните љубители на звуци од моторните пили тоа е океј али една ден ќе научат и тие и ќе се смеат на какви настани оделе.
Тие што разбираат од квалитет ќе си платат 300 денари и ќе се журкаат на 16ти сo Green Velvet i Eric Morillo.
Добри стари денови се враќаат.
Тие што се разбираат од квалитет се 500 луѓе,жерновски го организира настанов со цел да привлече доста поише луѓе :)
 
T

Torchyrus

Гостин
Тие што се разбираат од квалитет се 500 луѓе,жерновски го организира настанов со цел да привлече доста поише луѓе :)
Со парите со кои се организира овој настан може комотно да се направи некој поголем проект со кој ке се врати правиот чекор за враќање на клубскиот дух и ноќен живот во градот па и државата, нема потреба да се привлечат 10 000 екскурзијанти на една ден кои се дојдени да го видат величествениот момент на фрлање торта, треба да се направи нешто по конкретно, еве пример како за почетокот
http://www.detroitnews.com/story/news/local/detroit-city/2016/05/24/detroits-architects-techno-honored/84860728/
За разлика од нас еве што се случува во соседна Србија и тоа организирано од наши луѓе https://www.facebook.com/events/1101260896601465/ , споредете го со смешниот аоки !
бонус
http://inthemix.junkee.com/londons-new-mayor-has-a-bold-plan-to-save-the-citys-club-scene/142363[DOUBLEPOST=1464184173][/DOUBLEPOST]
Види вaкa, сфaќaм шo сaкaш дa кaжеш aмa ти упoрнo нејќеш штo сaкaм јa дa кaжaм. Аoки бил зa мaлoлетници. Првo вoзрaстa нa публикaтa немa aпсoлутнo никaквa врскa сo тoa дaли еден нaстaн е дoбaр или не. Другo, oд некaде мoрa дa се пoчне. Еве Дaш и Аoки некa бидaт oснoвa зa прoмени. Се сoглaсувaме декa и јa и ти би избрaле некoј друг местo Аoки aмa oкеј бе, прифaти декa е ипaк дoбaр нaстaн у oвa сивилo и не oди сo глaвa у ѕид дa му ебaм мaјкaтa...

И нa крaј мнoгу ми е глупaв стaвoт "вие шo ги слушaте oвие кo Аoки немaте пoјмa зa електрoнскa музикa, aмa јa сум експерт". Пo шo си ти експерт oд другите ?
Штo е тoa штo тебе те прaви пoдoбaр oд другите ?
Пример, знaм луѓе шo oдлепувaaт нa технo, a јa технo не мoжaм дa смислa и сум пo трaнсoт. И шo сеa јa сум глуп зoштo слушaм трaнс, a другиве се пaметни зoштo слушaaт технo ?
Дaј oлaдете сo вaквиве стaвoви, aмaн више !

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Апсолутно има врска возраста дали еден настан е добар или не ! Кажи дали не е подобро кога соблечени голи дечишта од 15/16 години се буткаат околу тебе се дерат прскаат со вода/пиво и слично...
Ако не е така во една Приштина нема на фестивал да ставаат лимит на возраста 21+
https://www.facebook.com/events/1589194184726243/
Во ред ова е настан од поинаков карактер па неможе да ограничи возраста на публиката, но муабетот ми е дека во секој случај има врска ако нема малолетници на забавата, впрочем така е и најправилно !
Аоки не е ДЈ, а па продуцент ИЧ ! Сигурен сум дека на настапи оди со преходно направен микс, а музиката му ја продуцираат ghost producers. Му се имаат поклопено коцките во животот и како шоумен со фрлање торти успеал и стекнал популарност.
Во никој случај не си глуп затоа што слушаш транс. Пред 2 и пол 3 години и јас пратев транс и имам посетувано настани како ASOT (за жал сега колку што знам е повеќе електро) , Armin Only (феноменално шоу со спекталкурани лајв настапи) ,Luminosity (Единствен фестивал кој сеуште остана со нај нај line up )...итн итн.. Трансот има светлосни години разлика од аоки и моторки музиката, не смееш ни да помислиш да споредуваш ! Ако слушаш врни артисти како Bryan Kearney, Aly and Fila, John o callaghan, RAM, Jordan Suckley, Solarstone, Orkidea, Sneijder ! итн итн жално е да застануваш на страната на аоки и да го оправдуваш настанот !
Поздрав !
 
Последно уредено од модератор:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Апсолутно има врска возраста дали еден настан е добар или не ! Кажи дали не е подобро кога соблечени голи дечишта од 15/16 години се буткаат околу тебе се дерат прскаат со вода/пиво и слично...
Ако не е така во една Приштина нема на фестивал да ставаат лимит на возраста 21+
https://www.facebook.com/events/1589194184726243/
Во ред ова е настан од поинаков карактер па неможе да ограничи возраста на публиката, но муабетот ми е дека во секој случај има врска ако нема малолетници на забавата, впрочем така е и најправилно !
Аоки не е ДЈ, а па продуцент ИЧ ! Сигурен сум дека на настапи оди со преходно направен микс, а музиката му ја продуцираат ghost producers. Му се имаат поклопено коцките во животот и како шоумен со фрлање торти успеал и стекнал популарност.
Во никој случај не си глуп затоа што слушаш транс. Пред 2 и пол 3 години и јас пратев транс и имам посетувано настани како ASOT (за жал сега колку што знам е повеќе електро) , Armin Only (феноменално шоу со спекталкурани лајв настапи) ,Luminosity (Единствен фестивал кој сеуште остана со нај нај line up )...итн итн.. Трансот има светлосни години разлика од аоки и моторки музиката, не смееш ни да помислиш да споредуваш ! Ако слушаш врни артисти како Bryan Kearney, Aly and Fila, John o callaghan, RAM, Jordan Suckley, Solarstone, Orkidea, Sneijder ! итн итн жално е да застануваш на страната на аоки и да го оправдуваш настанот !
Поздрав !
Ако глеаме по годините на публиката тогаш концертите на Аца Лукас се нешто најдобро шо ни се случило...
Годините немаат врска со тоа дали некој слуша електронско или не. Не може ти да кажеш „а овој има 21+ гарант знае шо е добра музика, а овој копиљов од 15 години појма нема“.
Ја знам луѓе од 20+ шо у мозоците се полошо од 15 годишњаци...
Затоа и цврсто стојам на тоа дека возраста нема никаква врска со тоа дали една журка ќе биде добра или лоша. Ако сака публиката и нека ти е 30 годишњаци, џабе ти е ако тие ти се дојдени на транс журка у кошулче бутнато у панталони...

Друго, уште од почеток го кажувам цело време истово, глупо ми доаѓа више пак да повторувам. Не го слушам нешто многу Аоки, не сум луд по него и ако ми каже некој „кажи кој сакаш да дојде одма ќе го донесеме во Македонија“ никад немало он да ми падне на памет. Еве ја пример поише би сакал да дојде Andrew Rayel :D
Ама и покрај ова шо не го слушам, шо не ми е прв на листата, пак не може да плукам по настанов зошто е пак нешто позитивно шо се дешава у Скопјево и у државава.
Идеално не е, ама е пак добро и ради тоа давам поддршка, и не не сметам дека е „предавство“ да ги слушам Aly and Fila и John o callaghan, а пак да го бранам настанов.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Треба Excision да го донесат :( ... Ај догодина :P:D
 
Ф

Флеш

Гостин
Дај бе луѓе ,извештај од настанов.Слики,видеа.:cautious:
 
T

Torchyrus

Гостин
Дај бе луѓе ,извештај од настанов.Слики,видеа.:cautious:
Нема извештај му се растопила тортата на мрсниот и се откажал настанот
 
Последно уредено од модератор:
Ф

Флеш

Гостин
:ROFLMAO:Чека Избори .....Ама мора прво Стиви да почека.....Сепак Комуњара нема Правда ....:rolleyes::свиркам:

 
T

Torchyrus

Гостин
@Bojan Van Buuren после брукава како што читам по коментари на настанот на фејсбук, сеуште ќе ми објаснуваш дека сепак ова е нешто позитивно шо се случува или ќе се согласиш дека во секој случај е мизерија и непрофесионалност.
 
S

silmarillion

Гостин
Кармата за ужасот си дојде. Каков црвен картон е ова за Жерновски.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
крајот го краси делото.
ова завршило уште пред да почне?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom